T-34/85 Academy 1:35

Lista kategorii: Pojazdy wojskowe Pojazdy wojskowe - Warsztaty

Moderator: Spotter

Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

T-34/85 Academy 1:35

Post autor: Spotter »

Obrazek

Ten model jest nr 2 w kolejce do prac (przed nim jest jeden niemiaszek) i zapewne szybciej jak w przyszłym roku to się za niego nie wezmę. Ale powoli nadchodzi już czas, aby skomponować do niego wszystkie dodatki, jakie bym chciał użyć. I tutaj prośba do was, abyście mi w tym pomogli, bo ekspertem nie jestem a nie chcę stworzyć babola.
Póki co na liście mam:
- BIG ED 3585
- Friul ATL-09

I na tym sie kończy moja lista. Jaką lufę dobrać? Aber ma dwie i nie wiem która jest poprawna. To samo z linami Eureka. Wydaje mi się, że TE są poprawne, ale pewności nie mam. Czy coś poza tymi elementami warto wymienić/zwaloryzować? Ewentualnie czy da radę z niego zrobić maszynę w polskich barwach?
Awatar użytkownika
bohdan
Posty: 2854
Rejestracja: czw 21 mar 2013, 11:51

Re: T-34/85 Academy 1:35

Post autor: bohdan »

z Yantomem pogadaj
Awatar użytkownika
Ojciec Dyrektor
Posty: 1265
Rejestracja: śr 28 maja 2014, 05:43
Lokalizacja: USGERPETE
Kontakt:

Re: T-34/85 Academy 1:35

Post autor: Ojciec Dyrektor »

bohdan pisze:z Yantomem pogadaj
lepiej z szarikiem
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: T-34/85 Academy 1:35

Post autor: Spotter »

KFS-miniatures pisze:odraząjąca fakture ma ten model..
To prawda. Ale się trochę poszlifuje, potraktuje nitro, znowu poszlifuje i będzie ok :)
Panzer
Posty: 1022
Rejestracja: pn 25 cze 2012, 10:44

Re: T-34/85 Academy 1:35

Post autor: Panzer »

Spotter pisze:To prawda. Ale się trochę poszlifuje, potraktuje nitro, znowu poszlifuje i będzie ok :)
Tylko 15 minut dziennie!!!
Komentarze na polskich forach dyskusyjnych? Tak ja to widzę:
Obrazek
Awatar użytkownika
Marek Cz.
Posty: 378
Rejestracja: czw 24 sty 2013, 14:30
Lokalizacja: Toruń

Re: T-34/85 Academy 1:35

Post autor: Marek Cz. »

- Fajny jest ! To jest pierwszy na świecie poprawny plastikowy T-34/85 w tej wersji ! I za to go lubię. Wcześniej taką wieżę zrobiło Maquette ale to była jedna wielka merytoryczna tragedyja :?
- Jeszcze gorsza faktura jest na wieży ich najnowszego niemieckiego T-34/76 (przypomina jakieś choróbsko weneryczne :lol: ).
- Jest jeszcze lufa RB.
- Ja za bardzo nie wiem po co Friule :D Obejdzie się bez tego, gąsienice są ładne przecież ! Jak masz kasę kupuj ale nie ma presji w tym modelu na wymianę gąsienic.
- Co do blach to dobry wybór, bo masz tam dwie wersje błotników i żaluzje nad silnikiem.
- Polskie barwy się da ! W książce "T-34 Mityczna Broń" Michulca jest kilka zdjęć tej wersji z orłami (ale w większości raczej powojenne). Ale nie jestem pewien czy na takich kołach... mogę poszukać, chętnie do tej książki zajrzę. Może są też kalki z Toro pasujące do tych zdjęć...

