Baza szablonów itd

Obwieszczenia, uwagi, wnioski, skargi
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Baza szablonów itd

Post autor: KFS-miniatures »

Sytuacja jest taka. na warsztatach, po warsztatach niektórzy cośtam kombinują z projektowaniem masek. potez ma tego już dużo naruchane. Niektórzy mają pewnie też jakies zaprojektowane kalkomanie itp. Może zbyt śmiało, ale zakłądam, że przynajmniej część tychże projektów tutejsi współmodelarze byli by skłonni udostępnić innym współmodelarzom. Jeżeli moje przypuszczenie znajdzie potwierdzenie, można przejśc do kolejnego etapy rozażań. Jak trechnicznie taką bazę skonstruować? Przede wszystkim najpewniej jako osobnyu dział na forum. Tylko żeby nie było pierdolnika, wypadało by to jakos skatalogować. Kolejna sprawa to samo hostowanie projektów. korelowskie szablony do masek wiele nie waża, nieco bardziej na bogato mogą być projekty kalkomanii. tylko pytanie jak i gdzie, zeby tpo nie znikało.
Ostatnia wreszcie sprawa to kwestia ograniczenia dostepu do zasobów. Tu przede wszystkim dawvcy projektów musieli by się wypowiedzieć. Choć przyjąc można że minimum to bycie zarejestrowanym uzytkownikiem sfory. tylko że wtedy złodzieje lasu będą sie rejestrowali zeby zabioerac projekty, tak jak potez nakradł pomysłów atlisowi. sprawą co prawda wtórną, acz nie mniej ważną jest jak technicznie rozwiązac takie ograniczenie w dostępie.
Ale zacznijmy od początku - czy jest wogóle wola stworzenia takiej bazy
Awatar użytkownika
Wiewiór
Posty: 203
Rejestracja: czw 22 maja 2014, 08:04
Lokalizacja:

Re: Baza szablonów itd

Post autor: Wiewiór »

Jasne....to kolejny wypas jakich mało.Nie pierwszy i nie ostatni na tym zasranym forum.
A jak się jeszcze trafi jakiś pączek do współczesnych buildów.....choćby głupie V...to stawiam gorzką.
Najistotniejsza jest w tym kwestia tychże zabezpieczeń .....zabezpieczeń.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Marek Cz.
Posty: 378
Rejestracja: czw 24 sty 2013, 14:30
Lokalizacja: Toruń

Re: Baza szablonów itd

Post autor: Marek Cz. »

Z mojego doświadczenia wynika, że maski z corela dzielą się na dwa rodzaje:

1. tak proste, że każdy zrobi je sam
2. trudniejsze i wymagające umiejętności, którymi podzielimy się tylko z wybrańcami

Poza tym są jeszcze takie, które:

a) mają za mały detal i są zbyt szczegółowe - z nimi ploter nie da rady (porozciąga, pozadziera lub rozszarpie)
b) mają małą powierzchnię - żadnej firmie reklamowej nie będzie się chciało tego ciąć

Ja sobie teraz obieram moje świeżo wycięte maseczki :D narysowane w kilka minut i wycięte w firmie, którą mam prawie pod blokiem.

Obrazek

Cena nie zależy od powierzchni arkusza tylko od trwania pracy plotera, u mnie malutkich detali było sporo i wzięli 30 zł za 30 minut cięcia (nawet jeżeli aż tyle to nie trwało to i tak się opłaca :D )

Co do zabezpieczeń to niestety idealnych nie ma. Można wrzucić na serwer folder zabezpieczony hasłem, które zna tylko autor i zdradza je tylko komu chce.

Tylko jest jeden feler:

zaprojektować sobie można "wszystko" ale gorzej z możliwością wykonania. Z wielką płachtą folii z szablonem do malowania roweru albo ze stojakiem na farby nie miałem problemów:

Obrazek

ale jak narysowałem 3 białe godła na kalkomanię albo blaszkę do wytrawienia wielkości 5,4 cm x 3,2 cm albo kilka detali na ploter to zonk - albo nikomu czegoś tak małego nie chciało się zrobić albo się nie opłacało albo najmniejsze zamówienie to arkusz A4 albo drukują kalkomanie w minimum 100 arkuszach :D

Dlatego watro takie rzeczy zlecać wspólnie. Zebrać się w kilku chłopa i skompletować większe zamówienie.
Awatar użytkownika
potez
Posty: 1397
Rejestracja: czw 12 lip 2012, 09:46

Re: Baza szablonów itd

Post autor: potez »

