Farby 'chrome'

Pomysły, pokazy, pytania
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: Farby 'chrome'

Post autor: KFS-miniatures »

bo łosza nie zostawia sie na kilka, kilkanascie minut na pwierzchni, tylko sciera od razu. krople white spirutu jak zostawisz na normalnej farbie to i ją nawet zeżre

a łoszyka mozna zaaplikowac i zetrzec, śmiało, bez werniksowania

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

a smugi ci sie robia bo zapewne malujesz na zbyt duzym cisnieniu
Awatar użytkownika
Slash2
Posty: 620
Rejestracja: wt 12 mar 2013, 15:46

Re: Farby 'chrome'

Post autor: Slash2 »

Dziękuję. Ale.

Kamilu, washa zostawiłem na kilkanaście sekund, nie minut. Tak też napisałem. Ciśnieniem malowałem różnym. Najpierw "normalnym", później na około pół gwizdka, gdzie normalne to było kiedyś ~20PSI, ale teraz nie wiem bo mi ktoś rozkurwił barometr w kompro w ramach dywersji przeciwko zapachom modelarstwa. Spróbuje jeszcze kiedyś na 2/5 gwizdka.
Obrazek
Panzer
Posty: 1022
Rejestracja: pn 25 cze 2012, 10:44

Re: Farby 'chrome'

Post autor: Panzer »

Na kalale PLASMO na YT kolega Czech pokazuje dokładnie to samo co stało się Tobie z chromem, tylko on kładł chyba aluminium. U niego w ogóle nie schło. Ewidentnie poszły jakieś wadliwe partie tych metalizerów.
Komentarze na polskich forach dyskusyjnych? Tak ja to widzę:
Obrazek
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Rozpierdalator od środka
Rozpierdalator od środka
Posty: 2552
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 06:34
Lokalizacja: Zielona wyspa pełna OWIEC

Re: Farby 'chrome'

Post autor: Szydercza Gała »

Raz tak miałem z alcladowym mosiundzem, ale tylko raz, nie wiem czemu mi wtedy zlazł. Używałem tego samego łajt spirytu co zawsze....
NUR FüR MASON!!!!!
ZŁO SQUAD
Obrazek
Awatar użytkownika
Slash2
Posty: 620
Rejestracja: wt 12 mar 2013, 15:46

Re: Farby 'chrome'

Post autor: Slash2 »

Panzer pisze:Na kalale PLASMO na YT kolega Czech pokazuje dokładnie to samo co stało się Tobie z chromem, tylko on kładł chyba aluminium. U niego w ogóle nie schło. Ewidentnie poszły jakieś wadliwe partie tych metalizerów.
O tak, widziałem filmik Davida. Pobiegłem po nim z przerażeniem o dziewiczy słoiczek chromu, odkręciłem, ciapłem gdzieś odrobinę żeby sprawdzić czy ten siuwaks w ogóle zastygnie. Z tego co pamiętam, u Davida po iluś godzinach nałożona farba ciągle była mokra.
Szydercza Gała pisze:Raz tak miałem z alcladowym mosiundzem, ale tylko raz, nie wiem czemu mi wtedy zlazł. Używałem tego samego łajt spirytu co zawsze....
Zastanawiam się czy właśnie ciśnienie nie jest tu kluczem do trwałości powłoki... o ew. zanieczyszczenie farby np. resztkami z aero raczej ciężko.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Techniki i sztuczki”