DZIKI WARSZTAT

Moderator: konrad_dzik

tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: DZIKI WARSZTAT

Post autor: tankmania »

Jak coś o ludkach to oglądam, te oczy wygladają masakrycznie, dlatego zawsze polecam kalkomanie gałek ocznych o takie:
http://www.rctrax.pl/brown-eyes-transfe ... et/123588/
lub takie :
http://www.rctrax.pl/blue-eyes-transfer ... et/123586/
Koszt raczej nie duży, ale nie wychodzą potwory :mrgreen: i starcza na dłuuugo. Co do malowania samych ludków to polecam na podklad polecam Pactrę w kolorze "skin tone". Pactra produkuje też "sikn tony" w kolorach "Skin tone warm" czyli biały opalony " Skin tone dark" czyli Murzyn i " Skin tone shadow" czyli Indianin - Meksyk :D . Robię to tak maluję delikwenta podkładem następnie maluję gałki oczne białym (zaostrzonym patykiem) następnie naklejam gałki oczne (robię to też zaostrzonym patykiem trzeba trochę poćwiczyć żeby uzyskać wprawę) na płyn pod kalki jak to wyschnie to daję płyn na kalki do całkowitego wyschnięcia . W sklepie dla plastyków polecam zakupić farby olejne "Renesans" w kolorach jak wyżej tj. biały Murzyn i Meksyk( nie są drogie coś 5-6 zł za szt.), następnie rozrabiam te farby na rzadko i robię tak jak pisze Pędzelek tj wgłębienia ciemniej policzki i czubek nosa jaśniej, farby "Renesans" są w pełni ze sobą mieszalne także można uzyskać półtony, malując ludzi musisz pamiętać że każdy ma inny odcień skóry.
Awatar użytkownika
sinus
Posty: 369
Rejestracja: sob 24 maja 2014, 06:57

Re: DZIKI WARSZTAT

Post autor: sinus »

Czy ten czołk jest w kolorze biały Murzyn?
Awatar użytkownika
Krocionorzec
Posty: 1097
Rejestracja: czw 28 lis 2013, 18:51

Re: DZIKI WARSZTAT

Post autor: Krocionorzec »

Strasznie jakiś taki smutny wyszedł póki co. Niekolorowy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Yash
Posty: 329
Rejestracja: czw 22 maja 2014, 22:35

Re: DZIKI WARSZTAT

Post autor: Yash »

Krocionorzec pisze:Strasznie jakiś taki smutny wyszedł póki co. Niekolorowy.
Może to smutny symbol upadku 3 Rzeszy?
Panzer
Posty: 1022
Rejestracja: pn 25 cze 2012, 10:44

Re: DZIKI WARSZTAT

Post autor: Panzer »

No wieża trochę z innej bajki wyszła.
Komentarze na polskich forach dyskusyjnych? Tak ja to widzę:
Obrazek
Awatar użytkownika
Krocionorzec
Posty: 1097
Rejestracja: czw 28 lis 2013, 18:51

Re: DZIKI WARSZTAT

Post autor: Krocionorzec »

Yash pisze:
Krocionorzec pisze:Strasznie jakiś taki smutny wyszedł póki co. Niekolorowy.
Może to smutny symbol upadku 3 Rzeszy?
No jak tak, to brakuje nurka który płynąłby obok i kierował modelem.
Obrazek
Awatar użytkownika
bohdan
Posty: 2853
Rejestracja: czw 21 mar 2013, 11:51

Re: DZIKI WARSZTAT

Post autor: bohdan »

Ja mam to samo z Olive Drab, dlatego od zawsze maluję tylko Humbrolem 155. Testy zakończone?
Awatar użytkownika
Marek Cz.
Posty: 378
Rejestracja: czw 24 sty 2013, 14:30
Lokalizacja: Toruń

Re: DZIKI WARSZTAT

Post autor: Marek Cz. »

Dawno dawno temu robiłem modele. I pamiętam, że zimowe kamuflaże dawały mi najwięcej frajdy podczas malowania... i jednocześnie przynosiły mi najwięcej rozczarowań i załamywania rąk nad efektem końcowym. Bo zmywalny zimowy kamuflaż, który jest realistyczny nie zawsze wygląda ładnie i pasuje do jakichś tam modowych i estetycznych oczekiwań.

Mi się ten model podoba bo nie jest pięknie, ale za to jest - moim zdaniem - bardzo realistycznie. Odnoszę jednak wrażenie, że nie polubiłeś tej bieli i za bardzo chciałeś zapaskudzić ją błotem, szczególnie na pokrywie silnika. Jak możesz to odstaw go na jakiś dłuższy czas. Potem spojrzysz na niego inaczej i może zechcesz dodać trochę kontrastów: jakieś śnieżnobiałe i bardzo ciemne błotne efekty by mu się przydały. Ja bym go od razu do zmywacza nie wrzucał ( a bardzo to lubię :P )


(zabraniam cytowania tej wypowiedzi w całości oraz we fragmentach i publikowaniu jej na nagraniach, forach dyskusyjnych i portalach randkowych 8-) )
Awatar użytkownika
konrad_dzik
Posty: 608
Rejestracja: śr 28 maja 2014, 21:01
Lokalizacja: W-wa

Re: DZIKI WARSZTAT

Post autor: konrad_dzik »

No proszę, coś człowiekowi nie wyjdzie i już się sępy zlatują.
Nie ma co tu dorabiać ideologii model jak model, w tym mi po prostu brak tego czegoś i nie czuję satysfakcji z tego jak on wygląda, nie jest to kwestia jakiegoś strachu przed kontrastami czy czegoś tam, zwyczajnie nie leży mi to jak wygląda i już. Myć nie będę bo nie, zrobi się nowy lepszy, wszakże nie wszystkie będą super. Lepiej robić i dostrzegać błędy, a później starać się je znaleźć i poprawić, niż bezrefleksynie powielać wcześniej znane/używane schematy i mieć się za uber artystę, to po prostu kolejna plastikowa zbawka.
Po co łapać króliczka, skoro tak przyjemnie się go goni
futrzaków nie obsługujemy
Awatar użytkownika
hiwis
Posty: 302
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 22:30
Lokalizacja: Kraków

Re: DZIKI WARSZTAT

Post autor: hiwis »

Ja się tam nie znam ale mnie się podoba.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konrad Dzik”