Crusader Mk. III Italeri 1/35 - inauguracyjnie

Relacje, podpowiedzi, pytania
Awatar użytkownika
mart72
Posty: 63
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 17:23
Lokalizacja: Marki/Warszawa

Crusader Mk. III Italeri 1/35 - inauguracyjnie

Post autor: mart72 »

Ekhm... To ja pierwszy będę. Jako że dawno nic nie skleciłem do końca i dawno mnie praktycznie nie było na żadnym forum, wrzucam tu warsztat tanka, na który chorowałem już od dzieciństwa, bo urzekł mnie design jego. Z niejasnych powodów tylko Italeri poważyła się na plastikowy wypust w skali 1/35, zaprzestała produkcji jakiś czas temu, można było trafić egzemplarz w "drugim obiegu" i temat traktowany był po macoszemu (jeszcze, zdaje się Airfix). Z tego, co mi wiadomo, ale nie jestem na bieżąco, firma Bronco jedynie udostępniła jego kuzyna w tej skali - Covenantera. Dopadłem Crusadera w znanym sklepie na M. w Warszawie ;) Włosi reanimowali stary model w starym opakowaniu z dodatkową informacją, iż to kolekcja vintage. Po kilku miesiącach leżakowania w szafie wziąłem się za niego i zamierzam doprowadzić sprawę do końca. Relację zamieszczam z czysto egoistycznych powodów, bo czasem, w trakcie klejenia pojawiają się dylematy i to jest dobre miejsce na zadawanie pytań. Zastrzegam też z góry, że warsztat będę prowadził nieregularnie i mało konsekwentnie, gdyż czasem mi się nie chce, a czasem nazbyt dopada mnie życie w skali 1/1 (ktoś tak ładnie to ujął kiedyś) ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jedyne uszlachetnienie - metalowa lufa. Reszta z pudła:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam
Rafał B
Posty: 1701
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:13

Re: Crusader Mk. III Italeri 1/35 - inauguracyjnie

Post autor: Rafał B »

mart72 pisze:... a czasem nazbyt dopada mnie życie w skali 1/1 ...
Skąd ja to znam ;)
...a warsztat będę śledził.
Awatar użytkownika
Lukasz
Posty: 79
Rejestracja: czw 28 cze 2012, 02:47
Lokalizacja: Sydney/Pobierowo
Kontakt:

Re: Crusader Mk. III Italeri 1/35 - inauguracyjnie

Post autor: Lukasz »

mart72 pisze:
Obrazek
Szkoda ze tlo kiepskie i nie w namiociku bezcieniowym bo detali nie widac :mrgreen:
Awatar użytkownika
mart72
Posty: 63
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 17:23
Lokalizacja: Marki/Warszawa

Re: Crusader Mk. III Italeri 1/35 - inauguracyjnie

Post autor: mart72 »

Lukasz pisze:
Szkoda ze tlo kiepskie i nie w namiociku bezcieniowym bo detali nie widac :mrgreen:
Chciałem w namiociku, ale nie mogłem do środka łba wsadzić :P Zresztą ponoć namiocik spłaszcza detale.

Próbuję się rozeznać w temacie malowania tymczasem, bo ma być kamuflaż pustynny. Piaskowo - no właśnie... Czarny czy brązowy on był?
Awatar użytkownika
Paweł Czarnocki
Posty: 29
Rejestracja: czw 26 lip 2012, 14:54

Re: Crusader Mk. III Italeri 1/35 - inauguracyjnie

Post autor: Paweł Czarnocki »

Lukasz pisze: Obrazek
He he he słit focia z rąsi :lol:
Awatar użytkownika
mart72
Posty: 63
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 17:23
Lokalizacja: Marki/Warszawa

Re: Crusader Mk. III Italeri 1/35 - inauguracyjnie

Post autor: mart72 »

Mam dużo takich słitaśnych fotasek. Chcesz? :lol:

Warsztat mi się wykrzaczył, bom w tarapatach i spokoju ducha nie mam. Chociaż może by to było lekarstwo właśnie? :/
Już raz zadziałało tak terapeutycznie.
Na razie przerwa techniczna.
ODPOWIEDZ

Wróć do „W trakcie budowy”