Yom Kippur?

Awatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
Posty: 575
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 14:55
Lokalizacja: na południe od Warszawy
Kontakt:

Re: Yom Kippur?

Post autor: Tomasz Mańkowski »

Czarny pisze:Wszyscy wiedza o co chodzi kto gdzie i dla czego ale też wszystcy uwazają ze nie ma problemu.
No nie wszyscy uważają, że "nie ma problemu"...
Ja tam o swoje ( i nie tylko o swoje ) już walczyłem...
Sądzę że np. Paweł też o swoje by zawalczył, gdyby była taka konieczność...
A że u nas w kraju "wspomaga się produkcję" przeważnie firm z tzw. drugiego obszaru płatniczego, to takim poszkodowanym firmom i trochę daleko, i trochę niewygodnie, swoich praw oficjalnie dochodzić - póki co rynek modelarski to nie rynek "atrykułów szybkozbywalnych" i duże światowe marki ( vide Adidas czy Puma ) nie są nim zainteresowane
Obrazek
Awatar użytkownika
Daniel-Martola
Posty: 277
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 18:24

Re: Yom Kippur?

Post autor: Daniel-Martola »

Ale trudno abym to ja jako sklep denuncjował takich "producentów" skoro producent się nie kwapi. Ale też to nie znaczy że mam wspierać takie działania. Czego nie robię, "lewych" kopii u nas nie ma.
A to nie sztuka. Dziwne że nikt nie "wspomaga" (przynajmniej nie wiem tego) np Airesa - QUB to śliczności i w zasadzie jedna forma. Pewnie czeskie za tanie więc może się nie opłaci.
Daniel Lachman
Sklep Modelarski Martola
http://www.martola.pl
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: Yom Kippur?

Post autor: tankmania »

Tomasz Mańkowski pisze: Sądzę że np. Paweł też o swoje by zawalczył, gdyby była taka konieczność...
Skórka nie warta wyprawki, ten kot ma kilka końców.
-Wszyscy nasi producenci się w to bawili, nawet ci co teraz są tym strasznie zbulwersowani. Nie będę się krygował, ja też kiedy nie było to uregulowane prawnie. W wielu sklepach leżało to na ladzie (np. pojazdy w 1/72). Do dzisiaj jak coś potrzebuję w kilku ilościach to wsadzam w gumę, nie handluję, a prawo pozwala mi to robić i podarować przyjaciołom.

-Oczywiście moje wyspusty były i są powielane, tyle, że za granicą. Może... gdyby weszła w życie ACTA, gdyby podpisała ją Rosja... ale po co ACTA jak nie podpiszą jej Rosja i Chiny? To tak jakby wprowadzić prawo, że mężczyzna musi mieć penisa.
Służyłoby tylko po to żeby bezkarnie zaglądać do gaci.

-No i kwestia zbytu i strat na koniec. Jak ktoś na modelu za 3-4 stówy (z dodatkami) oszczędza na kopii 40 złotych to ja mu życzę powodzenia. Każdy kto kupił kopię wie jak jest różnica między nią a oryginałem, nie tylko cenowa. Prawda jest taka, że ci co kupują kopie nie kupią oryginału i tak, a ci co kupują oryginały nie kupią kopii. Wiem, że to nikogo nie tłumaczy i nie rozgrzesza, ale tak jest. Więc ja kopiowanie moich wypustów zlewam z góry na dół. Gdyby to było w Polsce to tak, ale za granicą mi się nie opłaca palcem ruszyć.
Czarny
Posty: 861
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 15:53

Re: Yom Kippur?

Post autor: Czarny »

Daniel-Martola pisze:Ale trudno abym to ja jako sklep denuncjował takich "producentów" skoro producent się nie kwapi.
A niby dlaczego? Może producent nie wie po prostu a ty tez z tego tytułu masz straty

Ludzie nie kopiują Airesa bo tak trzeba by bylo jeszcze blaszkę zrobić... neomega nie ma blach.

Tomlu nie zmienia to faktu, że jest to łamanie praw autorskich i czepranie z tego korzyści.

Dla mnie to nie problem, to nie ja na tym trace...
Ja wybieram oryginały ze względu na jakość a po za tym najczęściej sięgam po airesa
Ostatnio zmieniony ndz 24 cze 2012, 13:11 przez Czarny, łącznie zmieniany 1 raz.
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: Yom Kippur?

Post autor: tankmania »

Czarny pisze:
Daniel-Martola pisze:Ale trudno abym to ja jako sklep denuncjował takich "producentów" skoro producent się nie kwapi.
A niby dlaczego? Może producent nie wie po prostu a ty tez z tego tytułu masz straty.

To nie jest ścigane z urzędu. Neomegę kopiują na Węgrzech, w Czechach, w Polsce. Myslisz, że wszędzie będą robić sprawy cywilne? Wynajmować adwokatów, wpłacać wadia, jechać na pirdyliard rozpraw. A na koniec dostaną wyrok z zadośćuczynieniem którego nigdy nie wyegzekwują.
Czarny
Posty: 861
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 15:53

Re: Yom Kippur?

Post autor: Czarny »

A odrazu trzeba się sądzic? Jak bylo z Alpinsem i naszymi rodzimymi składakami z tego?
Awatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
Posty: 575
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 14:55
Lokalizacja: na południe od Warszawy
Kontakt:

Re: Yom Kippur?

Post autor: Tomasz Mańkowski »

W tym akurat przypadku producent, który firmował te figurki podobno nie wiedział, że osoba która zgłosiła się do niego jako autor "poskładała sobie składaki"...
Obrazek
Czarny
Posty: 861
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 15:53

Re: Yom Kippur?

Post autor: Czarny »

Po tym jka autor oryginałów zwrócił uwage na łamanie praw autorskich kolega sie od tego powstrzymał?
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: Yom Kippur?

Post autor: tankmania »

A przy okazji, wie ktoś czemu strona Alpinsa nie działa?
Awatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
Posty: 575
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 14:55
Lokalizacja: na południe od Warszawy
Kontakt:

Re: Yom Kippur?

Post autor: Tomasz Mańkowski »

Czarny pisze:Po tym jka autor oryginałów zwrócił uwage na łamanie praw autorskich kolega sie od tego powstrzymał?
Jeśli pytasz czy te figurki są nadal w ofercie RB - to odpowiedź brzmi - nie, nie są, producent wycofał się, wycofując sprzedane wcześniej figurki ze sklepów i przepraszając Alpina i stwierdzając że nie był świadomy łamania praw autorskich.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusja”