1/48 F-35C KittyHawk

Inboxy, zapowiedzi
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

1/48 F-35C KittyHawk

Post autor: KFS-miniatures »

To już kolejny, trzeci, jeśli dobrze licze model z rodziny F-35 w ofercie KittyHawk. Najpierw pojawiła się wersja B, którą sklejałem i była nierówna. ale to był jeden z pierwszych modeli tego producenta. Następna była wersja A, bez bajerów do pionowego startu, ale za to bardziej dopracowana i w preciwieństwie do pierwszego modelu wzbogacona o uzbrojenie. teraz, na bazie wyprasek tego ostatniego KH puściło wersję C

Obrazek

W pudle znajdziemy osiem wyprasek z szarego tworzywa, dwoe półowki kadłuba (pozbawione ramek), jedną małą wypraskę z oszkleniem i elementami przeźroczystymi, blachę fototrawioną i kalkomanie. oraz rzecz jasna instrukcję. typową. ładne kolorówki, całkiem czytelne rysunki ze schematami montazu i znając KH mnóstwem błędów w numeracji :>

Obrazek

Przyjżyjmy się bliżej wypraskom. Na poczatek głowne elementy kadłuba:

Obrazek

ładnie odlane, z fajnymi detalami. Miłośnikom tamigawy moze nie spodobać się brak polerki, ale moim zaniem daje radę:

Obrazek
Obrazek

Na kolejnych wypraskach znajdziemy głownie kolejne elementy kadłyba oraz skrzydła

Obrazek
Obrazek

całkiem ładne detale, dośc finezyjne nitowanko (nie, to nie są 'chińskie nity')

Obrazek

Dale mamy elementy silnika. taki zbyteczny bajr, bo tak naprawe to stanowi on wyłącznie wypełniacz kadłuba. niewodoczny (na szczeście, bo potwornie uproszczony)

Obrazek

Dysza odlana w jednym kawałku, ale wbrew pozorom całkiem ładnie oddaje detale oryginału..

Obrazek

Kolejna wypraska to ciąg dalszy bebechów. Ponieważ pochodzi z modelu wersji A, część z nich pozostanie niewyorzystana

Obrazek

..ciąg dalszy elementów wnętrza kadłuba, w tym wnęki komór uzbroenia. Nie wiem po co one, skoro zawierają moze 7-8% detali obecnych w oryginale..

Obrazek

Na kolejnych wypraskach znajdziemy detale wnetrza, w tym komory podwozia (wciąz uproszczine, ale akceptowalne), oraz UZBROJENIE!

Obrazek
Obrazek

Jeśli chodzi o kabinę, nie jest to arcydzieło, ale nawet japonczycy potrafią ją bardziej uprościć

Obrazek

..i wiece podwiezeń od pylony. orz kolejne detale. koła nie yrywają dupy, ale z drugiej strony, po tym co miałem ostatnio w wigenie mam zaniżone oczekiwania :>

Obrazek

szkiełko jest świetne. Bardziej świetne było by, dyby je zabezpieczyć dodatkowym kartonikiem, jak t ma miejsce w najnowszych wypustach KH..

Obrazek

Blaszka klasy zoom. zawiera głownie detale do szoferki (w tym pasy, ale zamiast nich można posadzić na fotelu pilota)

Obrazek

I na koniec kalkomania. cztery malowanka.. coć w zaadzie jedno, ale z różnymi nalepkami:
F-35C, 168733, VFA-101, NJ/101, Eglin AFB, 2014
F-35C, CF-01, Public Relations Scheme
F-35C, CF-03, Flight Test Scheme
F-35C, CF-01, Prototype Scheme

Obrazek

I trzeba przynać, ze kityhołkom kalkomanie wychodzą najlepiej..

Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Recenzje/Nowości”