Obiektyw do Canona.

Nie ujęte w innych tematach, ale okołomodelarskie
Awatar użytkownika
Arkady72
Posty: 1854
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 18:26
Lokalizacja: Nowogard

Obiektyw do Canona.

Post autor: Arkady72 »

Pytanie do speców canonierów. Testowałem sobie obiektyw do makro 100 mm f/2.8 USM i wszystko fajnie, tylko, żeby objąć w kadrze cały model trzeba latać dość daleko ze statywem w tył. Strach pomyśleć przy jakimś dłuższym okręcie chcąc zrobić zdjęcie z profilu... Mam ktoś rozeznanie jaki obiektyw byłby najlepszy do celów czysto modelarskich? No i chyba zmiennoogniskowy bo to przesuwanie statywu w pogoni za modelem przy stałce mnie irytowało. Głównie chodzi mi o efekt uniknięcia beczki ( tak to się chyba nazywa ) na zdjęciu, szczególnie to widać właśnie na zdjęciach okrętów:

Obrazek

Te dwie anteny na końcu rufowej nadbudówki w rzeczywistości są w jednej linii a na foci widać, że nie są i o tym efekcie pisałem...
Obrazek
"Oprócz kobiet i dzieci..."
Robert O.

Re: Obiektyw do Canona.

Post autor: Robert O. »

tutaj fotkę robiłeś na 20mm co jest odpowiednikiem 35 w analogu wiec i zniekształca ,od 35mm w cyfrze powinno byc już dobrze albo 50mm co daje 85 mm/typowy portretowy /
Canonierem co prawda nie jestem mam Nikona i ostatnio kupiłem sobie 35mm 1.8 G foty fajne sie robi nie ma zniekształceń tylko w body nie mam wejscia na wężyk do lamp studyjnych i w robocie Alfą 700 robię.

Tutaj masz opinie i rzetelne testy o obiektywach i stałka zawsze jest lepsza od zuma.Masz fajne body to szkiełko zacne warto by było zanadobyc

http://www.optyczne.pl/index.html?test= ... j=Wyszukaj
Awatar użytkownika
Arkady72
Posty: 1854
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 18:26
Lokalizacja: Nowogard

Re: Obiektyw do Canona.

Post autor: Arkady72 »

Czyli przy stałoogniskowym makro 60mm nie musiałbym tak bardzo się oddalać od modelu z aparatem? Tzn mniej niż przy wspomnianej setce?
Obrazek
"Oprócz kobiet i dzieci..."
Robert O.

Re: Obiektyw do Canona.

Post autor: Robert O. »

na pewno mniej bo to krotrza ogniskowa,ale dlaczego chesz kupowac makro no chyba że do robienia zdjęć makro :D bo do modeli to taki jest zbędny :D
w.g mnie to jednak najlepsza by była 50 albo 35 takie szkło wykorzystasz tez do innych celów
Awatar użytkownika
Arkady72
Posty: 1854
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 18:26
Lokalizacja: Nowogard

Re: Obiektyw do Canona.

Post autor: Arkady72 »

Robert O. pisze: w.g mnie to jednak najlepsza by była 50 albo 35 takie szkło wykorzystasz tez do innych celów
Zapodaj przykładowe obiektywy.
Obrazek
"Oprócz kobiet i dzieci..."
Awatar użytkownika
timi
Posty: 588
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 21:01

Re: Obiektyw do Canona.

Post autor: timi »

Ja z braku alternatywy mam zapięty 50mm Heliosa od Zenitha plus przejściówkę, latać nie trzeba odległość od fotografowanego obiektu ok. Gorzej jak chcesz zbliżenia porobić to wtedy trzeba trochę poprzestawiać, ale tego nie da się uniknąć przy stałce.
Bawiłem się też 100mm macro i przy większym modelu (Chinook w 48) ciężko było fotki robić.
Dla pozostałych, gotowych uwierzyć na słowo, mam dobrą wiadomość – tak malować modele potrafi naprawdę niewielu. Zła wiadomość polega na tym, że stale komuś nowemu udaje się doszlusować do niewątpliwie elitarnej grupy prawdziwych artystów modelarzy.
Panie RAV, na szczęście, a może wręcz przeciwnie, Panu umożliwiono zostanie pospolitym gnojkiem. Powiedziałam, nie stać cię, nie odpowiada ci? Omijaj szerokim łukiem
Robert O.

Re: Obiektyw do Canona.

Post autor: Robert O. »

w podobnej cenie co ta 60 mm macro , http://www.optyczne.pl/21.1-Test_obiekt ... 4_USM.html
Panzer
Posty: 1022
Rejestracja: pn 25 cze 2012, 10:44

Re: Obiektyw do Canona.

Post autor: Panzer »

Ja robię modele Tamronem 28-75mm/2.8
Komentarze na polskich forach dyskusyjnych? Tak ja to widzę:
Obrazek
Awatar użytkownika
tomek_chacewicz
Posty: 162
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 17:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Obiektyw do Canona.

Post autor: tomek_chacewicz »

Ja używam do detali jak Timi, Heliosa 44, 50mm z pierścieniami pośrednimi, co prawda trzeba się trochę nagimnastykować żeby ustalić odległość od modelu ale koszt obiektywu można zamknąć w 100zł i efekty są dobre
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne...”