British Universal Carrier Mk. II - Tamiya 1:35

Lista kategorii: Pojazdy wojskowe Pojazdy wojskowe - Warsztaty

Moderator: Spotter

Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: British Universal Carrier Mk. II - Tamiya 1:35

Post autor: Spotter »

Takiego mam na niego pomysła. Tylko jeden żołdak w środku jako jaki pax, na tyle rowerek i dwa kanistry. Może, MOŻE coś jeszcze z drugiej strony dodam, ale jeszcze nie wiem co. No i poszukuję czegoś, co się nada na imitację liny, którą by można ten majdan związać, co by nie spadło.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Rozpierdalator od środka
Rozpierdalator od środka
Posty: 2558
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 06:34
Lokalizacja: Zielona wyspa pełna OWIEC

Re: British Universal Carrier Mk. II - Tamiya 1:35

Post autor: Szydercza Gała »

A on to jakiś daleki krewny stożkogłowych? Koncepcja może byc, ale wincyj fantów daj, Mini Art zdaje się w tej skali robi kszynke wUTki czy innych tam napojów wyskokowych, może jakieś pończochy dla wyzwalanych Francuzek?
NUR FüR MASON!!!!!
ZŁO SQUAD
Obrazek
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: British Universal Carrier Mk. II - Tamiya 1:35

Post autor: Spotter »

Dobry pomysł panie Gała z tymi flaszkami. Cholera, szkoda że ten pomysł się nie pojawił jak robiłem zakupy. Damn. Ale podoba mi się. :piwo:
Awatar użytkownika
Krocionorzec
Posty: 1097
Rejestracja: czw 28 lis 2013, 18:51

Re: British Universal Carrier Mk. II - Tamiya 1:35

Post autor: Krocionorzec »

Drabinę na burcie też możesz - Carriery używane przez obserwatorów artyleryjskich czasem miały na wyposazeniu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: British Universal Carrier Mk. II - Tamiya 1:35

Post autor: Spotter »

Pytanie do tych co się znają. Tego figuranta łatwo przerobić na Polaka (pagony, orzełek i ew. naszywki na ramieniu) czy to jest więcej pracy?
FraSem
Posty: 155
Rejestracja: ndz 27 wrz 2020, 18:31

Re: British Universal Carrier Mk. II - Tamiya 1:35

Post autor: FraSem »

Spotter pisze:Pytanie do tych co się znają. Tego figuranta łatwo przerobić na Polaka (pagony, orzełek i ew. naszywki na ramieniu) czy to jest więcej pracy?
Na tych kombinezonach nie mieli żadnych naszywek, ani czarnego pagonu. A przynajmniej nie widziałem ich na żadnym zdjęciu. Także pozostaje ci tylko orzełek.
Awatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
Posty: 575
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 14:55
Lokalizacja: na południe od Warszawy
Kontakt:

Re: British Universal Carrier Mk. II - Tamiya 1:35

Post autor: Tomasz Mańkowski »

FraSem pisze:
Spotter pisze:Pytanie do tych co się znają. Tego figuranta łatwo przerobić na Polaka (pagony, orzełek i ew. naszywki na ramieniu) czy to jest więcej pracy?
Na tych kombinezonach nie mieli żadnych naszywek, ani czarnego pagonu. A przynajmniej nie widziałem ich na żadnym zdjęciu. Także pozostaje ci tylko orzełek.
Na kombinezonie nie było żadnych naszywek czy oznak - tak jak pisze Franek.
Na berecie jedynie (w przypadku 1 DPanc.) orzełek plus pod nim stopień wojskowy.
Ale beret... pokaż co fabryka dała, bo mimo tego że nasi nosili angielskie berety, to nosili je inaczej niż Anglicy.
Anglicy nosili zazwyczaj ściągnięty beret na prawe ucho (i wtedy odznaka pułkowa była z lewej strony głowy, tak między uchem a okiem) a Polacy nosili zazwyczaj beret ściągnięty do tyłu, orzełek wypadał wtedy nad nosem, pod orzełkiem były belki lub gwiazdki - ale uwaga: belki w 1 DPanc. na berecie były pionowe!!!, nie tak jak w 2Korpusie gdzie belki na berecie pod orzełkiem były poziome...
Obrazek
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: British Universal Carrier Mk. II - Tamiya 1:35

Post autor: Spotter »

Tomku, żołdak jest z tego zestawu:
Obrazek
Beret już mu zamocowałem i faktycznie jest on ściągnięty na prawą stronę, ale odznakę ma nad nosem.
Czy w zestawie kalek 35D39 będą odpowiednie orzełki i stopnie, które można by mu nakleić?
FraSem
Posty: 155
Rejestracja: ndz 27 wrz 2020, 18:31

Re: British Universal Carrier Mk. II - Tamiya 1:35

Post autor: FraSem »

Spotter pisze:Czy w zestawie kalek 35D39 będą odpowiednie orzełki i stopnie, które można by mu nakleić?
Jak najbardziej. W zestawie są orzełki i stopnie na berety.
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: British Universal Carrier Mk. II - Tamiya 1:35

Post autor: Spotter »

Dzięki, kupuję.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spotter”