Me 262B-1a/U1 Nachtjäger 1:72 Revell

Krytyka, subiektywne doznania
niedzielnymodelarz

Me 262B-1a/U1 Nachtjäger 1:72 Revell

Post autor: niedzielnymodelarz »

Powitał. Pierwszy skończony model w tym roku.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: Me 262B-1a/U1 Nachtjäger 1:72 Revell

Post autor: KFS-miniatures »

cokolwiek niespójny ten model. z jednej strony wetknięta żywica, z drugiej anteny jakie fabryka dała, czyli nawet na 1/48 za grube. samo dopasowanie silnika kontrowrsyjne. po to jest szpachlówka, zeby takie rzeczy szpachlować. zbyt jasny łosz do czarnych powierzchni.
pozostaje miec nadzieje, ze nastepny bedzie lepszy
Awatar użytkownika
potez
Posty: 1397
Rejestracja: czw 12 lip 2012, 09:46

Re: Me 262B-1a/U1 Nachtjäger 1:72 Revell

Post autor: potez »

MOże zamiast robić na siłe dioramę - co jak widać na załączonym obrazku cie przerasta - sklej najpierw równo i symetrycznie? Bo tak na pierwszy rzut oka to masz krzywe anteny radaru, rozjechane koła podwozia głównego i cały samolot ma zadarty ogon do góry... resztę napisał kamil.
Oby ci następny leszy wyszedł...
tak, jestem #ponurymodelaż
niedzielnymodelarz

Re: Me 262B-1a/U1 Nachtjäger 1:72 Revell

Post autor: niedzielnymodelarz »

Hej. Wiem, że idealnie nie jest. Anteny to perfidne lenistwo, więc nawet nie podejmuję polemiki. Zdjęcia były robione w różnym czasookresie i golenie do ostatnich fot były już poprawione (a właściwie przyklejane na nowo, bo całość zdążyła się już spotkać z podłogą). Jaki wash proponujesz do carnych powierzchni, coby nie biło po oczach? Co jest nie tak z geo silników, bo chyba jestem w zbytnim samozachwycie, żeby przejrzeć :) ?

Za wszelkie wskazówki Bóg zapłać.
Awatar użytkownika
Arcturus
Posty: 945
Rejestracja: wt 03 lip 2012, 17:40
Lokalizacja: San Escobar

Re: Me 262B-1a/U1 Nachtjäger 1:72 Revell

Post autor: Arcturus »

niedzielnymodelarz pisze: Co jest nie tak z geo silników, bo chyba jestem w zbytnim samozachwycie, żeby przejrzeć :) ?

Za wszelkie wskazówki Bóg zapłać.
Przedostatnie zdjęcie - wyraźny uskok pomiędzy skrzydłem a górną częścią osłony silnika... Model ma fajne momenty (malowanie góry kadłuba), popracuj nad mankamentami i będzie fajnie.



Obrazek
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: Me 262B-1a/U1 Nachtjäger 1:72 Revell

Post autor: tankmania »

Pin wash nie może ordynarnie kontrastować, z przodu granica kolorów między spodem, a górą to odkurz?
Tu jest więcej złego niż dobrego, dobre jest to, że koncepcyjnie dajesz radę. A wbrew pozorom to trudniejsze niż technika. Jeśli jak twierdzisz chcesz lepiej to zacznij od staranności, w tej skali nie obejdzie się bez tego:

https://www.google.pl/search?q=lupa+nag ... 24&bih=634

zresztą w żadnej bez tego się nie obejdzie.

Chcesz bardziej zaawansowane projekty w stylu małe winietki? Rób sobie jeden powoli, pieść go, cyzeluj. Równocześnie kup sobie samoskładalne modele i poćwicz malowanie, pytaj, myśl nad tym co przeczytasz, nad tym co widzisz. Wyśrubuj własny poziom zadowolenia, to podstawa. Jeśli sam od siebie nie będziesz wymagał to nikt Ciebie do tego nie zmusi, a sam będziesz pierdolił głupoty, że to jest dla relaksu i w rzeczywistości wygląda lepiej.
Jeśli będziesz miał aspiracje to znajdziesz tu wsparcie, bez względu na to jaki masz teraz poziom, jeśli postawisz na bylejacyzm to wsparcia bym się nie spodziewał.
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: Me 262B-1a/U1 Nachtjäger 1:72 Revell

Post autor: KFS-miniatures »

niedzielnymodelarz pisze:Jaki wash proponujesz do carnych powierzchni, coby nie biło po oczach?
ja na czarnym robiłem takimi

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
niedzielnymodelarz

Re: Me 262B-1a/U1 Nachtjäger 1:72 Revell

Post autor: niedzielnymodelarz »

z przodu granica kolorów między spodem, a górą to odkurz?
W sumie to sam już nie wiem, bo korygowałem to kilka razy. Ogółem do oddzielenia spodu od grzbietu użyłem bluetack.
Jeśli sam od siebie nie będziesz wymagał to nikt Ciebie do tego nie zmusi, a sam będziesz pierdolił głupoty, że to jest dla relaksu i w rzeczywistości wygląda lepiej.
Masz mnie.
Jeśli będziesz miał aspiracje to znajdziesz tu wsparcie, bez względu na to jaki masz teraz poziom, jeśli postawisz na bylejacyzm to wsparcia bym się nie spodziewał.
Dlatego poprosiłem o dołączenie do grona. Wcześniej przejrzałem sporo wątków i spodobało mi się, że nie ma zapierdalania, jak Kazio Bożenkę.
ja na czarnym robiłem takimi
Dzięki, wygląda to zacnie, wykorzystam przy następnym "nocniku".


Pozostaje mi założyć jakiś warsztat i próbować. Jeżeli nie podołam to nie będę Wam dupy zawracał.

Pozdro!
Awatar użytkownika
Ojciec Dyrektor
Posty: 1265
Rejestracja: śr 28 maja 2014, 05:43
Lokalizacja: USGERPETE
Kontakt:

Re: Me 262B-1a/U1 Nachtjäger 1:72 Revell

Post autor: Ojciec Dyrektor »

Podołasz. Zakładaj warsztat ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gotowe do inspekcji”