się pochwalę

Nie ujęte w innych tematach, ale okołomodelarskie
piotr dmitruk
Posty: 32
Rejestracja: wt 03 lip 2012, 02:35

Re: się pochwalę

Post autor: piotr dmitruk »

Nie będę nikogo wołać, nie zamierzam tu robić bydła.
W pewnych rzeczach masz rację, błędy były po stronie zielonych.
Wychodzę jednak z założenia, że wrodzone lenistwo ludzkie powoduje, że gdyby nie było "pożywki", to żaden mod nawet by palcem nie kiwnął. Skoro jednak ruszali, to znaczy że był jakiś odpowiednio silny bodziec, który ich do tego skłonił.
Żałuję tylko, że nie udało się przeżyć w jednej piaskownicy.
Widocznie w tej krainie każdy potrzebuje swojej kupki piasku.


:arrow: Czarny
Jurek naprawdę zaangażował się w ten projekt, na redakcyjnym proponował nagrody itp.
Co do MTO, to był jego punkt widzenia, czy dobry, czy zły-nie wiem, miał prawo jak każdy. Ale nie zaprzeczysz, że proponował inne rozwiązania, MTO poparło 3 osoby, 1 zdecydowanie była przeciw- trochę mało na projekt. Pewnie jakbyś aktywniej podziałał i znalazł popleczników- to by przeszło.
Dobra, nie ma czego wałkować. Yom Kippur tyż fajny- patrzę na Phantoma.
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: się pochwalę

Post autor: KFS-miniatures »

piotr dmitruk pisze:Wychodzę jednak z założenia, że wrodzone lenistwo ludzkie powoduje, że gdyby nie było "pożywki", to żaden mod nawet by palcem nie kiwnął
a ja się pytam, po grzyba reagowali. to nawet ponoc głupia psiarnia jak są ryzykowne manifestacje, to nie wpada w tłum, żeby pałować, a czeka cicho zamelinowana w bramach bocznych uliczek, zeby swoim widokiem nie prowokowac, ale jednak być na miejcu, jak trzeba zadziałać.
zupełnie inaczej niz panowie moderatorzy z pwm, co dostali kluczyki do zomowskiej pokewaczki, i jeżdzą nia bez ograniczeń jak ziomale z domofon squadu zdezelowanym maluchem po lesie. tyle ze forum to nie las..
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: się pochwalę

Post autor: tankmania »

piotr dmitruk pisze: Ale jak ktoś przychodzi tylko po to, żeby rozpieprzyć imprezę, i robi to po raz kolejny, to w końcu bierze się go za kołnierz i wyprowadza, nieprawda?
Wiesz, ja wierzę, że tak myslisz. Każdy kot ma dwa końce i o tym właśnie pisałem. Ponieważ nia pasuje Ci to co i jak piszę to z automatu zakładasz, że chcę rozpieprzyć imprezę. Problem polega na tym, że nawet się nie zastanowisz czy może być inaczej tylko sobie pogłaszczecie główki na redakcyjnym jacy biedni jesteście i jak Wam wszyscy na złość robią?
Dla Was to jest proste jak definicja łopaty, wszystko co jest inne jest złe. Ale paradoksalnie ci co Wam w takich sytuacjach wturują nie są trollami, pomimo, że czasem bardziej sięgają dna.
Różnica między nami jest taka, że ja dopuszczam to, że mogę nie mieć racji i dlatego uważam, że każdy może się wypowiadać do dowolnego, uznanego przez niego momentu.
piotr dmitruk pisze: Przylazłem tu nie po to, aby kogokolwiek obrażać.
W to też wierzę. Ale teraz sobie wyobraź, że ja zamykam temat, daję Ci bana, a na koniec wypisuję, że Piotr Dmitruk dostał bana bo przyszedł tutaj żeby rozwalić forum i się nie potrafi zachować. Jest koniec bajki, nie możesz już nic nikomu wytłumaczyć, dostałeś wyrok i zostałeś rozstrzelany mentalnie na środku placu. A jak zapytasz dlaczego, to odpowiem "bo tak chcę".
Fajne uczucie?
piotr dmitruk pisze:Zrobiłem to po to, żeby nie patrzeć na siebie wilkiem w przypadku kontaktu w realu. Na to nie mam ochoty.
Ja do nikogo nic nie mam. Burakiem nie jestem i każdemu łapę podam, ale jak pieprzy farmazony to mu w twarz też powiem i nadal urazy nie będę chował. Mam dystans do siebie i nie jestem małym obrażalskim smarkiem.
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: się pochwalę

Post autor: tankmania »

