[G] Ki 61 USMC - Tamiya - 1:48.

Moderator: timi

Awatar użytkownika
bohdan
Posty: 2852
Rejestracja: czw 21 mar 2013, 11:51

Re: [G] Ki 61 USMC - Tamiya - 1:48.

Post autor: bohdan »

Mnie się nie za bardzo podoba.
Timi masz swój styl. Różnicujesz kolor na powierzchni malowanego modelu po panelach swego rodzaju "mottlingiem". Moim zdaniem tutaj to nie działa
Dostajemy w efekcie model jednakowy na całej powierzchni. Spróbuj czegoś innego. Ja bym proponował budowanie koloru innymi odcieniami bazowego. Bez meanderków
Na ciemnym efekt byłby szałowy i realistyczny
tak to widze

i żeby nie było że się czepiam. To zaproszenie do dyskusji :piwo:
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1187
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 23:47

Re: [G] Ki 61 USMC - Tamiya - 1:48.

Post autor: fragles »

Ładnie, bardzo subtelnie pomalowany.
bohdan pisze:To zaproszenie do dyskusji :piwo:
Pomidorową z ryżem to jedzą schizmatycy. :piwo:
Rafał B
Posty: 1697
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:13

Re: [G] Ki 61 USMC - Tamiya - 1:48.

Post autor: Rafał B »

bohdan pisze:...i żeby nie było że się czepiam. To zaproszenie do dyskusji :piwo:
I po co ta agresja?!...a wszystko to pod płaszczykiem udawanej uprzejmości.
W ten sposób nie zachęcisz nowych użytkowników by tu przyszli i chcieli zostać, więc może przemyśl raz jeszcze swe zachowanie :lajkonik: 8-)
Awatar użytkownika
potez
Posty: 1397
Rejestracja: czw 12 lip 2012, 09:46

Re: [G] Ki 61 USMC - Tamiya - 1:48.

Post autor: potez »

Jakoś do mnie nie trafił - ani na żywo w bytowie ani tutaj. Jakoś tak na szypko i bez pomysła zrobiony , zgadzam się z bohdanem że monotonny. Ale sam nie wiem jak zrobić tą hienę w granatowym kolorze, żeby był aładna bez nitowania? Bo un aż jęczy - ponituj mnie . :piwo:
W porównaniu z peszką zwiezdową :(
tak, jestem #ponurymodelaż
Awatar użytkownika
timi
Posty: 588
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 21:01

Re: [G] Ki 61 USMC - Tamiya - 1:48.

Post autor: timi »

Zbieram się żeby odpisać i nie mogę wykroić chwili czasu żeby powiedzieć coś mądrego.
Co do sposobu którego używam czyli kropkowania, po wielu próbach i szukaniu odpowiedniej drogi ta metoda daje dla mnie najlepsze efekty.
Lepiej idzie mi zamalowywanie "preshadingu" niż potem cieniowanie tego co zmalowałem. Próbowałem też blackbazingu też nie zrobiło to u mnie szału.
Może większe zróżnicowanie kolorowych meandrów lepiej zbuduje kolor.
Myśle że taka dyskusja jest fajnym tematem na Óckie warsztaty, żeby sobie razem zmalować samolocik.


Potezie to był naprawdę szybki projekt i zanim się obejrzałem zacząłem go malowac, nawet nie pomyślałem o nitowaniu. Model odskocznia od Karasia.
Ciemne kolory faktycznie łatwe nie są dlatego nie podejmuje się póki co kolorować nic czarnego :?
Dla pozostałych, gotowych uwierzyć na słowo, mam dobrą wiadomość – tak malować modele potrafi naprawdę niewielu. Zła wiadomość polega na tym, że stale komuś nowemu udaje się doszlusować do niewątpliwie elitarnej grupy prawdziwych artystów modelarzy.
Panie RAV, na szczęście, a może wręcz przeciwnie, Panu umożliwiono zostanie pospolitym gnojkiem. Powiedziałam, nie stać cię, nie odpowiada ci? Omijaj szerokim łukiem
Awatar użytkownika
potez
Posty: 1397
Rejestracja: czw 12 lip 2012, 09:46

Re: [G] Ki 61 USMC - Tamiya - 1:48.

Post autor: potez »

A bo jak się tamijkę kupuje to się nie mysli co się robi - rach ciach i samolotek gotowy :lajkonik:
tak, jestem #ponurymodelaż
Awatar użytkownika
Yash
Posty: 329
Rejestracja: czw 22 maja 2014, 22:35

Re: [G] Ki 61 USMC - Tamiya - 1:48.

Post autor: Yash »

timi pisze:Zbieram się żeby odpisać i nie mogę wykroić chwili czasu żeby powiedzieć coś mądrego.
Co do sposobu którego używam czyli kropkowania, po wielu próbach i szukaniu odpowiedniej drogi ta metoda daje dla mnie najlepsze efekty.
Lepiej idzie mi zamalowywanie "preshadingu" niż potem cieniowanie tego co zmalowałem. Próbowałem też blackbazingu też nie zrobiło to u mnie szału.
Może większe zróżnicowanie kolorowych meandrów lepiej zbuduje kolor.
Myśle że taka dyskusja jest fajnym tematem na Óckie warsztaty, żeby sobie razem zmalować samolocik.


Potezie to był naprawdę szybki projekt i zanim się obejrzałem zacząłem go malowac, nawet nie pomyślałem o nitowaniu. Model odskocznia od Karasia.
Ciemne kolory faktycznie łatwe nie są dlatego nie podejmuje się póki co kolorować nic czarnego :?

Zrób zdjęcie powierzchni bo na tych fotkach wydaje się, że jest bardzo ok. Fajne byłoby powiększenie aby się przyjrzeć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Timi”