Stojaki na farby Marka Cz.

Kupię, sprzedam, wymienię, oferty
Awatar użytkownika
potez
Posty: 1397
Rejestracja: czw 12 lip 2012, 09:46

Re: Stojaki na farby Marka Cz.

Post autor: potez »

Nauczony doświadczeniem róznych dziwnych sytuacji proponowałbym uporządkować jeden podstawowy temat. Bo jak coś jebnie albo ktoś sie z kmś pokłóci to będzie jeszcze gorzej niż jak wałęsa wyborczej znaczek solidarności zabierał...
1) proponowalbym zglosic sf z kaczka jako znak i go zastrzec
2) do zastrzeżenia niezbedne jest ustalenie kto jest wlascicielem znaku? Tomek jako twórca czy walsciciel forum?
3) zeby nie bylo takich przepychanek jak z markiem ustalic zasady udzielania bezpłatnej lub płatnej zgody do wykorzystania, opłata idzie na przelew dla własciciela forum 8-) albo na coś tam innego np na msze u ojca dyrektora za oszczanych członków :piwo:
tak, jestem #ponurymodelaż
Awatar użytkownika
Ojciec Dyrektor
Posty: 1265
Rejestracja: śr 28 maja 2014, 05:43
Lokalizacja: USGERPETE
Kontakt:

Re: Stojaki na farby Marka Cz.

Post autor: Ojciec Dyrektor »

Podpisuje się obiema rękami pod punktem trzecim :piwo:
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: Stojaki na farby Marka Cz.

Post autor: Spotter »

Pozwólcie, że wtrącę swoje trzy grosze:
1. Ten kto stworzył logo, jest jego właścicielem. Jest to własność intelektualna i zastosowanie mają prawa autorskie. Bez zgody autora logo nie może być w jakikolwiek sposób wykorzystywane.
2. Zastrzeżenie znaku jako znaku towarowego powoduje, że nikt nie może stworzyć nawet bardzo podobnego logotypu czy nazwy. Jeżeli ktoś stworzy np. lustrzane odbicie, albo zmieni kształt ogonka, wtedy podlega pod prawo ochrony znaku zastrzeżonego. Można go podać do sądu i walczyć o swoje.
3. Jeżeli Marek chce tylko dla własnego użytku tworzyć stojaczki z logo SF, nie musi mieć zgody. Jeżeli chce je rozdawać za friko czy zarabiać (jeden pies) musi mieć zgodę od właściciela. Właściciel może zażądać jednorazowej opłaty, % od sprzedaży lub jakiejkolwiek innej formy zapłaty (np. w browarach, modelach, dziwkach - kto jak lubi). To jest proste.

Konkluzja - ustalić kto jest właścicielem logo, niech właściciel napisze wyraźnie zasady wykorzystania logo w regulaminie na stronie i po sprawie. Koniec dyskusji. Prosta sprawa. Nikogo innego to nie interesuje.
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: Stojaki na farby Marka Cz.

Post autor: KFS-miniatures »

twoje trzy grosze są warte trzy grosze, bo mieszają dokumentnie prawa autorskie z majątkowymi
levee

Re: Stojaki na farby Marka Cz.

Post autor: levee »

ja tylko przypomnę, że samą kaczkę wymyślił Pan z Wrocławia - tu w tym wąteczku http://scalefun.com/forum/viewtopic.php ... t=20#p3218
więc o pozwolenie na samą kaczkę trzeba pytać Lejgo_inc, a o logotyp SCALEFUN - trla
nie omieszkałbym też zapytać tankmanii o pozwolenie na umieszczenie adresu www, w końcu to jego domena
:lajkonik:
Awatar użytkownika
Marek Cz.
Posty: 378
Rejestracja: czw 24 sty 2013, 14:30
Lokalizacja: Toruń

Re: Stojaki na farby Marka Cz.

Post autor: Marek Cz. »

fragles pisze:Marek, no nie pindol [...] poświęć się i weź udział w koleżeńskim współdoradzaniu w jednej, modelarskiej rodzinie
Foch foch foch, foch foch :twisted: Pani Basia jest fajna bo nauczyła mnie skutecznie negocjować :lol:

Ja widzę to tak:

Jak będziecie chcieli gadżety na potrzeby zbiorowości (na przykład na nagrody jak w Łasku) to przelejecie środki i dostaniecie na to paragon od moich laserów. Wtedy będziecie mieli pewność, że akurat ja nie zarobiłem, będzie tylko cena za materiał+cięcie. Właśnie tak było ze stojakami ze sklejki (wiem, nie dałem paragonu więc nie jestem w stanie udowodnić).
Zrobiłem sobie małą przerwę od modeli ale jak mogę się przydać w innej dziedzinie to już od bardzo dawna wiecie, że jestem chętny.

