Warsztaty SF #4 PROGRAM

Wyjazdowe spotkania, modelarskie też...

Moderator: Spotter

Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Warsztaty SF #4 PROGRAM

Post autor: KFS-miniatures »

Elo Panowie. Pora zając się szczegółami technicznymi.

Jak już wcześniej wspominałem, program będzie w zasadzie podporządkowany projektowi tołdi, wiec z grubsza i wstępnie będzie tak:

Piątek:

Sala dostępna od 18, zaczynamy sklejać model. ja już z grubsza opracowałem kolejnośc montażu i rózne tipy, które pozwolą zrobić to sprawnie i szybko

Sobota:
Po śniadaniu pewnie bedzie jeszcze jakies konczenie tołdiego i rozruch po piątkowym afterparty

mniej wiecej o 11 zrobię prezentację Mr.Paintów. potem bedzie malowanie. oczywiście kazdy maluje czym chce, słowackie farby są w gamie pozwalajacej i pokolorować, i pomalować w zasadzie kazdą wersje modelu

w międzyczasie o 14 obiad

na dalszym etapie malowania kondzik opowie wam jak foltrować, o ile ktos mu załatwi jakies filtry.

----------------------------------------------------------------------------

każdy kto może niez zabierze kompresor. Nawet jeśli sam miał by nie planować malowania, może sie przydać komu innemu.

światło w sali jest całkiem dobre, ale doświadczenie pokazuje, ze ci, którzy mają ze sobą dodatkowe oświetlenie mają lepiej. Jak ktoś ma jakies dodatkowe studyjne oświetlenie wygodne do transportu to też niech zabierze, zeby mozna było doświetlić stanowisko pokazowe

potrzebne w związku z powyższym będą przedłużacze i rozgałęziacze

dotychczas rzutnik przynosił ze sobą potez i on tez jakąś swoją kamerkę do niego podpinał. poteza jak wiecie nie będzie (łap potez['] pamiętamy). fajnie by byóo, jak by ktoś zapewnił taki sprzęt

potrzebne też jakies zabeizpiecznie stołów, czyli wiecie, arkusze białego papieru, jakies kalendarze nabiurkowe czy cotam
zatem, wpisujcie miasta

KOMPRESORY:
Yash
karolkonw



KABLOWISKO:


OŚWIETLENIE:


POZOSTAŁE
Zabezpieczenie blatów - ?
Projektor - ?
Kamera - ?
Statyw do kamery - ?
Gadzety scalefunowe - bohumił
lodówka turystyczna - ?
Awatar użytkownika
Krocionorzec
Posty: 1097
Rejestracja: czw 28 lis 2013, 18:51

Re: Warsztaty SF #4 PROGRAM

Post autor: Krocionorzec »

KOMPRESORY:
Yash
karolkonw
Krocionorzec

KABLOWISKO:
Krocionorzec (ze dwa przedłużacze z rozgałęzieniem dam radę z domu wyszarpać, może więcej)

OŚWIETLENIE:
Krocionorzec - lampy stołowe x2 (znaczy mogę podzielić się jedną)

POZOSTAŁE
Zabezpieczenie blatów - ?
Projektor - ?
Kamera - ?
Statyw do kamery - ?
Gadzety scalefunowe - bohumił
lodówka turystyczna - ?
Obrazek
Panzer
Posty: 1022
Rejestracja: pn 25 cze 2012, 10:44

Re: Warsztaty SF #4 PROGRAM

Post autor: Panzer »

KOMPRESORY:
Yash
karolkonw
Krocionorzec
Panzer

KABLOWISKO:
Krocionorzec (ze dwa przedłużacze z rozgałęzieniem dam radę z domu wyszarpać, może więcej)
Panzer (jeden przedłużacz 3m z trzema gniazdkami)

OŚWIETLENIE:
Krocionorzec - lampy stołowe x2 (znaczy mogę podzielić się jedną)
Panzer - lampy studyjne x 2, lampa stołowa x 1 + mały namiot bezcieniowy

POZOSTAŁE
Zabezpieczenie blatów - ?
Projektor - ?
Kamera - Panzer (Olympus Z1 z możliwością filmowania w HD plus aparat do fotek)
Statyw do kamery - Panzer (standardowy statyw foto)
Gadzety scalefunowe - bohumił
lodówka turystyczna - ?
Komentarze na polskich forach dyskusyjnych? Tak ja to widzę:
Obrazek
bondarek
Posty: 68
Rejestracja: sob 24 maja 2014, 21:30

Re: Warsztaty SF #4 PROGRAM

Post autor: bondarek »

POJEKTOR
Bondarek

LODÓWKA (wypełniona) 8-)
Bondarek

KAMERA
Jeśli uda się podłączyć aparat do projektora to wezmę aparat nie mam tylko statywu.
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: Warsztaty SF #4 PROGRAM

Post autor: KFS-miniatures »

KOMPRESORY:
Yash
karolkonw
Krocionorzec
Panzer

KABLOWISKO:
Krocionorzec (ze dwa przedłużacze z rozgałęzieniem dam radę z domu wyszarpać, może więcej)
Panzer (jeden przedłużacz 3m z trzema gniazdkami)

OŚWIETLENIE:
Krocionorzec - lampy stołowe x2 (znaczy mogę podzielić się jedną)
Panzer - lampy studyjne x 2, lampa stołowa x 1 + mały namiot bezcieniowy

POZOSTAŁE
Zabezpieczenie blatów - ?

