Mi-24D Zvezda 1:72

Moderator: Czesio

Czesio
Posty: 22
Rejestracja: sob 28 lip 2012, 00:17

Mi-24D Zvezda 1:72

Post autor: Czesio »

Witam
Przystąpiłem do konkursu na forum PWM z modelem Mi-24V zvezdy w 1:72. Dokupiłem kalki Montexu w związku z czym przerabiam go na wersję D.
Oto planowane malowanie : Obrazek

Numer boczny 176, 1 eskadra 49 Pułk Śmigłowców Bojowych, Pruszcz Gdański, 2004
Co do modelu, wnętrze prawie gotowe, robię teraz cały przedział silnikowy, przekładnię itd. Mam zamiar dorobić AI-9 kadłub już rozciąłem), luk z klimatyzacją oraz otworzyć pojemnik akumulatora z jednej strony. Przewiduję małą podstawkę ala warsztat.
Focie :D :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kolor paneli w kabinie niestety wyszedł jaki wyszedł już nic na to nie poradzę... :|
Zapraszam do komentowania ;)
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: Mi-24D Zvezda 1:72

Post autor: tankmania »

Czesio pisze: Kolor paneli w kabinie niestety wyszedł jaki wyszedł już nic na to nie poradzę... :|
Nie przejmowałbym się tym za bardzo. Na zdjęciach widać, że te kolory miały szeroką gamę odcieni.
Czesio pisze: Zapraszam do komentowania ;)
Na razie troszkę wcześnie na to chyba. ;)

Skoro bierzesz udział w konkursie to jesteś "nielat". Nie śpiesz się, rób starannie, jak czegoś nie wiesz pytaj i będzie dobrze.
Czesio
Posty: 22
Rejestracja: sob 28 lip 2012, 00:17

Re: Mi-24D Zvezda 1:72

Post autor: Czesio »

tankmania pisze:
Czesio pisze: Skoro bierzesz udział w konkursie to jesteś "nielat". Nie śpiesz się, rób starannie, jak czegoś nie wiesz pytaj i będzie dobrze.
Mam 16 lat a od 7 sklejam :D
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: Mi-24D Zvezda 1:72

Post autor: tankmania »

Czesio pisze: Mam 16 lat a od 7 sklejam :D
No to stary, weteran jesteś. ;)
Spróbuj coś spieprzyć w takim razie, nie będzie taryfy ulgowej. :D
Czesio
Posty: 22
Rejestracja: sob 28 lip 2012, 00:17

Re: Mi-24D Zvezda 1:72

Post autor: Czesio »

Witam
Dziś posiedziałem przy przekładni i silnikach. Przy przekładni wzorowałem się na zdjęciach od kolegi qalimar :
Obrazek
Obrazek
Silniki na razie bez waloryzacji. Malowane najpierw metalizerem model master brass. potem przód Stainless Steel i dysza Burnt Iron. Wyszło nieźle moim zdaniem :D teraz fotki :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Fotki nie najlepsze z powodu słabego oświetlenia :(
tankmania pisze:Spróbuj coś spieprzyć w takim razie, nie będzie taryfy ulgowej. :D
Po to wziąłem komentarze :D
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: Mi-24D Zvezda 1:72

Post autor: tankmania »

Silniki fajnie wyglądają i cała reszta też, tylko (z daleka nie widać) panele w kabinie odbiegają chyba jakością. Nie warto w blaszki zainwestować i podmienić?
Czesio
Posty: 22
Rejestracja: sob 28 lip 2012, 00:17

Re: Mi-24D Zvezda 1:72

Post autor: Czesio »

Tak panele to porażka, pomyślę nad blaszkami, a tym czasem leci do mnie H&S Ultra :D
Czesio
Posty: 22
Rejestracja: sob 28 lip 2012, 00:17

Re: Mi-24D Zvezda 1:72

Post autor: Czesio »

Witam
Posiedziałem trochę przy modelu i zrobiłem jeden silnik. Muszę poprawić czerwony bo jest straszny ale to już nie dzisiaj, idę spać...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I hope You like it :D
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: Mi-24D Zvezda 1:72

Post autor: tankmania »

Czesio pisze: Muszę poprawić czerwony bo jest straszny ale to już nie dzisiaj, idę spać...
Przeważnie czerwone farbki mają problemy z kryciem i równomiernym rozkładaniem.
Popełniasz błąd chcąc temu zaradzić przez grube nakładanie farby. Farby słabokryjące malując pędzelkiem nakładamy rzadkie, delikatnie i raz pociągając pędzelkiem. Nie przejmuj się, że farba w ogóle nie maluje, za katórymś (kilkanaście) razem nagle zacznie element mieć kolor. Warstwy nakładaj na dobrze wyschniętą poprzednią. Bardzo cienko i delikatnie.
Czesio
Posty: 22
Rejestracja: sob 28 lip 2012, 00:17

Re: Mi-24D Zvezda 1:72

Post autor: Czesio »

To wina pigmentu który się zbrylił i został w takiej postaci
ODPOWIEDZ

Wróć do „Czesio”