Wysoka trawa - z czego?

Pomysły, pokazy, pytania
Awatar użytkownika
wapel
Posty: 46
Rejestracja: czw 29 maja 2014, 03:31

Wysoka trawa - z czego?

Post autor: wapel »

jak w temacie - z czego zrobić wysoką trawę, taką nawet do 2cm.
Przykład:
Obrazek
Awatar użytkownika
Slash2
Posty: 620
Rejestracja: wt 12 mar 2013, 15:46

Re: Wysoka trawa - z czego?

Post autor: Slash2 »

W tej wysokości zdaje się jest trawa posypkowa dostępna. Mam taki to w dwóch odcieniach. Ew. pewnie jakaś mata pokroju tych z firmy Polak.
Obrazek
Awatar użytkownika
wapel
Posty: 46
Rejestracja: czw 29 maja 2014, 03:31

Re: Wysoka trawa - z czego?

Post autor: wapel »

Do trawy z posypki to chyba by trzeba miec elektrosadzarke, no bo jak to inaczej tak ładnie postawić?
Kamilu, kiedyś próbowałem z pędzla robić, ale zbyt zbite kępy mi wyszły. Tu by praktycznie trzeba każde zdzblo osobno sadzać...
Awatar użytkownika
Slash2
Posty: 620
Rejestracja: wt 12 mar 2013, 15:46

Re: Wysoka trawa - z czego?

Post autor: Slash2 »

Nie koniecznie. Na wikol sadzasz kępkami. Chyba rollingstones kiedyś to objaśniał. Ja robię to tak, że z wysypanej trochę trawy na stole bądź też innej gładkiej powierzchni bez paprochów itp zabrudzeń paluszkami formuję "ścieżkę" posypki z której można urywać paluszkami małe kępki. Grunt żeby w takowej ździebełka były wzdłuż kępki wszystkie. Przy długiej trawie jest to możliwe. Osadzasz takową kępkę w wikolu. Kiedy wszystko wyschnie standardowo odklepujesz nadmiar w pozycji odwróconej.
Obrazek
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: Wysoka trawa - z czego?

Post autor: KFS-miniatures »

elektrosadzarka to zło, głowny efekt jaki daje to taki, ze obsiany teren wygląda jak dywan

mimo wszystko, uwazam, ze jednak pędzel..

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
wapel
Posty: 46
Rejestracja: czw 29 maja 2014, 03:31

Re: Wysoka trawa - z czego?

Post autor: wapel »

Zatem nie pozostaje mi nic innego jak próbować. Na pewno efekt zalezy tez od włosia pedzla - pamietam ze ten którego używałem był mega szytwny i za nic nie dawał sie swobodnie układać.
Awatar użytkownika
micmal
Posty: 576
Rejestracja: śr 27 cze 2012, 23:49

Re: Wysoka trawa - z czego?

Post autor: micmal »

Paweł, nie mój koncept. Zaczerpnięty od Ukiego. W kwiaciarniach są takie kolorowe "gniazdka", często wykorzystywane w Wielkanocnych stroikach. Kumpel Mikołaj robił z tego trawę, tak wyszło

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Techniki i sztuczki”