Projektor - Bondarek (na sobotę). dobrze, jak by był jakiś backupowo, juz od piątku

Kamera - Panzer (Olympus Z1 z możliwością filmowania w HD plus aparat do fotek). Bondarek (Jeśli uda się podłączyć aparat do projektora to wezmę aparat nie mam tylko statywu)

Statyw do kamery - Panzer (standardowy statyw foto)

Gadzety scalefunowe - bohumił

lodówka turystyczna - Bondarek
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: Warsztaty SF #4 PROGRAM

Post autor: KFS-miniatures »

Piątek:

Sala dostępna od 18, zaczynamy sklejać model. ja już z grubsza opracowałem kolejnośc montażu i rózne tipy, które pozwolą zrobić to sprawnie i szybko

Sobota:
Po śniadaniu pewnie bedzie jeszcze jakies konczenie tołdiego i rozruch po piątkowym afterparty

mniej wiecej o 11 zrobię prezentację Mr.Paintów. potem bedzie malowanie. oczywiście kazdy maluje czym chce, słowackie farby są w gamie pozwalajacej i pokolorować, i pomalować w zasadzie kazdą wersje modelu

w międzyczasie o 14 obiad

15 - prezentacja IBG - nowości, kulisy, gromienie mitów

na dalszym etapie malowania kondzik opowie wam jak foltrować, o ile ktos mu załatwi jakies filtry.
Frundsberg
Posty: 7
Rejestracja: wt 20 maja 2014, 18:55

Re: Warsztaty SF #4 PROGRAM

Post autor: Frundsberg »

Kompresory: zabieram go specjalnie w celu regulacji przez fachowców - trudno powiedzieć czy można nim się dzielić

Kablowisko: 20m przedłużacz (4 gniazda), pewnie ze 2 acary 5 gniazdkowe wezmę (może zdążę jeszcze coś kupić po drodze bo i tak się przyda)

Oświetlenie: wezmę obie lampy LED warsztatowe w tym dużą - zobaczymy na której będę pracować

Pozostałe:

Kamera - mam kamerę bez rejestracji ale w połączeniu z...

Projektor - dokupię moduł do hdmi i możemy działać (projektor choć dobry ma wejście RGB) ew...

Apple TV i iPad - też może zadziałać jako zestaw transmisji ew można coś z literatury lub z netu podejrzeć na szybko jako wsparcie dyskusji - zabiorę

Statyw - mam 2 stare ale dzięki temu masywne statywy fotograficzne z adapterem do kamery

będę się starał śledzić informacje - jak coś będzie trzeba a mam to zabieram oczywiście
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: Warsztaty SF #4 PROGRAM

Post autor: KFS-miniatures »

projektor musi być podpinalny pod komputer, bo prezentacja IBG bedzie wymagała pokazania troichę zdjeć
Frundsberg
Posty: 7
Rejestracja: wt 20 maja 2014, 18:55

Re: Warsztaty SF #4 PROGRAM

Post autor: Frundsberg »

Będzie do wyboru hdmi, RGB, DVI a kamera może lecieć po kablach wideo (chinch). Włąściwie to jest tam też wifi ale nauczony doświadczeniem nie posyłałbym obrazu po radiu.
Awatar użytkownika
Robert L.
Posty: 56
Rejestracja: czw 03 sty 2013, 19:31
Lokalizacja: Kraków

Re: Warsztaty SF #4 PROGRAM

Post autor: Robert L. »

KOMPRESORY:

Yash
karolkonw
Krocionorzec
Panzer
Robert L.

KABLOWISKO:

Krocionorzec (ze dwa przedłużacze z rozgałęzieniem dam radę z domu wyszarpać, może więcej)
Panzer (jeden przedłużacz 3m z trzema gniazdkami)
Robert L. (jeden przedłużacz gdzieś 2 m)

OŚWIETLENIE:

Krocionorzec - lampy stołowe x2 (znaczy mogę podzielić się jedną)
Panzer - lampy studyjne x 2, lampa stołowa x 1 + mały namiot bezcieniowy
Rober L. - lampa stołowa x 1

POZOSTAŁE:

Zabezpieczenie blatów - Robert L. - gdzieś powinienem mieć taki papier w rolce na stoły.

Projektor - Bondarek (na sobotę). dobrze, jak by był jakiś backupowo, juz od piątku

Kamera - Panzer (Olympus Z1 z możliwością filmowania w HD plus aparat do fotek). Bondarek (Jeśli uda się podłączyć aparat do projektora to wezmę aparat nie mam tylko statywu)

Statyw do kamery - Panzer (standardowy statyw foto)

Gadzety scalefunowe - bohumił

lodówka turystyczna - Bondarek

Z tym, że już wiem, że wyjadę z Krakowa gdzieś koło 21, czyli późna noc jak przyjadę - tak więc raczej na sobotę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztaty SF”