Samoloty się jednak brudzą (modern)

Walkaroundy, przekazy historyczne, rzeczywistość dla modelarstwa
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: Samoloty się jednak brudzą (modern)

Post autor: KFS-miniatures »

wracajac do tematu.
niby malowanie okazjonalne, wiec jak o oczko w dupie dbac powinni. ale jakos tak nie do konca m to wychodziło

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

a tu juz w muzeum. ale tę fotkę tez lubię, bo bardzo fajnie światło pada na rózne powierzchnie. mityczne kolormodulejszyn w naturze

Obrazek
Awatar użytkownika
_iceboy
Posty: 139
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 16:24
Lokalizacja: Konin/Warszawa

Re: Samoloty się jednak brudzą (modern)

Post autor: _iceboy »

A tak sie zastanawiam nad tymi spoconymi amerykanskimi zabawkami. Nie wiem czy to nie jest spowodowane tym, ze farba na nich nie jest do konca nawet satynowa, i jak cos kapnie, wyleje, to pozniej zostaja tluste plamy. Jakos innej opcji nie widze. Przynajmniej te nasze efszesnastki nie sa idealnie "sliskie", w przeciwienstwie do farby np, na migu 29.
Bo tak i już.
Czarny
Posty: 861
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 15:53

Re: Samoloty się jednak brudzą (modern)

Post autor: Czarny »

To jest tez kwestia (w niektórych przypadkach) zbierania sie wilgoci i osadzania w przestrzeniach przy łączeniu sie blach gdzie zbiera się też kurz.
Awatar użytkownika
_iceboy
Posty: 139
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 16:24
Lokalizacja: Konin/Warszawa

Re: Samoloty się jednak brudzą (modern)

Post autor: _iceboy »

Byc moze. Np na naszych polskich laciatych krowach ( su 22 ) nie widac wyplowien i innego rodzaju "łederingu", a raczej glownie kiepsko polozona powloke lakiernicza ( rozne stany powierzchni ze swiadle, pod swiatlo) , co na zdjeciach czesto wyglada inaczej niz w rzeczywistosci, taki psikus optyczny. Nie bardzo widac na nich takie uplamienia jak na amerykanach. Za to na tych zachodnich zabawkach, wyglada to tak, ze jak sie cos wyleje i wytrze to zostaje plama.

Piaski, wilgoc, kurz itp spoko, ale jakos ruskie w takich klimatach jakos mi sie czystrze wydaja. No chyba ze za malo fotek obejrzalem jeszcze

W sumie watek bardzo ciekawy. Jestem ciekaw jakie kwiatki znajdziecie ;)
Bo tak i już.
Awatar użytkownika
_iceboy
Posty: 139
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 16:24
Lokalizacja: Konin/Warszawa

Re: Samoloty się jednak brudzą (modern)

Post autor: _iceboy »

Dobra a jak rozkminiamy modern? after 45, czy tylko rury?

AN-2 SP-ANC, w EPKB:

Obrazek
Obrazek

Stoi i nie lata. Fotki w dużej podziałce, co by można sobie ładnie przybliżyć
Bo tak i już.
spiton

Re: Samoloty się jednak brudzą (modern)

Post autor: spiton »

Po 45
Awatar użytkownika
timi
Posty: 588
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 21:01

Re: Samoloty się jednak brudzą (modern)

Post autor: timi »

A7
Obrazek
Dla pozostałych, gotowych uwierzyć na słowo, mam dobrą wiadomość – tak malować modele potrafi naprawdę niewielu. Zła wiadomość polega na tym, że stale komuś nowemu udaje się doszlusować do niewątpliwie elitarnej grupy prawdziwych artystów modelarzy.
Panie RAV, na szczęście, a może wręcz przeciwnie, Panu umożliwiono zostanie pospolitym gnojkiem. Powiedziałam, nie stać cię, nie odpowiada ci? Omijaj szerokim łukiem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dokument”