M60 RISE Academy 1/35

Moderator: Krocionorzec

Awatar użytkownika
Krocionorzec
Posty: 1097
Rejestracja: czw 28 lis 2013, 18:51

M60 RISE Academy 1/35

Post autor: Krocionorzec »

Model który chciałem mieć od dzieciaka. Tamiyowski pierwowzór stał w sklepie nieopodal mojego domu. Gdy dostałem toto w ręce entuzjazm nieco opadł. Stare formy, niefajna kopia. Zleptany z pudełka, z kilkoma gratami. Czeka do malowania blisko rok. Chyba się wreszcie doczeka po doklejeniu jeszcze kilku kawałków. Malowanie jednolite piaskowe, z wojny w '91.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Krocionorzec
Posty: 1097
Rejestracja: czw 28 lis 2013, 18:51

Re: M60 RISE Academy 1/35

Post autor: Krocionorzec »

Się w końcu przemogłem i zmalowałem tego złoma. Kolory takie od czapy, pasujące chyba bardziej do wojny z 2003 niż z 1991. Nie spędzi mi to raczej snu z powiek. Do tego wstetne kalkomanie (stara Tamiya) które ktoś kiedyś musiał solidnie przekląć - rwało się to cholerstwo strasznie. Na małe kawałki. Tfu!
Czołg jest złoszowany, bambetle pokolorowane jakoś tak wstępnie. Dalej nie mam na razie pomysłu. Obijać czy nie obijać? Olać obijanie i paprać pigmentami? Współporady chętnie przyjmę.
ObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Krocionorzec
Posty: 1097
Rejestracja: czw 28 lis 2013, 18:51

Re: M60 RISE Academy 1/35

Post autor: Krocionorzec »

Korzystam z wolnego. Przejrzałem zdjęcia z PrimePortalu. Chwyciłem za pędzel i zacząłem obijać. Najpierw zielonym (piaskowa farba była wszak nanoszona na istniejący już kamuflaż). Wychodziło rzygowato - kojarzyło się z jajecznicą. Zmieniłem więc kolor na ciemnoszary, chyba ciut lepiej.
Generalnie robiłem to pierwszy raz w życiu. Może być tak czy kicha?
ObrazekObrazekObrazek
Mam wrażenie że przegiąłem...
Obrazek
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: M60 RISE Academy 1/35

Post autor: tankmania »

Krocionorzec pisze: Mam wrażenie że przegiąłem...
Dementuje.
Awatar użytkownika
Arkady72
Posty: 1854
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 18:26
Lokalizacja: Nowogard

Re: M60 RISE Academy 1/35

Post autor: Arkady72 »

Jaka farba ten piaskowy? Obicia fajne, zero przesady.
Obrazek
"Oprócz kobiet i dzieci..."
Awatar użytkownika
Krocionorzec
Posty: 1097
Rejestracja: czw 28 lis 2013, 18:51

Re: M60 RISE Academy 1/35

Post autor: Krocionorzec »

Farba to 133 Cork Brown Vallejo, rozjaśniana białym, na brązowym podkładzie. Ciuteńkę zbyt brązowa.
Obrazek
Rafał B
Posty: 1702
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:13

Re: M60 RISE Academy 1/35

Post autor: Rafał B »

Mnie tam się podoba, bardziej z tyłu co prawda ale ogólnie całkiem fajnie.
Awatar użytkownika
Korowiow
Posty: 1138
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 18:11

Re: M60 RISE Academy 1/35

Post autor: Korowiow »

w dobrym kierunku ta droga.
Awatar użytkownika
Krocionorzec
Posty: 1097
Rejestracja: czw 28 lis 2013, 18:51

Re: M60 RISE Academy 1/35

Post autor: Krocionorzec »

No to dalej. Skończyłem malować obdrapane obdrapania. Uważam że zdecydowanie starczy, nawet jest za dużo. Ale jak już zacząłem, ciężko było się zatrzymać. Muszę przestać oglądać filmy Jimeneza. W zasadzie skończyły mi się pomysły na to co jeszcze chciałbym na tym gracie przećwiczyć. Został już chyba tylko matowy lakier, pigmenty i jakieś tłuste ciapy od oleju, benzyny, czy sosów do spaghetti z racji bojowych.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Zastanawiałem się czemu zdjęcia mimo wielu prób nie wychodzą mi ciągle tak jakbym chciał. Po zgraniu na kompa powyższej paczki dopatrzyłem się że na aparacie jakaś gadzina ustawiła najniższą jakość fotek...
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Krocionorzec”