Farby - mieszanie, rozcieńczanie i takie tam podobne

Pomysły, pokazy, pytania
Awatar użytkownika
Robert P
Posty: 883
Rejestracja: pn 09 lip 2012, 08:36
Lokalizacja: prawie Wawa

Re: Farby - mieszanie, rozcieńczanie i takie tam podobne

Post autor: Robert P »

Kamil, a ta matowa biała tamka, to X2 czy XF2? I która jest akrylowa a która enamel? Jest jakaś różnica w przyleganiu między akrylową a olejną?
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: Farby - mieszanie, rozcieńczanie i takie tam podobne

Post autor: KFS-miniatures »

nigdy w zyciu nie widziałem na zywo emalii olejnej tamiya. a co tu mówic o malowaniu nimi.. nawiasem mówiac, emalie olejne tego producenta nie są chyba w polsce dostepne


czy mat czy połysk to zalezy. zasadniczo od jakiegos czasu uzywam połysku (bo akurat mam połysk:>), ale jak potrzebuje od razu matową powierzchnie, to dodaje flat base i tyle.
Awatar użytkownika
Robert P
Posty: 883
Rejestracja: pn 09 lip 2012, 08:36
Lokalizacja: prawie Wawa

Re: Farby - mieszanie, rozcieńczanie i takie tam podobne

Post autor: Robert P »

oczywiście cały czas rozmawiamy o użyciu matowej białej jako podkładu...
Czarny
Posty: 861
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 15:53

Re: Farby - mieszanie, rozcieńczanie i takie tam podobne

Post autor: Czarny »

KFS-miniatures pisze:białej jako podkłądu uzywam wyłacznie pod rlm 02 i inne żółe
A nie lepiej jednak szarej? Pod czerwień i żółcie wydaje mi sie lepsze bo nieprzebarwia na jasno jak w niektórych miejscach cieniej połozysz
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: Farby - mieszanie, rozcieńczanie i takie tam podobne

Post autor: KFS-miniatures »

Czarny pisze:A nie lepiej jednak szarej?
zalezy od technik. na białą mniej warstw koloru treba kłaśc. a finalny wygląd kolorów i tak zalezy od technik brudzenia itp.
Awatar użytkownika
Tomasz Bień
Posty: 56
Rejestracja: pt 23 sie 2013, 21:37
Lokalizacja: Lipowa k/Żywca

Re: Farby - mieszanie, rozcieńczanie i takie tam podobne

Post autor: Tomasz Bień »

Mam pytanie w zasadzie do Kamila; czym zastapisz farę Gunze C8 jesli całkowicie zniknie z rynku, ja nie moge jej nigdzie dostać, po przeczytaniu kilku Twoich porad zaczałem robić eksperymenty X-11 Tamiya - dobry podkład ale nie usyskuje takiej samej gładzi jak na Twoich modelach C8; dzisiaj spróbowałem Gunze C159 (to chyba nastepca C8) - fatalnie się nakłada i również nie powstaje podobny efekt (przede wszystkim brakuje 'gładzi' po wyschnięciu na tych)?
__________________________________
Tomek
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: Farby - mieszanie, rozcieńczanie i takie tam podobne

Post autor: KFS-miniatures »

Tomasz Bień pisze:Gunze C159 (to chyba nastepca C8)
koszmarna bzdura którą jakiś idiota rozpowrzechnia, a najwyraźniej na oczy nie widział omawianych farb

przyznac trzeba, ze jest problem. jezeli chodzi o metaliczny gładki efekt z palety C najbliższy sławnemu sreberku jest gun chrome. tylko jak sama nazwa wskazuje jest dośc ciemny (acz nie nalezy go mylić z gunmetalem). oszukuję wiec w ten sposób, ze kłade jakiekolwiek jasne srebro (ot choćby wspomniane tamiyowskie x-11), a na to delikatną warstwe wspomnianego gun chrome. efekt jest taki, ze wartwa podkłądu leko tylko sie przyciemnia, ale dostaje gładkiej powierzchni. jako baza do zdrapek daje to radę
Awatar użytkownika
Tomasz Bień
Posty: 56
Rejestracja: pt 23 sie 2013, 21:37
Lokalizacja: Lipowa k/Żywca

Re: Farby - mieszanie, rozcieńczanie i takie tam podobne

Post autor: Tomasz Bień »

Dzięki, C104 zamówiłem zrobi próbę; będzie w warsztacie:)
__________________________________
Tomek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Techniki i sztuczki”