Utensylia modelarskie Grosik

Inboxy, zapowiedzi
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Utensylia modelarskie Grosik

Post autor: KFS-miniatures »

W odpowiedzi na panujące w modelarstwie trendy marka GROSIK oddała w ręce polskich modelarzy doskonały zestaw łyżek plastikowych.
W poście załadowałem dwa zdjęcia w oryginalnej rozdzielczości oraz mniejszej. Te w mniejszej będę ładować się szybciej. Od dziś każde zdjęcie w oryginalnej rozdzielczości będzie miało pod sobą kopię w mniejszej rozdzielczości. Najmniejsze miniaturki są dla tych, co jadą na modemie lub GPRS

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Płacąc złotówkę w niepomiętych banknotach otrzymujemy uniwersalny zestaw 12 łyżek. Zgrzebny boxart być może na pierwszy rzut oka nie zachęca do zakupu, ale w zamian otrzymujemy doskonały zestaw, który możemy malować na różne sposoby, różnymi farbami

Obrazek
Obrazek
Obrazek

odlewy są całkiem dobrej jakości. uwagę zwraca doskonała powierzchnia, która kojarzyć może się z modelami Hasegawy

Obrazek
Obrazek
Obrazek

oczywiście znajdzie się też łyżka dziegdziu. Szczęsliwie niewielka, bo niewielkie są nadlewki na końcówkach łyżek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

całkiem przyzwoitej jakości są elementy przeźroczyste

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Co prawda nie ma nachalnego efektu soczewki, czy zniekształcających nierówności, ale na powierzchni znaleźć można kilka delikatnych rys. Producent powinien pomyśleć nad zastosowaniem rozwiązania znanego z modeli kittyhawk, gdzie elementy oszklenia są zabezpieczone dodatkowym kartonowym pudełeczkiem

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na żywo wygląda jeszcze lepiej, bo tutaj wrażenie jest przez kontrast jaki podkręcam na zdjęciach bo robię je nożem i widelcem.

Ocena po wstępnej inspekcji:

KFS: 10/10
Komandor: 11/10
Gucio: 10/10
rollingstones
Posty: 219
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 11:35

Re: Utensylia modelarskie Grosik

Post autor: rollingstones »

Świetnie. A jak oceniasz widelce
Panzer
Posty: 1022
Rejestracja: pn 25 cze 2012, 10:44

Re: Utensylia modelarskie Grosik

Post autor: Panzer »

Seba, za długo Cię w branży nie było. Teraz już nikt nie używa widelcy!!! Może jeszcze tylko AZ. Ale on z nich wycina zakrzywione paski do kratownic. Poza tym jak chcesz jeść zupę widelcem?
Komentarze na polskich forach dyskusyjnych? Tak ja to widzę:
Obrazek
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: Utensylia modelarskie Grosik

Post autor: Spotter »

:lol:
levee

Re: Utensylia modelarskie Grosik

Post autor: levee »

Czy uchwyty łyżeczek nie odkształcają się w silnym strumieniu powietrza? Maluję przy ciśnieniu 12atm., więc ma to dla mnie znaczenie
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: Utensylia modelarskie Grosik

Post autor: KFS-miniatures »

levee pisze:Czy uchwyty łyżeczek nie odkształcają się w silnym strumieniu powietrza? Maluję przy ciśnieniu 12atm., więc ma to dla mnie znaczenie
jak znajdę odpowiednio dużą dętkę dla uzyskania wskazanych parametrów dokonam niezwłocznie prób i testów
Awatar użytkownika
Krocionorzec
Posty: 1097
Rejestracja: czw 28 lis 2013, 18:51

Re: Utensylia modelarskie Grosik

Post autor: Krocionorzec »

Fajna rzecz, ale nie wiem czy producent łyżek nie płaci ci przypadkiem za hajpowanie ich topowego brandu. Także zapytuję, czy mógłbyś polecić tańszy zamiennik? Z marketu budowlanego albo kwiaciarni?
Obrazek
Awatar użytkownika
maciej999
Posty: 78
Rejestracja: ndz 02 wrz 2012, 12:07
Lokalizacja: Łódź

Re: Utensylia modelarskie Grosik

Post autor: maciej999 »

Czy te łyżki nadają się do skali 1/32 bo przechodzę na skalę 1/24.
Czołgiem waszmościowie :piwo:
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: Utensylia modelarskie Grosik

Post autor: tankmania »

Przywieziesz te łyżki do Koguta?

Żurek - łap znicza bo pamiętamy [']
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: Utensylia modelarskie Grosik

Post autor: KFS-miniatures »

ponieważ dostawałem dużo PW w tej sprawie, a dopytywali się także goście z zagranicy oraz patrzyły dzieci, postanowiłem sprawdzić jak utensylia nadają się do używania.
W tym celu sięgnąłem po Humbrola 100

Obrazek

do zbiorniczka nalałem 10 kropel farby. wyszły duże, bo farba jest dośc gęsta

Obrazek

Na początku farba nie chciala lecieć, ale podbiłem ciśnienie do 8 atmosfer i poszło

Obrazek

Humbrol 100 położył się bardzo dobrze. Na duze uznanie zasługuje to, jak dobrze ta farba kryje

Obrazek
Obrazek

Farba jest bardzo wydajna. Na pomalowanie jednej strony takiej plastikowej, stołowej łyżki wystarczyło ok3ml farby Humbrol 100.W porównaniu do Gunze, gdzie potrzeba było aż 8ml farby + 2ml rozpuszczalnika i aż dwukrotne pokrycie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Recenzje/Nowości”