Bristol F.2B 20.48 a może jakiś inny numerek?

Moderator: potez

Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: Bristol F.2B 20.48 a może jakiś inny numerek?

Post autor: KFS-miniatures »

ale ja nie pisze o zadnej fakturze, bo na zdjeciach nie widac jaka jest. chodzi o to, ze to wygląda jak farba olejna starta pędzlem i inaczej wyglądać nie chce
Awatar użytkownika
potez
Posty: 1397
Rejestracja: czw 12 lip 2012, 09:46

Re: Bristol F.2B 20.48 a może jakiś inny numerek?

Post autor: potez »

Dłubaniny ciąg dalszy.
Już wiem po co te linki tak dziwnie prowadzone - żeby omijały zbiornik paliwa nad którym siedzi kierowca. Okazało się, że była jeszcze jedna para ślizgaczy przez które szły linki i musiałem dorobić, bo inaczej zbiornik paliwa się nie mieścił.
Dorobione wszystkie naciągi ze śrubami rzymskimi, dźwignia przestawiania statecznika pionowego i wyłącznik iskrowników w kabinie obserwatora + iskrownik rozruchowy i rurki w których te kable leciały. Rurki mosiądz fi 0,4 mm z kołnierzami lejkowatymi rozciągniętymi tak jak majster montował i na zdjęciach widać.
Trzeba będzie jeszcze poczyścić porządnie wszystko i matem delikatnie przelecieć żeby połysk wyrównać. Ale to już po zamontowaniu reszty szpejów. Teraz robi się magistrala rozdzielcza paliwa.
Na sklejce widac trochę togo niewidocznego cieniowania, poszurałem suwakami w PS żeby w ogóle coś było widać 8-)
Obrazek
Obrazek
tak, jestem #ponurymodelaż
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Rozpierdalator od środka
Rozpierdalator od środka
Posty: 2558
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 06:34
Lokalizacja: Zielona wyspa pełna OWIEC

Re: Bristol F.2B 20.48 a może jakiś inny numerek?

Post autor: Szydercza Gała »

Że tesz ci się chce... Przeciesz tego i tak nie będzie widać... A szkoda :piwo:
NUR FüR MASON!!!!!
ZŁO SQUAD
Obrazek
Awatar użytkownika
potez
Posty: 1397
Rejestracja: czw 12 lip 2012, 09:46

Re: Bristol F.2B 20.48 a może jakiś inny numerek?

Post autor: potez »

Wszystko będzie widać bo on otwarty będzie - wszystkie pokrywy pozdejmowane - silnik na wierzchu, kabinka na wierzchu, także nic nie będzie ukryte.
tak, jestem #ponurymodelaż
karolkonw
Posty: 899
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 18:12

Re: Bristol F.2B 20.48 a może jakiś inny numerek?

Post autor: karolkonw »

Tak serio Arek to ta sklejka No lepsza nie jest
I nie nie umiem (pewnie) lepiej
Ale nie będąc hejterem (tak zupełnie ) mówię tej sklejce zdecydowane nie - fajnie sklejke malował Wojtek fajna albo Diego z Ak FAQ

Sle się nie obrażaj !
Bo nad reszta sapie z podziwu
Awatar użytkownika
potez
Posty: 1397
Rejestracja: czw 12 lip 2012, 09:46

Re: Bristol F.2B 20.48 a może jakiś inny numerek?

Post autor: potez »

Się nie obrażam :)
Wojtek nie malował sklejki tylko kładł kalkę. Z okropnym rastrem jakbyś się temu przyjrzał w takim powiększeniu jak tu masz bo kalki już tak mają. Tu potrzebowałem coś delikatnego bez sęków i tak zrobiłem jak czułem. Mam tez te kalki ale nie pasują do tego - chociaż byłyby na pewno dużo bardziej efektowne.
Diego nie pamietam go ze sklejką ale cos mi chodzi po głowie że też uschiego kalki kładł
tak, jestem #ponurymodelaż
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Rozpierdalator od środka
Rozpierdalator od środka
Posty: 2558
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 06:34
Lokalizacja: Zielona wyspa pełna OWIEC

Re: Bristol F.2B 20.48 a może jakiś inny numerek?

Post autor: Szydercza Gała »

Jest taka blaszka szablon do natryskiwania z fukawki od radu brinzana. Mam ja ale jeszcze nigdy nie uzylem widziałem tylko fotki efektu, wyglądało całkiem fajnie.
NUR FüR MASON!!!!!
ZŁO SQUAD
Obrazek
Awatar użytkownika
Krocionorzec
Posty: 1097
Rejestracja: czw 28 lis 2013, 18:51

Re: Bristol F.2B 20.48 a może jakiś inny numerek?

Post autor: Krocionorzec »

Jak podłogę trochę pozadeptujesz buciorami to powinno być czadowo. Wiem, samoloty się nie brudzom w szrodku :D
Obrazek
Awatar użytkownika
potez
Posty: 1397
Rejestracja: czw 12 lip 2012, 09:46

Re: Bristol F.2B 20.48 a może jakiś inny numerek?

Post autor: potez »

Szydercza Gała pisze:Jest taka blaszka szablon do natryskiwania z fukawki od radu brinzana. Mam ja ale jeszcze nigdy nie uzylem widziałem tylko fotki efektu, wyglądało całkiem fajnie.
Mam oba wzory i to daje dobry efekt ale tylko jesli chcesz mieć wyraźną dechę a założenie było takie, że tego nie chcę.
Cała zabawa z ta podłogą polega na tym, że nie umiem tego dziadostwa sfotografować, na żywo widać bezsękowe drewno, na zdjęciach wychodzą jakies ciapki i to jeszcze żółty podbijałem, żeby w ogóle było coś widać.
Trudno - będzie to bristol fajter z najgorszą podłogą #cuśjakdrewno #olejomazy #mówię_nie :banana:
tak, jestem #ponurymodelaż
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Rozpierdalator od środka
Rozpierdalator od środka
Posty: 2558
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 06:34
Lokalizacja: Zielona wyspa pełna OWIEC

Re: Bristol F.2B 20.48 a może jakiś inny numerek?

Post autor: Szydercza Gała »

Krocionorzec pisze:Jak podłogę trochę pozadeptujesz buciorami to powinno być czadowo. Wiem, samoloty się nie brudzom w szrodku :D
A co pan pilot nie mógł wdepnąć wvkrowi placek jak lazł do samolotu
NUR FüR MASON!!!!!
ZŁO SQUAD
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „potez”