@Piotr. I jeszcze jedno na koniec.
Mądry rodzic kiedy jego dziecko kłóci się z innym dzickiem nie reaguje, nie uważa, że jego dziecko jest biedne i atakowane tylko przeczekuje. Głupi rodzic wtrąca się i pędzi z pretensjami do rodziców drugiego dziecka. Efekt jest taki, że dzieci za trzy dni się pogodzą, a rodzice patrzą na siebie bykiem do końca zycia.
Wy jako moderatorzy robiliście właśnie takie błędy, stawaliście po czyjejś stronie jak była przepychanka i efekt jest taki, że jest do dzisiaj pełno nienawiści. Niektórzy nawet nie pamiętają o co poszło, tylko pamiętają, że trzeba nienawidzieć, śledzić delikwenta i mu wsadzić szpilę.

Pisałem już, że prowadzę inne forum. Też powstało w wyniku tyranii moderatorów na takim tematycznie. Identyczna sytuacja, moderatorzy którzy najlepiej wiedzieli co jest dla ludzi najlepsze, lepiej od samych zainteresowanych.
Oczywiście skaczą sobie od czasu do czasu do gardeł, taka jest natura ludzka, ale paradoksalnie są spokojniejsi niż na forum moderowanym. Nawet jak są awantury to ja się nie wtrącam, jedynie sataram się rozładować sytuację jakimś żarcikiem o nerwowych.
Chłopcy za jakiś czas ochłoną i są znowu kumplami, a ja dostaję takie m.in. wpisy:

"Dziękuję bardzo Tankowi za czas, organizację i bardzo fajne podejście do graczy i licznych sprzeczek między nami."

Nie muszę się dowartościowywać "władzą", wystarczy usiąść i się zastanowić. Tam są ludzie, różni z różnymi potrzebami, charakterami, słabościami. Czy mam prawo tłumaczyć im co będzie dla nich najlepsze?

Napisałem moim zdaniem bardzo przejrzyście to co myślę, zrobisz z tym co chcesz i albo zrozumiesz, albo nie bo ja już nie mam zamiaru tłumaczyć więcej.
piotr dmitruk
Posty: 32
Rejestracja: wt 03 lip 2012, 02:35

Re: się pochwalę

Post autor: piotr dmitruk »

tankmania pisze:W to też wierzę. Ale teraz sobie wyobraź, że ja zamykam temat, daję Ci bana, a na koniec wypisuję, że Piotr Dmitruk dostał bana bo przyszedł tutaj żeby rozwalić forum i się nie potrafi zachować. Jest koniec bajki, nie możesz już nic nikomu wytłumaczyć, dostałeś wyrok i zostałeś rozstrzelany mentalnie na środku placu. A jak zapytasz dlaczego, to odpowiem "bo tak chcę".
Masz prawo- jesteś Site Adminem, a tak naprawdę moim jedynym prawem jest prawo do odejścia stąd.
Zauważ jednak, że nie uchybiłem regulaminowi, a Ty nie wykorzystałbyś żadnej mozliwości ewentualnego "sprowadzenia mnie na właściwe tory". W takiej sytuacji nie pozostaje mi nic innego jak wzruszyć ramionami i iść gdzie indziej. Gdybym nie zareagował jednak na wszystkie mediacje, ostrzeżenia i łagodniejsze represje, to ja byłbym winny, a Ty byłbyś usprawiedliwiony.

Przecież nie będziemy się licytować, kto otrzymał więcej sympatycznych wpisów. Tak jak pisałem, to nie jest kwestia dowartościowywania się władzą, to reakcja na protesty innych, którym pewne zachowania mogą przeszkadzać.

Dla mnie zasada jest prosta: "Żyj, ale daj spokojnie żyć innym"
Jaho63

Re: się pochwalę

Post autor: Jaho63 »

piotr dmitruk pisze:Dla mnie zasada jest prosta: "Żyj, ale daj spokojnie żyć innym"
A dla mnie "żyj i daj żyć innym". Dopóki nie łamią zasad, to nie NAKAZUJĘ nikomu spokojnie żyć!
piotr dmitruk pisze:Masz prawo- jesteś Site Adminem, a tak naprawdę moim jedynym prawem jest prawo do odejścia stąd.
Przecież nie chodziło o to że nie masz reagować, tylko o to jakbyś się czuł, jakby Ci zatkał na siłę usta.
piotr dmitruk pisze:Janusz, znajdź mi awanturę, której się nie udzielałeś, a stawiam Ci kratę piwa.
Też mógłbym Ci zacytować jakie dostawałem PW po takich "awanturach", ale luzik. Możesz być spokojny, w żadnej już nie wezmę.
tankmania pisze:Nie szanuję ludzi którzy nie szanują innych ludzi, albo ich szanują za wazeliniarstwo. Nie szanuję ludzi którzy oceniają innych przez pryzmat własnych przyzwyczajeń. Nie szanuję ludzi którz narzucają innym własne "moralności" i chcą wychowywać innych dorosłych ludzi. Więcej szacunku wzbudza we mnie prostolinijny żul spod budki z piwem. Mogę się z kimś nie zgadzać, kłócić, może mi nawet nawrzucać jak się zdenerwuje, ale mogę go szanować za prostą, międzyludzką szczerość i uczciwość.
To takie proste, a tak ciężko z tym trafić do niektórych łbów. ;)
piotr dmitruk
Posty: 32
Rejestracja: wt 03 lip 2012, 02:35

