Dziwna kaczka - HobbyBoss 1:35

Krytyka, subiektywne doznania
taurusmodels
Posty: 37
Rejestracja: czw 15 maja 2014, 22:13

Dziwna kaczka - HobbyBoss 1:35

Post autor: taurusmodels »

Autoreklama nie hańbi.

Model powstał do przygotowywanego przeze mnie zestawu, a w zasadzie zestaw powstał przy okazji budowy SU-18 z HobbySzefa. Pstanowiłem, że się sklejać modele nauczę. Skleiłem już dwa, ten jest trzeci. Wcześniejszych się wstydzę I to bardzo - nie jest łatwo porawnie złożyc zabakę plastikową. To nie jest toczony silniczek... tu trza wszystko spasować. No właśnie... zestaw fajnie wyglądał w pudełku I myślałem że w łykend skleję I potem nauczą się malować. Ale kicha... chińczyki wszystko spartolili I poupraszczali. Wózki jezdne w ogóle z dupy. Zrobiłem nowe, które będzie można zanabyć droga kupna - reklama w dziale recenzje I nowości. Będzie też morowa drewniana skrzynka do zanabycia.

Model, jak już mówiłem jest moim trzecim ulepkiem - chciałem się w końcu nauczyć malować. Pewnie to bardziej ulga ze skończenia czołżka, ale mi się podoba. Nie, żeby błędów nie było: czołg jest bezzałogowy: nie zauważyłem, że chinole tak włazy zaprojektowali, że się żaden nie otworzy. Gąsienice sa za luźne: pierwszy raz robiłem plastikowe I nie mogłem sobie z nimi dać rady - albo za długie, albo się nie dopinały. Kiedyś wymienie, jak mi obrzydzenie go modelu minie. Błota nie robiłem celowo - bałem się skisić I nie chciałem detail do zdjęć na pudełko zamazać. Może potem jeszcze raz do niego podejdę I dodam błoto I wycieki oleju.

Wiele skorzystałem studiując Wasze wątki - dzięki!!!!!

Acha - jak się robi taka fajną galerię ze swoim iminiem I nazwiskiem, takie portfolio?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
potez
Posty: 1397
Rejestracja: czw 12 lip 2012, 09:46

Re: Dziwna kaczka - HobbyBoss 1:35

Post autor: potez »

Trzeba sobie tutaj zamówić: http://scalefun.com/forum/viewtopic.php?f=20&t=4
NA czołgach w przeciwieństwie do silników lotniczych sie nie znam to sie nie wypowiem. :piwo:
tak, jestem #ponurymodelaż
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: Dziwna kaczka - HobbyBoss 1:35

Post autor: tankmania »

Elegancki.
Awatar użytkownika
Ojciec Dyrektor
Posty: 1265
Rejestracja: śr 28 maja 2014, 05:43
Lokalizacja: USGERPETE
Kontakt:

Re: Dziwna kaczka - HobbyBoss 1:35

Post autor: Ojciec Dyrektor »

Gitesowy :mrgreen:
Awatar użytkownika
bohdan
Posty: 2853
Rejestracja: czw 21 mar 2013, 11:51

Re: Dziwna kaczka - HobbyBoss 1:35

Post autor: bohdan »

Fantastyczny !
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: Dziwna kaczka - HobbyBoss 1:35

Post autor: KFS-miniatures »

brzydzenie odstaje od malowania, a do silników startu nie ma. ale ogólnie sprawia dośc pozytywne wrazenie
Awatar użytkownika
Yash
Posty: 329
Rejestracja: czw 22 maja 2014, 22:35

Re: Dziwna kaczka - HobbyBoss 1:35

Post autor: Yash »

Fajny czołgutek! :lajkonik:
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1190
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 23:47

Re: Dziwna kaczka - HobbyBoss 1:35

Post autor: fragles »

Hyhyhy..., DOBRY! Wygląda jakby go ktoś w dupę kopnął. :D
taurusmodels
Posty: 37
Rejestracja: czw 15 maja 2014, 22:13

Re: Dziwna kaczka - HobbyBoss 1:35

Post autor: taurusmodels »

KFS-miniatures pisze:brzydzenie odstaje od malowania, a do silników startu nie ma. ale ogólnie sprawia dośc pozytywne wrazenie
To, że w ogóle do przyzwoitych modeli startu nie ma, to wiem :) Jak Ci mówiłem, malowanie mi nie idzie, a brzydzenie dopiero rozdziewiczyłem I trochę poszło własnym torem. Ja nie jestem w stanie powiedzieć co od czego odstaje, bo malowanie zupełnie znikło pod siuwaksami - obserwowałem jego powolny zanik, ale w sumie z tego powodu nie płaczę, bo średnio wyszło. Sprawa jest taka, że łatwo się wymądrzać i pierdzielić, że modele czołgów robione przez niektórych znienawidzonych modelarzy są efekciarskie, co miało w zamyśle zamaskować braki w ich sklejaniu. Prawda jest taka, że nie każdy tak umie i lepiej dorobić ideologie do braku doświadczenia. Ludzie naiwni takie rzeczy czytają i wyobrażają sobie jak to łatwo utytłany czołg zrobić. Jeden dzień normalnie i model gotowy. A tu NIESPODZIANKA! - To tak nie działa. Też tak sobie myślałem. Takie morowe silniki robię, to czołg to będzie pierdnięcie normalnie. A tu zonk. To jest zupełnie inna filozofia modelowania. Moim zdaniem przyzwoicie będzie po 10-20 modelu, jeśli się do nich przyłożę. Ale pewnie mi życia nie starczy :) Żeby nie mieć bólu dupy, czołgutki będę traktował jak platformy do zestawów żywicznych - a te są fajne - skraczowanie to zdecydowanie moje podwórko, a czołgowania się kiedyś nauczę.

abstrahując od obiektywnej wizji modelu, jest duuużo lepiej, niż poprzednio - to dopiero była kicha.

dzięki wielkie za pomoc - mimo obsrywania SC na innych forach, to właśnie tutaj nauczyłem się najwięcej, czytając Wasze wątki. Generalnie, ludzie tu pomocne i zdecydowanie będę tu częściej coś pokazywał.

Pozdrawiam, Łukasz
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: Dziwna kaczka - HobbyBoss 1:35

Post autor: KFS-miniatures »

taurusmodels pisze:przyzwoicie będzie po 10-20 modelu,
moze być szybciej. a w sumie jak ustaliłes daleko nie masz..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gotowe do inspekcji”