SBS - Fałdy na plandece

Pomysły, pokazy, pytania
Awatar użytkownika
panzerflix
Posty: 369
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 04:56

Re: SBS - Fałdy na plandece

Post autor: panzerflix »

BOSSKOOO! :piwo: :banana: :lajkonik:
dzieki z pustyni.
You are not your thoughts. You are not your story. You are not your body.
Experience your thoughts, experience your story, experience your body, as none of it will last.


http://www.fromthetrunk.com | http://www.panzerflix.com
Awatar użytkownika
Wiewiór
Posty: 203
Rejestracja: czw 22 maja 2014, 08:04
Lokalizacja:

Re: SBS - Fałdy na plandece

Post autor: Wiewiór »

Rasówa.....a w kwestii czemu ślina,bo w ślinie jest dużo albumin(białek),które spowalniają parowanie wody i działają jak izolator.
Co do rozwałkowywania,talk nie zaszkodzi bo w samej masie też jest go fhooy. Dzięki za sybysy. :piwo:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Krocionorzec
Posty: 1097
Rejestracja: czw 28 lis 2013, 18:51

Re: SBS - Fałdy na plandece

Post autor: Krocionorzec »

Darmowy retarder do akryli znaczy się...
Obrazek
Paweł Leszczyński
Posty: 194
Rejestracja: wt 06 lis 2012, 00:39

Re: SBS - Fałdy na plandece

Post autor: Paweł Leszczyński »

KFS-miniatures pisze:przeszycia i inne detale wydrapujesz w utwardzonej masie czy wygniatasz w jeszcze plastycznej?
W plastycznej, choć już w takiej że woda jej nie rozpuszcza.
Awatar użytkownika
grzegorz75
Posty: 1119
Rejestracja: pt 04 sty 2013, 21:54

Re: SBS - Fałdy na plandece

Post autor: grzegorz75 »

Ostrokątny wonteczek !
Awatar użytkownika
YGasai
Posty: 17
Rejestracja: wt 20 maja 2014, 01:42

Re: SBS - Fałdy na plandece

Post autor: YGasai »

Odkopuje temat jako że mam małe pytanie i przepraszam jeśli zaśmiecam :s

Czy to normalne że podczas mieszania GSu Citadel zostają twarde kawałki żółtej masy? Zawsze po wymieszaniu i rozwałkowaniu muszę wybierać takie bryłki.
Parę miesięcy temu w Arma Hobby kupiłem też Magic Sculpa. Otworzyłem go dopiero niedawno by pobawić się w końcu w robienie tobołków, ale po wyjęciu z pudełka wyglądał on tak:

Obrazek

Czy wygląd dosyć podejrzanego kotleta ziemniaczanego jest czymś normalnym dla MSa, który sobie tak poleży w pudełku? Po rozrobieniu pojawiły się w niej tez twarde bryłki jak w wypadku GSa :<
Po wymieszaniu obu mas i mozolnym wybieraniu przeszkadzajek było już całkiem spoko, chociaż MS wydaje mi się strasznie delikatny.
Awatar użytkownika
YGasai
Posty: 17
Rejestracja: wt 20 maja 2014, 01:42

Re: SBS - Fałdy na plandece

Post autor: YGasai »

Ech... w opakowaniu była ulotka z informacją o nowej, poprawionej formule która miała zapobiegać krystalizacji i zwiększyć żywotność. Mam nadzieje że uda mi się ją jakoś wykorzystać do drobnych rzeczy, ale czegoś takiego jak plandeka z tego tematu to sobie nie wyobrażam :/
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: SBS - Fałdy na plandece

Post autor: tankmania »

Kupiłem kilka lat temu MSa w USA wielkie wiadro. Siłą rzeczy do dzisiaj jest mocno zżółkły utwardzacz bo utwardzacz tak ma, że się starzeje po kontakcie z powietrzem (bez kontaktu też tylko dłużej to trwa). Notabene zastanawiam się jak ktoś chce poprawić formułę żeby było inaczej. Ale pomijając, ważne żeby nie było zaschniętych i twardych kawałeczków, sama żółtość nie przeszkadza i daje się rozmieszać tyle, że trzeba mocniej cisnąć. Po wymieszaniu utwardza się normalnie i nie ma praktycznie różnicy w stosunku do świeżego.
Jeśli na powierzchni jest bardzo twardy to spokojnie można wydłubać ze środka i mieszać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Techniki i sztuczki”