Myśl przewodnia była taka jak zaczynaliśmy to rozkminiać, że każdy z nas coś tam przygotowuje i oczywiście kupa projektów jest taka, że każdy potrafi tylko zabieraja czas. Co do cięcia czy druku to zupełnie innna bajka ale melius manu w bardzo rozsądnej cenie załatwia stosynkowo małe projekty...
Z warsztatów zupełnie przypadkiem wyszedł cały komplet oznaczeń na Defianta w 48 i kupa ruskich patriotycznym za rodina za stalina za wkpb. Sam mam kupę jakichś oznaczeń ze wcześniejszych modeli łacznie z S steca z różą wiatrów.do fokkera E.V, KFSowe 123 w 48 do Kingtigera itp. Ale projekty zdejmowane z fotek już wymagaja roboty i czasu...
Jeśli byśmy zrobili taka bazę to tak naprawde mielibyśmy gotowce do pobierania. Po cholerę robić od nowa wszystko i odkrywac amerykę?
tak, jestem #ponurymodelaż
Awatar użytkownika
timi
Posty: 588
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 21:01

Re: Baza szablonów itd

Post autor: timi »

2 słowa ode mnie do niedawna firmy reklamowej ;)
Co z projektów mam to udostępnię. Można stworzyć dział z prośbami jest tutaj kilka osób ogarniających grafike wektorową.
Następna rzecz cięcie Marek ma racje i jej nie ma.
Tzn ma racje że nie wszystko da się wyciąć,tzn na potezowym ploterze na ostrym nożu i małej prędkości da się wyciąć prawie wszystko. Ja jak mi się nie spieszyło na swoim ploterze też ciąłem maleństwa, inna sprawa to przeniesienie tego na model i zmalowanie. No i takie drobniejsze rzeczy to jednak lepiej w papierze ciąć.
Następna rzecz cięcie w firmach reklamowych, do mnie jakby ktoś przyszedł i truł dupe o taką pierdołe w czasie gdy mam inna robotę to spuściłbym na drzewo albo dał zaporową cene. Nie wiem skąd się wzięło liczenie na czas pracy plotera, we wszystkich znanych mi drukarniach rozlicza się w m2.
Mógłbym mocno temat rozwijać ale mi się nie chce.
Napisze tak, jak się komuś nie śpieszy to może wysłać do mnie ja wytnę po kosztach foli jakieś 10zł m2, tylko trzeba odczekać aż zajadę do drukarni a to mi może i za 2 tygodnie zejść...

Mareczku podzieliłbyś się stojaczkiem, bo od dawna o takim myśle ale nie chce mi sie rysować...
Dla pozostałych, gotowych uwierzyć na słowo, mam dobrą wiadomość – tak malować modele potrafi naprawdę niewielu. Zła wiadomość polega na tym, że stale komuś nowemu udaje się doszlusować do niewątpliwie elitarnej grupy prawdziwych artystów modelarzy.
Panie RAV, na szczęście, a może wręcz przeciwnie, Panu umożliwiono zostanie pospolitym gnojkiem. Powiedziałam, nie stać cię, nie odpowiada ci? Omijaj szerokim łukiem
Awatar użytkownika
Marek Cz.
Posty: 378
Rejestracja: czw 24 sty 2013, 14:30
Lokalizacja: Toruń

Re: Baza szablonów itd

Post autor: Marek Cz. »

Stojak mieści 55 farb Ammo/Vallejo/podobne i ma ścianki 3 mm. Zrobiłem go bo gotowce z Hobby Zone zbyt dużo miejsca zajmują i nigdy nie mają odpowiadającej mi ilości dziurek :D
Jak chcesz akurat taki to wyślij mi na pw maila, odeślę.
potez pisze:melius manu
:piwo:
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: Baza szablonów itd

Post autor: KFS-miniatures »

Tak aprpos ewentualnego zamawiania w Melis Manu. Informacja bezpośrednio ze źródłą -Melius ma ploter tablicowy z tzw. podsysem. Mały ale bardzo dokładny i nie mający nic wspólnego z powszechnymi ploterami rolkowymi stosowanymi w reklamie poza nożem. Ploter zakupiony tylko i wyłącznie do wycinania precyzyjnych masek modelarskich i niczego więcej. Siłą rzeczy więc precyzja i możliwości sa znacznie lepsze niż dowolnego, standardowego plotera.
Tym sie w zasadzie da ponoć nawet godła w 72 chalstać..

sampelek:

Obrazek

kułka majom 8mm. zbędne fragmenty powypadały, ale to raczej typowe, za mała powierzchnia, zeby klej dobrze trzymał maske na woskowanym papierze..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sekretariat”