To jest bardzo fajny model do cieniowania i malowania tych wszystkich bajerów które w wątku obok uczy nas...wróć... Ciebie Kamil :D
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: T-34/85 Academy 1:35

Post autor: Spotter »

Marek Cz. pisze:- Fajny jest ! To jest pierwszy na świecie poprawny plastikowy T-34/85 w tej wersji ! I za to go lubię. Wcześniej taką wieżę zrobiło Maquette ale to była jedna wielka merytoryczna tragedyja :?
- Jeszcze gorsza faktura jest na wieży ich najnowszego niemieckiego T-34/76 (przypomina jakieś choróbsko weneryczne :lol: ).
- Jest jeszcze lufa RB.
- Ja za bardzo nie wiem po co Friule :D Obejdzie się bez tego, gąsienice są ładne przecież ! Jak masz kasę kupuj ale nie ma presji w tym modelu na wymianę gąsienic.
- Co do blach to dobry wybór, bo masz tam dwie wersje błotników i żaluzje nad silnikiem.
- Polskie barwy się da ! W książce "T-34 Mityczna Broń" Michulca jest kilka zdjęć tej wersji z orłami (ale w większości raczej powojenne). Ale nie jestem pewien czy na takich kołach... mogę poszukać, chętnie do tej książki zajrzę. Może są też kalki z Toro pasujące do tych zdjęć...

To jest bardzo fajny model do cieniowania i malowania tych wszystkich bajerów które w wątku obok uczy nas...wróć... Ciebie Kamil :D
Dzięki wielkie za informacje. Jest lufa RB? Sprawdzałem i chyba nie mają do T-35/85, tylko do innej wersji Teciaka. Niestety nie posiadam żadnej książki a nie jestem takim zapaleńcem, żeby dla jednego modelu kupować książki. Dlatego jeżeli ją posiadasz, będę wdzięczny za wszelkie przydatne informacje jakie tam wynajdziesz :) Sprawdziłem i model ten ma dwie wersje kopułek dowódcy. Podobno polskie miały właz dwuczęściowy i taki właśnie jest w zestawie. Pytanie czy to jest poprawne.

A Kamil uczy nie tylko mnie, tylko każdego komu się będzie chciało później przebrnąć przez ten wątek :)
Awatar użytkownika
Marek Cz.
Posty: 378
Rejestracja: czw 24 sty 2013, 14:30
Lokalizacja: Toruń

Re: T-34/85 Academy 1:35

Post autor: Marek Cz. »

Co się na tym świecie dzieje, 2 dni się nie mogłem do Photobucketa zalogować.

Ja w temacie T-34 zapaleńcem byłem bo za dawnych czasów miałem rozgrzebanych kilka w 1:72 i 99% mojego modelarstwa polegała na poszukiwaniu ciekawych zdjęć :D
Podobno polskie miały właz dwuczęściowy i taki właśnie jest w zestawie. Pytanie czy to jest poprawne.
Nie, wieże T-34 były różne, produkowane w różnym czasie w różnych fabrykach i dostarczane z różnych źródeł w różnych terminach, włazy były różne :D

Wszystkie poniższe zdjęcia są z książki Roberta Michulca "T-34 Mityczna Broń". Są z okresu powojennego:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tutaj wersja wczesna bez rozdzielonych wentylatorów i włazem dwuczęściowym, wieża przeorana bruzdami.

Obrazek
Obrazek

A tutaj totalny hit, kamuflaż ! Ale to już wymaga jakiegoś researchu bo dodatkowe skrzynki są, zbiorniki z tyłu, coś jak radziecka modernizacja z końca lat 60tych... tylko że polska. Ja się nie polskich modernizacjach nie znam.
Obrazek
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: T-34/85 Academy 1:35

Post autor: Spotter »

Dzięki wielkie za tak obszerną informację. Patrząc na to zdjęcie:
Obrazek
Odnoszę wrażenie, że Academy wcale nie skopało tej faktury na wieży. To mogło tak beznadziejnie wyglądać. W końcu to ruskie, a ruskie to stan umysłu.

Przejrzałem model i mam wieżę z podwójnym włazem, zdaje mi się że taką jak na tym zdjęciu:
Obrazek
Te dwie śmieszne kopułki (nie wiem co to jest) są z tyłu, nachodzące na siebie.

Czy któreś z dostępnych na rynku kalek będą właściwe aby zrobić w miarę poprawnego polskiego teciaka? Jeżeli tak, to które?
Te by się nadawały?
http://www.mojehobby.pl/products/Wojsko ... cz.-2.html

Bo generalnie jest tego sporo i się gubię.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spotter”