A-7E Corsair II HB 1/48

Relacje, podpowiedzi, pytania
Marek Naja
Posty: 136
Rejestracja: pn 30 lip 2012, 20:50

Re: A-7E Corsair II HB 1/48

Post autor: Marek Naja »

Francuskie będzie, pudełkowe czyli dwubarwne z czerwonymi wstawkami. Są kalki do kamuflaży piaskowych i szaro-zielonych ale jakoś to granatowe mi wpadło w oko. Szczególnie, że właśnie do nich znalazłem trochę fajnych zdjęć.
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: A-7E Corsair II HB 1/48

Post autor: tankmania »

Marek Naja pisze: He, he, no nie wiem... żona jakoś dziwnie przestała krytykować to całe modalarstwo jak się zorientowała, że ludzie modele za pieniądze sprzedają :D Coś czuję, że roi się jej w głowie jakiś niecny plan i wkrótce zacznie szukać po internecie, kalkulować i jeszcze się okaże, że będzie mi na głowie kołki ciosać - rób szybciej, bo ja już ten model sprzedałam w internecie...
Kumpel znalazł na ebayu modele z kosmicznymi cenami i wmówił swojej, że to dla niej robi jako zabezpieczenie na wypadek jego śmierci. :lol:

Na razie nie ma dużo modeli, ale mu zasugerowałem, że jak będzie więcej to pomidorowa może smakować jak migdały. :twisted:
Aviator-Howard
Posty: 24
Rejestracja: czw 13 wrz 2012, 18:04

Re: A-7E Corsair II HB 1/48

Post autor: Aviator-Howard »

Sonda do tankowania ma złe wymiary, jest za długa i za smukła, ale jak napisał JBZ nie będzie Ci potrzebna jeśli nie robisz wersji F-1 200. Stożki wlotów powietrza do silnika mają zły kształt, generalnie są sporo za długie. Zywiczne wloty powietrza z prawidłowymi stażkami robią Czesi /nazwa firmy wyleciała mi z głowy/, Ta sama firma robi b. ładny kokpit, a AML sliczną dyszę wylotową z turbiną i komorą dopalacza. Te czujniki z przodu, wyglądajace trochę jak antena radaru mysliwca nocnego z WW II, w rzeczywistości nie istnieją, może były na prototypie, podobne miała wersja F-2. Dość łatwo można je zastąpić elementami z zestawu /ramka E nr części 12 i 13, z tym że potrzebne są 2 szt 12 i 1 szt 13 plus mały pręcik wystajacy prostopadle do boku o dł ok. 1,5 mm, jest wiele zdjęc w necie na których dokładnie to widać.

Pozdrawiam

Leszek
ODPOWIEDZ

Wróć do „W trakcie budowy”