Re: Bf-109 Finemolds 1/72 Marseille

Moderator: Bercik

Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: Jak się to wszystko zaczęło...

Post autor: KFS-miniatures »

Slash2 pisze:robiąc to w trzech w miarę ogarniętych zeszło nam z 5 godzin żeby zrobić to solidnie i obejrzeć naprawdę każdy model.
w miare ogarniety nie musi sie tasowac nad kazdą pracą, bo te warte uwagi mozna wybrac po pierwszej inspekcji
Awatar użytkownika
Slash2
Posty: 620
Rejestracja: wt 12 mar 2013, 15:46

Re: Jak się to wszystko zaczęło...

Post autor: Slash2 »

Zależy czym jest dla ciebie pierwsza inspekcja, jeżeli toruńskim rzutem oka z 1,5m to tak średnio.
Obrazek
Awatar użytkownika
bohdan
Posty: 2853
Rejestracja: czw 21 mar 2013, 11:51

Re: Jak się to wszystko zaczęło...

Post autor: bohdan »

Ja sie nie znam ale moze dlatego widzę ze sporo modeli można odsiać toruńskim rzutem oka
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: Jak się to wszystko zaczęło...

Post autor: KFS-miniatures »

Slash2 pisze:Zależy czym jest dla ciebie pierwsza inspekcja, jeżeli toruńskim rzutem oka z 1,5m to tak średnio.
slowem bym sie nie odezwał, gdyby te gruntowne oględziny nie owocowały notorycznie jakimiś kuriozalnymi werdyktami. natomiast jezeli mówimy konkretnie o fieście, to ja widiałem pare razy ostacha w akcji. dziwie sie ludziom, którzy z jednej strony płaczą, ze tyle roboty, a z drugiej marnują czas na tasowanie sie nad kategorią, gdzie są trzy modele, w tym jeden obrzydliwy, do rozdania są trzy wyróznienia, a oni szukają w piździe miodu i dokłądnie analizują wystawione prace.
Awatar użytkownika
Slash2
Posty: 620
Rejestracja: wt 12 mar 2013, 15:46

Re: Jak się to wszystko zaczęło...

Post autor: Slash2 »

Nie był, a marudzi ;) Za Ostacha się nie wypowiem. Z doświadczenia powiem tylko, że po bliższym przyjrzeniu wcześniejsze niemal pewne werdykty się odwracają. Okazuje się, że ten model fajniejszy z bliska ma takie padaki w podstawowym montażu, że już jego wystawianie jest mało etyczne. Nie przekonasz mnie, że z rzutu okiem wszystko widać. Natomiast to co wygląda na obrusie na mało zaawansowaną technologicznie plamę jest czysto i poprawnie zmontowaną, pomalowaną zabawką politechniczną bez wodotrysków. Na ostatniej Fieście przykładowo wszyscy się spuszczali nad samolotem jednego z aktualnych forumowych mistrzów. Nikt chyba nie dojrzał, że przezroczysty element owiewki odstaje od kadłuba.... Trzeba było uchylić dupska, przyjrzeć się z bliska i nonkonformistycznie odciąć się od forumowych zachwytów.
Obrazek
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: Jak się to wszystko zaczęło...

Post autor: KFS-miniatures »

Slash2 pisze:Okazuje się, że ten model fajniejszy z bliska ma takie padaki w podstawowym montażu, że już jego wystawianie jest mało etyczne.
w drugą stronę mnie sposób o taki bład. cos co jest padaką nie stanie sie z bliska lepsze. po ślubie nie przestanie pić
Awatar użytkownika
potez
Posty: 1397
Rejestracja: czw 12 lip 2012, 09:46

Re: Jak się to wszystko zaczęło...

Post autor: potez »

Slash2 pisze: Na ostatniej Fieście przykładowo wszyscy się spuszczali nad samolotem jednego z aktualnych forumowych mistrzów. Nikt chyba nie dojrzał, że przezroczysty element owiewki odstaje od kadłuba.... Trzeba było uchylić dupska, przyjrzeć się z bliska i nonkonformistycznie odciąć się od forumowych zachwytów.
Czyje to było?
tak, jestem #ponurymodelaż
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: Jak się to wszystko zaczęło...

Post autor: KFS-miniatures »

KFS-miniatures pisze:wiesz, w przypadku profesjonalnie bądź co bądź zrobionego modelu trzeba naprawde wchuj złej woli, zeby uznać, ze autor postawił w konkurs prace z tego typu babolem
teraz to sie zaczynam wachać, czy to zła wola czy bezbrzeżna głupota..
Awatar użytkownika
Wiewiór
Posty: 203
Rejestracja: czw 22 maja 2014, 08:04
Lokalizacja:

Re: Bf-109 Finemolds 1/72 Marseille

Post autor: Wiewiór »

Jezusiczku...jako żywy :piwo:

Jaka zła wola,jaka głupota......skoro ja wiem, że to celowe to kim trzeba być, aby tego nie skumać...sendziom??
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bercik”