A jeżeli sobie zażyczycie żeby kaczki pojawiały się na stojakach robionych dla prywatnych osób (a dokładniej tylko członków tego forum) to musicie ustalić co i jak. Ja na tym parę groszy zarobię więc nie wypada mi brać udziału w Waszych ustaleniach.
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: Stojaki na farby Marka Cz.

Post autor: tankmania »

levee pisze:ja tylko przypomnę, że samą kaczkę wymyślił Pan z Wrocławia - tu w tym wąteczku http://scalefun.com/forum/viewtopic.php ... t=20#p3218
więc o pozwolenie na samą kaczkę trzeba pytać Lejgo_inc, a o logotyp SCALEFUN - trla
nie omieszkałbym też zapytać tankmanii o pozwolenie na umieszczenie adresu www, w końcu to jego domena
:lajkonik:
Ja osobiście nie będę ulegał tej modnej ostatnio histerii, a na pewno już nie dla zasady. To nie jest mój dochód i nie jestem idiotą żeby wierzyć, że kiedykolwiek by mógł być.
Założyliśmy forum z kilku powodów, jeden z nich to szydera z głupoty. Osobiście wolałbym jej przy okazji nie ulegać.
Pomijając kilka niezwiązanych z tematem powodów powstał kolejny, czyli podnoszenie (tym co chcą podnosić) jakości. I to się dzieje i zatacza powoli coraz szersze kręgi. Ja osobiście jestem (dumny troche za patetycznie, ale nie przychodzi mi do głowy teraz coś lżejszego), że to jest jedyne forum które potrafi pomóc. W odróżnieniu od reszty które się chełpią, że szerzą modelarstwo, a tak naprawdę są zwykłymi pianobijcami bez rezultatów.
Dlatego uważam, że jak ktoś chce taki organizer to jest wyrazem szacunku i nie chciałbym go tego pozbawiać. Czy organizer, czy koszulke, czy czapke.
A nawet jak chce po to żeby spalić publicznie to niech pali, my się bronimy robotą. Już jeden kolega dla przypomnienia fochmen co pokasował galerie chciał robić utopionego citroena kaczkowego w bagnie i jak widać nikt od tego nie umarł.
Awatar użytkownika
potez
Posty: 1397
Rejestracja: czw 12 lip 2012, 09:46

Re: Stojaki na farby Marka Cz.

Post autor: potez »

Tanku, wszystko co napisałeś jest ok. Sprowadza się jednak do tego, że trzeba po prostu zarejestrowac logo ( i inne dookoła elementy nie wchodzą c wtej chwili w wszcegóły) i udostępnic je publicznie.
O dochodach pisałem dla jaj ale jesli chodzi o znaki graficzne to warto by po prostu sformalizować ich własność, nie w celu zarabiania na nich - tylko żeby nie było nomem omen siary 8-) jak ktoś sie z kimś kiedys pokłóci i będzie chciał zabierac zabawki albo zrobic komus na złość...jesli w ogóle będzie to kogokolwiek obchodzić..

Różne juz akcje widziałem a jak życie pokazuje rozejście się z związku partnerskim łatwiejsze z intercyza niz bez :lol:
tak, jestem #ponurymodelaż
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: Stojaki na farby Marka Cz.

Post autor: Spotter »

KFS-miniatures pisze:twoje trzy grosze są warte trzy grosze, bo mieszają dokumentnie prawa autorskie z majątkowymi
Właściwie to tak. Ale jedne i drugie są ważne. Miałem z tym jazdy z moimi zdjęciami lotniczymi.
karolkonw
Posty: 899
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 18:12

Re: Stojaki na farby Marka Cz.

Post autor: karolkonw »

KFS-miniatures pisze:twoje trzy grosze są warte trzy grosze, bo mieszają dokumentnie prawa autorskie z majątkowymi
Co to jest prawo autorskie a co to jest majatkowe?
Tak z ciekawosci pytam...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bazar”