Podkłady Citadel

Pomysły, pokazy, pytania
Awatar użytkownika
Patterson
Posty: 357
Rejestracja: ndz 06 sty 2013, 15:57

Podkłady Citadel

Post autor: Patterson »

Mam ostatnio problem z "Chaos Black". Jak dotąd zużyłem kilka puszek tego podkładu i zawsze sobie chwaliłem. Tymczasem nowo zakupione dwie puszki są jakieś dziwne. Nie kryje równo, kanty ostrych detali wypływają spod farby, sam podkład schnie dłużej, a po wychynięciu zostaje jakby odkurz - setki białych kropeczek.

Początkowo myślałem, że może źle wymieszałem, ale staranne wytrzęsienie puchy nie poprawiło sytuacji.
Podobny problem mam z puszką lakieru satynowego citadela, potrafi zrobić biały odkurz, a sama powierzchnia jest spękana.

Spotkał się może ktoś z czymś podobnym?
Obrazek
Awatar użytkownika
Patterson
Posty: 357
Rejestracja: ndz 06 sty 2013, 15:57

Re: Podkłady Citadel

Post autor: Patterson »

Przeprowadziłem dziś serię testów, także w piwnicy, gdzie jest chłodno i niestety efekt był ten sam. Miałem do czego porównać, mam jeszcze "opary" ze starej puszki z zapasów i ta farba kładziona w identycznych warunkach co nowa zawsze daje idealną powłokę.


Powłoka po nowej jest niedokładna i albo głęboko matowa, albo nierówno błyszcząca i prostu źle kryje wodnistym jakimś płynem. Farba spływa z krawędzi i punktowo wysypują białe plamki.



Jestem naprawdę zdziwiony tymi ekscesami, z tego podkładu korzystam od lat, w tym czasie zużyłem kilkadziesiąt puszek i zawsze uważałem go za pewny produkt do najcenniejszych, od podstaw budowanych modeli, a tu taka przykra niespodzianka.
Obrazek
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: Podkłady Citadel

Post autor: tankmania »

Stawiam na zrypaną całą partię z produkcji.
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 161
Rejestracja: pn 04 mar 2013, 20:37
Lokalizacja: Polska B

Re: Podkłady Citadel

Post autor: Krzysiek »

Przepraszam, że to napiszę ale na usta/klawiaturę samo to się ciśnie:

Przyczyna to złe wymieszanie plastiku, porowatość i zła temperatura wtrysku do formy wtryskowej przez co plastik nierównomiernie pochłania farbę i gloss potrafi być matowy. Podkład tylko pogorszył sytuację.
Pewnie do testów użyłeś shortrunowego plastiku z jakiegoś taniego modelu :D

A tak poważnie to też obstawiam skopaną partię.
Obrazek
Awatar użytkownika
Patterson
Posty: 357
Rejestracja: ndz 06 sty 2013, 15:57

Re: Podkłady Citadel

Post autor: Patterson »

Heh, no ta, zaraz napiszę do DML'a, że ich plastik źle farbę przyjmuję, aż pójdzie im w pięty. :P

Co do podkładów, też tak uważam niestety, spróbuję zareklamować w poniedziałek.
Obrazek
Awatar użytkownika
Bercik
Posty: 294
Rejestracja: pt 29 cze 2012, 21:45

Re: Podkłady Citadel

Post autor: Bercik »

Mam takie same odczucia, niemniej wcześniej używałem tylko surfacerów, więc uznałem, że "ten typ tak ma". Bardziej to przypomina jakąś oleistą osnowę, niż dobrze kryjący podkład (choć powierzchnia jest gładka i dobrze się trzyma).
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Techniki i sztuczki”