[G] BA-64B / Tamiya 1:48

Wszystko do wyrzucenia.

Moderator: sobczaq

sobczaq
Posty: 6
Rejestracja: pt 23 maja 2014, 13:41
Lokalizacja: Warszawa

[G] BA-64B / Tamiya 1:48

Post autor: sobczaq »

Witam się pierwszym postem.

Jest to mój pierwszy model jaki ukończyłem od czasu powrotu do modelarstwa - wcześniej były próby z samolotami 1:72, ale jednak powróciłem do pancerki, odkrywając, że skala 1:48 ma wiele zalet. Wcześniej kleiłem / próbowałem kleić pancerkę 1:35, ale w dość hmm... tradycyjny sposób - co najwyżej wash i DB.

Jest to pierwszy model podczas budowy którego, starałem się zastosować modulację kolorów/zenital light, pierwszy malowany farbami Tamiya i Gunze, pierwszy brudzony siuwaksami MiG`a, Wildera i pigmentami. Malując go, starałem się wzorować w pewien sposób na bardzo interesującym wątku warsztatowym Spottera, którego lektura przekonała mnie ostatecznie do wypróbowania czegoś innego, niż malowanie całego modelu jednym kolorem Humbrola (choć wiem już np., że kontrasty powinny być mocniejsze, gdyż w większości zniknęły pod washem i resztą efektów).

Będę wdzięczny za oceny :oops:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: [G] BA-64B / Tamiya 1:48

Post autor: KFS-miniatures »

obicia nie są najmocniejszą stronę tego modelu. podobnie brudzenie, które jest monotonne i robi model nudnym
sobczaq
Posty: 6
Rejestracja: pt 23 maja 2014, 13:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: [G] BA-64B / Tamiya 1:48

Post autor: sobczaq »

Dziękuję za ocenę. Im dłużej na niego patrzę, to też mam wrażenie, że w toku prac i kolejnych warstw stał się zbyt ujednolicony - monotonny. Brak mu kontrastów.
Co do obić, to rozumiem, że bardziej chodzi o technikę ich wykonania, niż rozmieszczenie?
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: [G] BA-64B / Tamiya 1:48

Post autor: tankmania »

Musisz się ewidentnie zastanowić co chcesz zrobić jak używasz siuwaksów. Tutaj wyglada jakbyś po prostu leciał z wszystkim po całości i bezmyślnie.
Zapomnij o tym co robiłeś do tej pory, sformatuj dysk twardy ze swoimi doświadczeniami modelarskimi. Zacznij nastepny model tak jakbyś go miał pierwszy raz w rekach. U spottera masz dobry tutorial, postaraj się za nim podązyć ze zrozumieniem. Powoli i dokładnie, czysto i estetycznie.
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: [G] BA-64B / Tamiya 1:48

Post autor: Spotter »

Ojoj, widzę że mój warsztat stał się faktycznie poradnikiem dla początkujących. Ale to głównie zaleta osób uczących mnie. Mam tylko nadzieję, że moje tempo prac nie zniechęci co niektórych ;)
sobczaq
Posty: 6
Rejestracja: pt 23 maja 2014, 13:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: [G] BA-64B / Tamiya 1:48

Post autor: sobczaq »

Dziękuję za zainteresowanie ze strony bardziej doświadczonych. Koncepcja niby była na początku, ale jakoś umknęła w błocie. Teraz przynajmniej wiem co jaki da efekt. W pudle czeka już SU 122, może pokuszę się o warsztat kontrolny.
Spotter, nie musisz się spieszyć :piwo:
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1187
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 23:47

Re: [G] BA-64B / Tamiya 1:48

Post autor: fragles »

Życie jest skomplikowane. I w ogóle.
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: [G] BA-64B / Tamiya 1:48

Post autor: tankmania »

sobczaq pisze:W pudle czeka już SU 122, może pokuszę się o warsztat kontrolny.

Dobra bryła a do ćwiczenia. Staraj się rozumieć co robisz i po co robisz to co robisz, to ci ułatwi samemu osądzić czy zrobiłeś dobrze. Ale nie bój się porażki bo jak się nie wywrucis to się nie naucys. Ważne jednak żeby porażki nie wynikały z bezmyślności tylko z ewentualnych braków technicznych bo to mozna wyćwiczyć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „sobczaq”