w temacie lutowania...topnik za grosze ;)

Inboxy, zapowiedzi
Awatar użytkownika
potez
Posty: 1397
Rejestracja: czw 12 lip 2012, 09:46

w temacie lutowania...topnik za grosze ;)

Post autor: potez »

Testy zakończyłem. Janusz potwierdza, że to: Obrazek
działa praktycznie tak samo jak topnik, który wam w odzi z benzormatica pokazywałem. Testoway na paście i na drucie cynowym. Nie trzeba szukać po świecie i ściągac z ebaya 8-)
wskazówka: znajdziecie to w marketach budowalanych na dziale - instalacje wod-kan. Leży w dziale gdzie są miedziane rurki do centralnego i wody. Cena ok 13 PLN za opakowanie, które wystarczy na wiele lat.
Udanego lutowania.
tak, jestem #ponurymodelaż
Awatar użytkownika
PawelG.
Posty: 720
Rejestracja: śr 05 gru 2012, 15:58

Re: w temacie lutowania...topnik za grosze ;)

Post autor: PawelG. »

potez pisze:Testy zakończyłem. Janusz potwierdza, że to: Obrazek
działa praktycznie tak samo jak topnik, który wam w odzi z benzormatica pokazywałem. Testoway na paście i na drucie cynowym. Nie trzeba szukać po świecie i ściągac z ebaya 8-)
wskazówka: znajdziecie to w marketach budowalanych na dziale - instalacje wod-kan. Leży w dziale gdzie są miedziane rurki do centralnego i wody. Cena ok 13 PLN za opakowanie, które wystarczy na wiele lat.
Udanego lutowania.
Mam nadzieję, że pomogłeś :piwo:
Pzdr Paweł
Panzer
Posty: 1022
Rejestracja: pn 25 cze 2012, 10:44

Re: w temacie lutowania...topnik za grosze ;)

Post autor: Panzer »

Topnik jest super! A testowałeś ich pastę lutowniczą?
Komentarze na polskich forach dyskusyjnych? Tak ja to widzę:
Obrazek
Awatar użytkownika
potez
Posty: 1397
Rejestracja: czw 12 lip 2012, 09:46

Re: w temacie lutowania...topnik za grosze ;)

Post autor: potez »

Tą z cyną? Kupiłem ale z pierwszych testów wynika, że to tylko pod palnik. do normanej lutownicy niestety sie nie nadaje. Lepiej dział zwykła cyna + ten topnik.
\
tak, jestem #ponurymodelaż
Awatar użytkownika
micmal
Posty: 576
Rejestracja: śr 27 cze 2012, 23:49

Re: w temacie lutowania...topnik za grosze ;)

Post autor: micmal »

Wielkie dzięki za ten temat. Właśnie zanabyliśmy trzy lutownice i ten topnik. Yantom nam ostatnio dał pokaz lutowania i wielce nam się spodobało. Wczoraj trenowaliśmy lutowanie tym topnikiem i jest super!! :piwo:
Awatar użytkownika
potez
Posty: 1397
Rejestracja: czw 12 lip 2012, 09:46

Re: w temacie lutowania...topnik za grosze ;)

Post autor: potez »

Topnik firmy bisan do lutowania miękkiego. Zdjęcie wcięło, bo ma nowe opakowanie:
Obrazek
tak, jestem #ponurymodelaż
Awatar użytkownika
timi
Posty: 588
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 21:01

Re: w temacie lutowania...topnik za grosze ;)

Post autor: timi »

Ja ostatnio kupiłem kwas do lutowania:
https://sklep.avt.pl/ag-kwas-lutowniczy-35ml.html
W weekend lutowałem, idzie z nim jak Aberowskim topnikiem, nawet taki amator jak ja dał rade polutować blaszkę Parta
Dla pozostałych, gotowych uwierzyć na słowo, mam dobrą wiadomość – tak malować modele potrafi naprawdę niewielu. Zła wiadomość polega na tym, że stale komuś nowemu udaje się doszlusować do niewątpliwie elitarnej grupy prawdziwych artystów modelarzy.
Panie RAV, na szczęście, a może wręcz przeciwnie, Panu umożliwiono zostanie pospolitym gnojkiem. Powiedziałam, nie stać cię, nie odpowiada ci? Omijaj szerokim łukiem
Awatar użytkownika
potez
Posty: 1397
Rejestracja: czw 12 lip 2012, 09:46

Re: w temacie lutowania...topnik za grosze ;)

Post autor: potez »

Z opisu wynika, że tym powinno się dac zlutować srebre blaszki :piwo:
próbowałeś?
tak, jestem #ponurymodelaż
Awatar użytkownika
timi
Posty: 588
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 21:01

Re: w temacie lutowania...topnik za grosze ;)

Post autor: timi »

Póki co tylko Parta, którego wcześniej umyłem w Wamodzie.
Dla pozostałych, gotowych uwierzyć na słowo, mam dobrą wiadomość – tak malować modele potrafi naprawdę niewielu. Zła wiadomość polega na tym, że stale komuś nowemu udaje się doszlusować do niewątpliwie elitarnej grupy prawdziwych artystów modelarzy.
Panie RAV, na szczęście, a może wręcz przeciwnie, Panu umożliwiono zostanie pospolitym gnojkiem. Powiedziałam, nie stać cię, nie odpowiada ci? Omijaj szerokim łukiem
Awatar użytkownika
potez
Posty: 1397
Rejestracja: czw 12 lip 2012, 09:46

Re: w temacie lutowania...topnik za grosze ;)

Post autor: potez »

to sobie tylko dobrze umyj wszystko po kwasie, bo będzie zżerał blaszki jak nie wypłuczesz i nie zobojętnisz... 8-)
tak, jestem #ponurymodelaż
ODPOWIEDZ

Wróć do „Recenzje/Nowości”