Re: się pochwalę

Post autor: piotr dmitruk »

Jaho63 pisze:A dla mnie "żyj i daj żyć innym". Dopóki nie łamią zasad, to nie NAKAZUJĘ nikomu spokojnie żyć!
Przecież napisałeś dokładnie to co ja, ja podkresliłem tylko drugą część zdania. "Dopóki nie łamią zasad"- to jest clue.
Przecież nie chodziło o to że nie masz reagować, tylko o to jakbyś się czuł, jakby Ci zatkał na siłę usta.
Jeśli łamię zasady, sam jestem sobie winien. Przypominam sobie w historii nPWM jeden niefortunny przypadek profilaktycznego zamknięcia "stanu przedawanturowego". Z tym zatykaniem ust to zdecydowanie przesada.
tankmania pisze:Nie szanuję ludzi którzy nie szanują innych ludzi, albo ich szanują za wazeliniarstwo. Nie szanuję ludzi którzy oceniają innych przez pryzmat własnych przyzwyczajeń. Nie szanuję ludzi którz narzucają innym własne "moralności" i chcą wychowywać innych dorosłych ludzi. Więcej szacunku wzbudza we mnie prostolinijny żul spod budki z piwem. Mogę się z kimś nie zgadzać, kłócić, może mi nawet nawrzucać jak się zdenerwuje, ale mogę go szanować za prostą, międzyludzką szczerość i uczciwość.
To takie proste, a tak ciężko z tym trafić do niektórych łbów. ;)
Gdybym nie szanował innych, to bym tu w ogóle nie dyskutował, tylko pozbywał się kłopotu przez profilaktyczne bany, w nosie mając, co kto sobie myśli.
Na szacunek zasługuje jednak każdy user, także ten, któremu pewne działania innych przynoszą dyskomfort.
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: się pochwalę

Post autor: tankmania »

piotr dmitruk pisze: Na szacunek zasługuje jednak każdy user, także ten, któremu pewne działania innych przynoszą dyskomfort.
Bzdura, to zwykłe pieniactwo. Normalny człowiek nie czyta tego co go drażni, epatuje obrzydzeniem pieniacz. Właśnie wyżej o tym pisałem, rozsądzacie spory, sugerujecie kto jest awanturnikiem, a kto nie. Jednym tłumaczycie, że są źli, a jednocześnie sugerujecie innym, że trzeba ich tępić i dajecie im przyzwolenie ciche do tego.
Uszczęśliwiacie jednych, robiąc kuku innym i właśnie w ten sposób to Wy wprowadzacie podziały na lepszych i gorszych.

piotr dmitruk pisze: Masz prawo- jesteś Site Adminem
Ja to widzę inaczej. Mam taką możliwość techniczną, ale nie mam prawa moralnego.
piotr dmitruk
Posty: 32
Rejestracja: wt 03 lip 2012, 02:35

Re: się pochwalę

Post autor: piotr dmitruk »

tankmania pisze:rozsądzacie spory, sugerujecie kto jest awanturnikiem, a kto nie. Jednym tłumaczycie, że są źli, a jednocześnie sugerujecie innym, że trzeba ich tępić i dajecie im przyzwolenie ciche do tego.
Uszczęśliwiacie jednych, robiąc kuku innym i właśnie w ten sposób to Wy wprowadzacie podziały na lepszych i gorszych.
To samo powiesz sędziom i policjantom?
tankmania pisze:Ja to widzę inaczej. Mam taką możliwość techniczną, ale nie mam prawa moralnego.
Jeśli takie stanowisko będziesz w stanie utrzymać- chwała Tobie.
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: się pochwalę

Post autor: tankmania »

piotr dmitruk pisze: To samo powiesz sędziom i policjantom?
Nie, im nie powiem. Oni nie twierdzą, że chcą zrobić forum dla wszystkich na którym jest wolność słowa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne...”