Many tonks! Handle it!

Moderator: YGasai

Awatar użytkownika
YGasai
Posty: 17
Rejestracja: wt 20 maja 2014, 01:42

Many tonks! Handle it!

Post autor: YGasai »

Pewnie jak i dla większości modelarstwo nie jest moim głównym zajęciem. Nie jestem w stanie się zebrać żeby przysiąść na kilka godzin i skończyć jakiś cholerny model. Za to idealnie mi się wycina panzerowe kółka podczas growych loadingów i co by tu nie mówić mam zdecydowanie za dużo modeli które sobie tak rozpoczynam i leniwie lepię w trakcie innych zajęć.

Z tego też powodu szkoda mi robić warsztaty dla każdego modelu z osobna więc inspirując się innymi użytkownikami też zakładam sobie taki randomowy thread o jakim zawsze marzyłem :>
Przy każdym modelu mam masę wątpliwości czy robię coś dobrze itp. więc może jakieś porady i wskazówki się w razie czegoś znajdą :X

Tak więc Type 10 poszedł na półkę bo robienie masy drucianych uchwytów mnie na ten moment wykończyło a ja wróciłem do wcześniej zaczętego Panzera:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z jakiegoś powodu stwierdziłem że zrobienie mu zimmeritu to będzie świetny relaks. W dalszych planach szkoleniowe obwieszenie go większą ilością martwej natury z GS i MSa. Przy okazji czy ktoś się orientuje czy te hakowate podpory schurzenów na błotnikach były do nich dokręcane czy przyspawane?

W między czasie niestety natrafiłem na Rinaldiego który polecał Hetzera Tamiya OOB. Model rzeczywiście fantastyczny i nigdy wcześniej tak szybko nie składałem żadnego czołga.
Niestety ma on swoje braki których w przeciwieństwie do Rinaldiego nie zamaskuje zajebistym malowaniem i trochę teraz kombinuje.

Obrazek

Obrazek

Strasznie słabo wypada zestawowa lina, ale ją jakoś można przeżyć. Zdecydowanie bardziej w zestawie brakuje fototrawionego grilla który jest dosyć zauważalnym elementem tego pojazdu, co gorsza nie znalazłem nigdzie takiej blaszki do kupienia osobno :/

Obrazek

Podobnie jak w Pz.IV chcę tutaj się pobawić i nauczyć lepienia tobołków itp. Spróbowałem też wykonania swojej pierwszej figurki, ale niestety zabrałem się do tego od głowy strony i nie wiem co z tego wyjdzie. Skórzana kurtka jak i umiejscowienie w ciasnym włazie Hetzera nie było raczej dobrym pomysłem na rozpoczęcie tej zabawy ;_;
Awatar użytkownika
Ojciec Dyrektor
Posty: 1265
Rejestracja: śr 28 maja 2014, 05:43
Lokalizacja: USGERPETE
Kontakt:

Re: Many tonks! Handle it!

Post autor: Ojciec Dyrektor »

Cześć, dlaczego zrobiłeś temu panu parufke zamiast rączki?
:piwo:
Awatar użytkownika
YGasai
Posty: 17
Rejestracja: wt 20 maja 2014, 01:42

Re: Many tonks! Handle it!

Post autor: YGasai »

Przecież widać ze ta parufka to osłona na wbudowane w rękę działko Hispano Suiza czy jakoś tak. W końcu to koniec wojny i Niemcy używali wszystkiego co mieli pod ręką... Aczkolwiek należy zwrócić uwagę na to że nie użyłem jeszcze czarnego humbrola przez co rzeczywiście może to wyglądać na zwykłą parówkę.
Awatar użytkownika
Ojciec Dyrektor
Posty: 1265
Rejestracja: śr 28 maja 2014, 05:43
Lokalizacja: USGERPETE
Kontakt:

Re: Many tonks! Handle it!

Post autor: Ojciec Dyrektor »

YGasai pisze:Przecież widać ze ta parufka to osłona na wbudowane w rękę działko Hispano Suiza czy jakoś tak.
Aaaa, nie no to gruby projekt. Zasiadam w pierwszym rzędzie :lol:
Awatar użytkownika
YGasai
Posty: 17
Rejestracja: wt 20 maja 2014, 01:42

Re: Many tonks! Handle it!

Post autor: YGasai »

Niezwykłą pewnością siebie oraz niespotykaną znajomością uzbrojenia muszę maskować fakt jakim jest to że absolutnie nie wiem co robię 8-)
Awatar użytkownika
YGasai
Posty: 17
Rejestracja: wt 20 maja 2014, 01:42

Re: Many tonks! Handle it!

Post autor: YGasai »

Hejka.
Czy ktoś poradzi w jaki sposób wykonać betonowe "opancerzenie" jak na zdjęciu poniżej?

Obrazek

Widziałem że wiele osób na Stugach używało do tego celu Poxiliny, ale w wypadku E8 roboty jest sporo więcej i wymaga nieco większej precyzji.
Może łatwiej byłoby zrobić bazę/szkielet z arkuszy HIPS i pokryć to MSem? :oops:
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: Many tonks! Handle it!

Post autor: KFS-miniatures »

YGasai pisze:Może łatwiej byłoby zrobić bazę/szkielet z arkuszy HIPS i pokryć to MSem
Awatar użytkownika
YGasai
Posty: 17
Rejestracja: wt 20 maja 2014, 01:42

Re: Many tonks! Handle it!

Post autor: YGasai »

Obrazek

Hello darkness, my old friend ;_;
ODPOWIEDZ

Wróć do „YGasai”