Patyczak Auto Patrol

Gregory shipyard

Moderator: grzegorz75

Awatar użytkownika
Ojciec Dyrektor
Posty: 1265
Rejestracja: śr 28 maja 2014, 05:43
Lokalizacja: USGERPETE
Kontakt:

Re: Patyczak Auto Patrol

Post autor: Ojciec Dyrektor »

Świetnie świetnie. Jakich farp używasz? Malujesz aregroafem?
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: Patyczak Auto Patrol

Post autor: Spotter »

Osłabiasz mnie.
Awatar użytkownika
sinus
Posty: 369
Rejestracja: sob 24 maja 2014, 06:57

Re: Patyczak Auto Patrol

Post autor: sinus »

Bardzo mi się podoba ten patyczak w kolorze neopolitańskiego słońca. :banana:
Awatar użytkownika
Frozzer
Posty: 26
Rejestracja: wt 20 maja 2014, 06:16
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Patyczak Auto Patrol

Post autor: Frozzer »

czy istnieje szansa aby zobaczyć jakiś SMS odnośnie malowania lemiesza?
Awatar użytkownika
uki761
Posty: 434
Rejestracja: wt 26 cze 2012, 20:39

Re: Patyczak Auto Patrol

Post autor: uki761 »

códa i dziwy.
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: Patyczak Auto Patrol

Post autor: KFS-miniatures »

"Przerysowanie" wynika z użycia tradycyjnego washa na modelu... Efekt delikatniejszy daje preshading, ale tutaj potrzeba koniecznie aero... Nie wiem, czym autor malował model, ale dla malujących pędzlem raczej nie ma innej drogi...
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: Patyczak Auto Patrol

Post autor: tankmania »

Natomiast już od początku swojej przygody z modelarstwem starałem się poszerzać wiedze na temat modelu który kleiłem :jak wygląda, jaka to wersja ,czym różni się od innych modeli danej wersji itp ;to jeden z najważniejszych aspektów modelarstwa; taka -jak sądzę-podstawowa edukacja modelarska .Jak to zlepisz i pomalujesz to już Twój problem ,(zważ że tego nie krytykowałem ) ale Tobie brakuje podstaw wiedzy .Rozpoznałbyś Bf 109 F od G (o wersjach nie wspomnę) albo czym różnił się Spitfire MkI od IX . To jest wiedza podstawowa -taka przedszkolna .
Awatar użytkownika
grzegorz75
Posty: 1119
Rejestracja: pt 04 sty 2013, 21:54

Re: Patyczak Auto Patrol

Post autor: grzegorz75 »

:cry: czyli hamulec wylotowy zły ?
Awatar użytkownika
grzegorz75
Posty: 1119
Rejestracja: pt 04 sty 2013, 21:54

Re: Patyczak Auto Patrol

Post autor: grzegorz75 »

i dalejże

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
bohdan
Posty: 2853
Rejestracja: czw 21 mar 2013, 11:51

Re: Patyczak Auto Patrol

Post autor: bohdan »

Wniosek jest taki, że mieliśmy już dwa zestawy Karasia. Oba kiepskie, ten pierwszy trochę lepszy. Nie mam pojęcia co sprawiło, że wyprodukowano nową formę w Siedlcach i dlaczego nie poprawiono niczego w tym archaicznym zestawie z Kobyłki, a nawet go jeszcze popsuto? Moje podejrzenia są takie, że ta siedlecka forma mogła być nawet starsza niż ta z Kobyłki, ale nie była używana w pierwszych latach. Potem po uszkodzeniu tej lepszej rozpoczęto produkcję z niezbyt udanego pierwszego wariantu. Jako ciekawostkę przytoczę historę jaką mi opowiedział kiedyś ktoś szperający w starych angielskich periodykach modelarskich: Karaś był modelem Airfixa, który nigdy nie wszedł do produkcji i dystrybucji. To byłby ten z Kobyłki. Podobieństwo do innych modeli tej firmy z końca lat pięćdziesiątych jest rzeczywiście duże. Różnica między obiema wersjami Karasia jest dokładnie tego samego rodzaju jak między angielskimi zestawami Whirlwinda i Miga-15, a ich polskimi odpowiednikami, uważanymi za nielegalne kopie. Zawsze mnie intrygowało jak to było możliwe, że współpraca między Airfixem i Ruchem trwała mimo kopiowania przez Polaków angielskich oryginałów? A może to było inaczej? Nikt pewnie tego już dzisiaj nie odtworzy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „grzegorz75”