Stojaczki Mareczka !

Kupię, sprzedam, wymienię, oferty
Awatar użytkownika
Marek Cz.
Posty: 378
Rejestracja: czw 24 sty 2013, 14:30
Lokalizacja: Toruń

Stojaczki Mareczka !

Post autor: Marek Cz. »

Cześć chłopaki !

Wreszcie mi się udało znaleźć fajnego wykonawcę. Wiedziałem, że kiedyś się uda :D

Design jest następujący:

Obrazek
Obrazek

Wersje podstawowe które już mam narysowane to:

1. stojak na 55 farb Vallejo (5 półek po 11 farb)
2. stojak na 40 farb Tamiya/Gunze/Emalie (5 półek po 8)

Oba w cenie 43 zł + wysyłka

Mam też narysowany stojacz na 72 farby (6 półek po 12) ale jeszcze go nie wyceniałem.

Stojaki są kompaktowe i przyświeca im idea: "Maksymalna pojemność i użyteczny minimalizm", mają po 30 cm szerokości i niecałe 16-20 cm głębokości (zależnie od typu)

Jak ktoś życzy udziwnienia to narysować mogę też takie:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

a jak ktoś się uprze, że chce tylko stojaki na Humbrole... to nie ma sprawy, z lekkim niesmakiem... ale też narysuję !

Materiał:

HDF 3 mm, kolory takie eleganckie:

Obrazek

HDF bo ze sklejką są same problemy - to że musiałem ją sam łapkami szlifować to raz, a druga sprawa, że nie ma gwarancji że ona zawsze ma 3mm. Niektóre stojacze składały się na wcisk, inne na klej, a inne dopiero po solidnym szlifowaniu dało się zmontować.

Chciałbym zebrać co najmniej 10 chętnych. Kto chętny ? Wpisujcie miasta !
Awatar użytkownika
timi
Posty: 588
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 21:01

Re: Stojaczki Mareczka !

Post autor: timi »

Patrzales jak spienione PCV cenowo wychodzi?
Błażej w Poznaniu z tego robił
Dla pozostałych, gotowych uwierzyć na słowo, mam dobrą wiadomość – tak malować modele potrafi naprawdę niewielu. Zła wiadomość polega na tym, że stale komuś nowemu udaje się doszlusować do niewątpliwie elitarnej grupy prawdziwych artystów modelarzy.
Panie RAV, na szczęście, a może wręcz przeciwnie, Panu umożliwiono zostanie pospolitym gnojkiem. Powiedziałam, nie stać cię, nie odpowiada ci? Omijaj szerokim łukiem
Awatar użytkownika
Marek Cz.
Posty: 378
Rejestracja: czw 24 sty 2013, 14:30
Lokalizacja: Toruń

Re: Stojaczki Mareczka !

Post autor: Marek Cz. »

Nie, pcv mi się wybitnie nie podoba :) Ja bym chciał żeby one takie śliczne były. Najbardziej mi się podoba ze szlifowanej na wysoką gładkość sklejki ale ten hdf jest optymalny.
Awatar użytkownika
hiwis
Posty: 302
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 22:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Stojaczki Mareczka !

Post autor: hiwis »

PCV praktyczniejsze i wytrzymalsze ;)
Awatar użytkownika
Marek Cz.
Posty: 378
Rejestracja: czw 24 sty 2013, 14:30
Lokalizacja: Toruń

Re: Stojaczki Mareczka !

Post autor: Marek Cz. »

Nie-e :evil:
A jak to ciąć ? Obawiam się że nie laserem. Poza tym widzę, że Twoje stojaki są z materiału grubości 10mm, próbowałeś z cieńszego ?
Awatar użytkownika
hiwis
Posty: 302
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 22:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Stojaczki Mareczka !

Post autor: hiwis »

Swoje robię na frezarce CNC, głównie z 10 mm bo mam jej najwięcej, ale z 5-6 też by wyszly ok
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: Stojaczki Mareczka !

Post autor: tankmania »

Juras potwierdza słowa hiwisa.
Awatar użytkownika
Marek Cz.
Posty: 378
Rejestracja: czw 24 sty 2013, 14:30
Lokalizacja: Toruń

Re: Stojaczki Mareczka !

Post autor: Marek Cz. »

Nie, nie sprowadzajcie mnie z powrotem na złą drogę, ja już materiał i technologię znalazłem.
U mnie 5-6 mm odpada bo za grube 8-) Poza tym PCV ani nie smakuje ani nie wygląda jak drewno :cry: :lol:
Awatar użytkownika
hiwis
Posty: 302
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 22:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Stojaczki Mareczka !

Post autor: hiwis »

By wyglądało jak drewno to niewielki problem, o walorach smakowych się nie wypowiadam bo nie mam w tej materii doświadczenia, ale z praktycznego punktu widzenia jest po prostu lepsze ;)

Ale OK - rób z czego uważasz, nie chcę Ci śmiecić w interesach ani do niczego na siłę przekonywać.
Całkiem fajne te Twoje mebelki ;)
Awatar użytkownika
Marek Cz.
Posty: 378
Rejestracja: czw 24 sty 2013, 14:30
Lokalizacja: Toruń

Re: Stojaczki Mareczka !

Post autor: Marek Cz. »

Nie śmiecisz, dobrze że piszesz.

W Twoich stojakach półki mają formę tacek - przy takim dizajnie PCV jest zdecydowanie lepsze niż sklejka/HDF.
U mnie ścianki i przegrody muszą być cienkie i precyzyjnie docięte żeby wszystkie zazębiające się elementy pasowały. Nie wiem jak wychodzi frezowanie pcv poniżej 4mm grubości na cnc a z cięciem tego laserem mam złe doświadczenia :D W Twoich stojakach optymalne jest frezowane pcv a w moich drewno spod lasera.

Jest jeszcze plexi ale nie chce mi się nawet tego wyceniać bo wiem, że będzie drogo i że mało kto lubi to paskudne tworzywo kleić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bazar”