Sh-3H Sea King 1:48 Hasegawa

Krytyka, subiektywne doznania
Czarny
Posty: 861
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 15:53

Sh-3H Sea King 1:48 Hasegawa

Post autor: Czarny »

Nie jest to najnowszy ulepek ale nigdzie jeszcze nie pokazywany. Lubie tą maszynę. Model kończyłem jakos we wrześniu zeszłego. Wybrałem Takie malowanie (pudełkowe) bo jednostka weszła później do działań wojennych w Zatoce w 91 roku. Dzisiaj już bym tego malowania nie zrobiła to dla tego, że podczas ostatnich prężeń muskułów w Cieśninie Ormuz agencja FARS pokazała serie zdjęć Irańskich H-3 różnych konfiguracji w trójbarwnym kamuflażu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: Sh-3H Sea King 1:48 Hasegawa

Post autor: KFS-miniatures »

cos te zdjecia rozczarowujące. bo model jest rewelacyjny. acz pamietam to z inspekcji 'na żywo'
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: Sh-3H Sea King 1:48 Hasegawa

Post autor: tankmania »

Dla mnie co jak co, ale śmigło musi być uciorane.
Awatar użytkownika
JBZ
Posty: 1507
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:06
Lokalizacja: Szczecin

Re: Sh-3H Sea King 1:48 Hasegawa

Post autor: JBZ »

Czyste może być ładne. Szkoda że łopaty mocno zwiędły.
Nie chcę być moderatorem, nie chcę być sędzią LOKu czy innego ZBOWiDu. Wystarczy mi że będę lepił modele.
Awatar użytkownika
Arkady72
Posty: 1854
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 18:26
Lokalizacja: Nowogard

Re: Sh-3H Sea King 1:48 Hasegawa

Post autor: Arkady72 »

Jest dobrze choć fotki faktycznie słabe. Jak się kładły kalki Hasegawy? Pytam bo ich nie cierpię. Z czego i jak zrobione pokrowce na łopatach?
Obrazek
"Oprócz kobiet i dzieci..."
Czarny
Posty: 861
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 15:53

Re: Sh-3H Sea King 1:48 Hasegawa

Post autor: Czarny »

kalki hasegawy kladły sie bajecznie. Uzywałem niebieskiego płynu Gunze na model malowany gunziakami beż żadnych szmeraksów kladzionych przed kalkami jak jakies lakiery i inne. W jednych czy dwóch miejscach nieudalo mi się wtopic kalek sidoluxem i widac krawędź.

Z kalkamii była tylko jedna przeprawa. Po nałożeniu gwiazd okazało się że biały hasegawy nie przypomina białego z kadluba. Nakleiłem więc taśme tamki na gwiazdy i wyciąłem delikatne ostrym skalpelem to co miało być białe. Powstała maska i to pojechałem białym w odcieniu kadłuba.

Pokrowiec:

kabłączek zrobiony z cienkiego drutu miedzianego z dowiązaną na końcu ćieniutka żyłką obwiązaną do kółka ogonowego jak na zdjęciach oryginałów. Wiązałem dopiero po zrobieniu samego pokrowca który jest niczym innym jak dociętą w prostokąt chusteczką higieniczną utrwalaną i zaginaną burego koloru farbą akrylową (szarobure vallejo silnie rozmoczone).

Co poprawic w zdjęciach? Czy u was nie wydają sie byc zbyt ciemne?
Ostatnio zmieniony wt 21 sie 2012, 14:33 przez Czarny, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dumo
Posty: 62
Rejestracja: pt 03 sie 2012, 13:15

Re: Sh-3H Sea King 1:48 Hasegawa

Post autor: Dumo »

Aaa tam zdjęcia nie są złe, lekko gradientowe (takie bajer) sam heli mi się podoba.
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: Sh-3H Sea King 1:48 Hasegawa

Post autor: tankmania »

Czarny pisze: Pokrowiec:
kabłączek zrobiony z cienkiego drutu miedzianego z dowiązaną na końcu ćieniutka żyłką obwiązaną do kółka ogonowego jak na zdjęciach oryginałów. Wiązałem dopiero po zrobieniu samego pokrowca który jest niczym innym jak dociętą w prostokąt chusteczką higieniczną utrwalaną i zaginaną burego koloru farbą akrylową (szarobure vallejo silnie rozmoczone).
Mozliwe, że przez to obciążenie łopaty siadły trochę? Czy ten plastik jakiś miękkawy? Trochę mnie to zmartwiło bo jest w planach ten wiatrak.

Czarny pisze: Co poprawic w zdjęciach? Czy u was nie wydają sie byc zbyt ciemne?
Dla mnie za mało światła i wygląda jakby było tylko jedno źródło. Za dużo cieni.
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: Sh-3H Sea King 1:48 Hasegawa

Post autor: tankmania »

Czarny pisze: Wybrałem Takie malowanie (pudełkowe) bo jednostka weszła później do działań wojennych w Zatoce w 91 roku.
Były w tym malowaniu w Zatoce, czy tylko low visibility?

http://www.modelforum.cz/viewtopic.php? ... 7#p1254285
Czarny
Posty: 861
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 15:53

Re: Sh-3H Sea King 1:48 Hasegawa

Post autor: Czarny »

Z tego co wiem to w Zatoce były juz w Lo-wizie który znaczenie fajniej sie brudzi niż Bialo-szare. Generalnie Ta maszyna była trzymana dość dobrze chociaż była nieźle urypana od wydechu.

Tu jest 612 po powrocie z Zatoki

Obrazek

Łopaty są dość długie. Mam za malą szafkę żeby zrobić go z rozłozonymi. Ich ugięcie to wynik z jednej strony zachowania plastiku z drugiej pewnego złudzenia optycznego bo są wykręcone i pochylone tak jak producent wykonał osadzenie wirnika w pozycji złożonej a po za tym są zakotwione wiec lekko nadciągnięte żeby nimi wiatr zabardzo nie trzepotał (chciałem to odwzorować z orygianłu)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gotowe do inspekcji”