KST Mecha Raging Heroes czyli mechaniczny kurczak

Inboxy, zapowiedzi
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

KST Mecha Raging Heroes czyli mechaniczny kurczak

Post autor: KFS-miniatures »

korzystając z czarnopiątkowych przecen szarpnąłem sie na jeszcze jedną laleczke do wprawek malarskich. tym razem laleczkę ujeżdzającą kurczaka

Obrazek

niezbyt wielkie pudełko kryje jeszcze bardzoej niezbyt wielkie zawiniątko z zywicznymi odlewami. no ale 28mm nie powinno rodzic oczekiwań giganta

Obrazek

częsci jednak troche jest. drób jest pokawałkowany tak, ze powinna byc możliwość dośc swobodnego ustawienia kończyn, wlewy wycinane nozem w gumie przypominają odlewy z metalu. i budzą wstręt. dodatkowo wszystko jest solidnie namaszczone jakimś lubrykantem jak BBC do roboty od zakrystii. zresztą w ulotce dołączonej do zestawu jest informacja o tym, ze odlewy trzeba dobrze umyć. parokrotnie..

Obrazek

detale są nawet fajne, choć nie jakies ultrawybujałe (po wzorze projektowanym komputerowo mozna by oczekiwac wiekszej finezji). faktura miejscami przypomina walcowaną stal. co akurat w przypadku takiego dziwactwa nawet pasuje. wlewy paskudnie wchodzące w elementy, tak byle dolewało, a nie zeby było je dajmy na to łatwo usunąć.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

no ale cóż po chujowych wlewach gdy odpowietrza się odkurzaczem. z drugiej strony od momentu gdy skonstatowałem, ze to wyrób francuski nie liczyłęm na nic innego

Obrazek

kierowniczka kurczaka ma jeden kadłubek, jedną rękę prawą, ale za to trzy lewe do wyboru. i trzy opcjonalne głowki

Obrazek

tylko tu pojawia sie kolejne rozczarowanie. juz pomijam wlewy wpierdolone w prodę czy policzek. koszmarna jest ta faktura

Obrazek

nawiasem mówiac, juz wiem na czym polega przewaga figurek metalowych nad zywicznymi. w metalu jednak nie ma takich przesuniec, jakie zdazają sie w zywicach. przy takich małych gówienkach to zaczyna miec znaczenie

Ocena po wstępnej inspekcji:

KFS: 7.5/10
Gucio: 7.5/10
Awatar użytkownika
Marek Cz.
Posty: 378
Rejestracja: czw 24 sty 2013, 14:30
Lokalizacja: Toruń

Re: KST Mecha Raging Heroes czyli mechaniczny kurczak

Post autor: Marek Cz. »

No, smutne ale prawdziwe. W tej skali (i ogólnie w wargamingu) jest duży rozrzut jakościowy. Może być coś naprawdę pięknego...ale najczęściej jest taka właśnie kupa. Nawet jeżeli dizajn figurek jest niezły to i tak są skopane jako odlewy. Tak jakby ludzie zabierający się za odlewanie nie mieli bladego pojęcia co robią i do czego to ma służyć. No i stosunek jakości do ceny wypada negatywnie. Plastikowe są coraz lepsze a w żywicy możesz się spodziewać wszystkiego :D

Jak masz ochotę w tej skali coś fajnego zrobić to polecam metalowe Infinity - szczególnie nowsze wzory. Tam są bardzo fajne kobitki !
Poza tym jest jeszcze TO, bardzo czysto odlane.
Panzer
Posty: 1022
Rejestracja: pn 25 cze 2012, 10:44

Re: KST Mecha Raging Heroes czyli mechaniczny kurczak

Post autor: Panzer »

Jakbyś chciał potrenować malowanie tymi nonmetallicami to od Ścibora sobie weź krasnoludki. Są tak przezajebiste, że urywa beret.
Komentarze na polskich forach dyskusyjnych? Tak ja to widzę:
Obrazek
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: KST Mecha Raging Heroes czyli mechaniczny kurczak

Post autor: KFS-miniatures »

sciborowe ludki są przechuj zajebiste (no moze poza żołnierzykami bo te są przechuj chujowe), ale krasnale jarają mnie mniej wiecej tak jak głod w afryce
ODPOWIEDZ

Wróć do „Recenzje/Nowości”