[W] Dzbanek x 3 |Tamiya, 1/48|

Moderator: Ajs

Robert O.

Re: [W] Dzbanek x 3 |Tamiya, 1/48|

Post autor: Robert O. »

Daniel ice Gronowski pisze:Jeszcze się zdziwisz Raf :)
nie strasz nie strasz bo się .... :lol:
Awatar użytkownika
JBZ
Posty: 1507
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:06
Lokalizacja: Szczecin

Re: [W] Dzbanek x 3 |Tamiya, 1/48|

Post autor: JBZ »

Plus za hamerykańskie malowanie.
Nie chcę być moderatorem, nie chcę być sędzią LOKu czy innego ZBOWiDu. Wystarczy mi że będę lepił modele.
Awatar użytkownika
Ajs
Posty: 830
Rejestracja: pn 21 sty 2013, 20:08

Re: [W] Dzbanek x 3 |Tamiya, 1/48|

Post autor: Ajs »

JBZ pisze:Plus za hamerykańskie malowanie.
Taa, teraz mam zagwozdkę, czy Dark Green jakim go pomalowali był RAFowski czy DuPointaa?
Awatar użytkownika
Robert L.
Posty: 56
Rejestracja: czw 03 sty 2013, 19:31
Lokalizacja: Kraków

Re: [W] Dzbanek x 3 |Tamiya, 1/48|

Post autor: Robert L. »

Tak trochę off topic, jak masz tam w zestawie tych dzbanków bubble topa to takiego zrób:

Obrazek

Obrazek

będzie plus za amerykańskie malowanie, z babkami jest i do tego srebrne w srebrne :)

Taka nieśmiała sugestia niezobowiązująca.
rollingstones
Posty: 219
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 11:35

Re: [W] Dzbanek x 3 |Tamiya, 1/48|

Post autor: rollingstones »

zajebiste jest malowanie. Coś mi się kołacze po głowie ze Daniel takiego chce zrobić .Dobrze myślę?
Awatar użytkownika
JBZ
Posty: 1507
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:06
Lokalizacja: Szczecin

Re: [W] Dzbanek x 3 |Tamiya, 1/48|

Post autor: JBZ »

Daniel ice Gronowski pisze:Taa, teraz mam zagwozdkę, czy Dark Green jakim go pomalowali był RAFowski czy DuPointaa?
Na 100% RAFowski. Gdyby był malowany w USA dostałby Olive Drab. Dark Green był użyty zastępczo bo był w kolorze ogólnowojskowym i był na miejscu. Nie było sensu wozić baniaków z farbą przez WielkOM WodEM a gdyby już ktoś za biurkiem wpadł na taki pomysł to przywieziono by regulaminowy Olive Drab.
Dark Green DuPonta używano tylko do fabrycznego malowania amerykańskich samolotów w kamo RAF.
Nie chcę być moderatorem, nie chcę być sędzią LOKu czy innego ZBOWiDu. Wystarczy mi że będę lepił modele.
Awatar użytkownika
Ajs
Posty: 830
Rejestracja: pn 21 sty 2013, 20:08

Re: [W] Dzbanek x 3 |Tamiya, 1/48|

Post autor: Ajs »

Robert, rollingstones - mam inne wybrane malowanie do bubble topa, ale też fajne i też z dupencją.
Drugi razorback będzie taki :arrow:

Obrazek

Tymczasem psiknąłem całego dzbana C8. Revelacyjne sreberko i nie wyciera się pod paluchami. Zastanawiałem się na preshadingiem, czarny jest za mocny i trzeba się namęczyć by go zgasić. W ręce wpadł mi gunmetal z tamki i sprawdził się idealnie. Dla oblukania, jak będzie współgrał z zieleniami psiknąłem już trochę Dark Greenem.

Obrazek

Z innej beczki Gunzowy DG jest zjebany, nijak ma się to do zdjęcia z epoki. Zastanawiam się, czy tego dzbana nie pomalowano jakimś innym kolorem?

Obrazek

Na spód dałem preshading z gun metalu. Następnie mam zamiar dać mgiełkę z mocno rozcieńczonego C8 i później zabiorę się za urozmaicanie powierzchni.

Obrazek

Obrazek

Wspomóżcie współporadą, bo ch|_|j mnie już strzela z tym malowaniem :roll:
Awatar użytkownika
Ajs
Posty: 830
Rejestracja: pn 21 sty 2013, 20:08

Re: [W] Dzbanek x 3 |Tamiya, 1/48|

Post autor: Ajs »

Może by tego Dark Greena spróbować?

Obrazek
http://www.gunze.pl/go/_info/?user_id=H330&lang=pl
Awatar użytkownika
timi
Posty: 588
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 21:01

Re: [W] Dzbanek x 3 |Tamiya, 1/48|

Post autor: timi »

Na kolorach się nie znam więc nie wpomoge.
Chciałbym zobaczyć jak dajesz rade z tym:
Obrazek
Ale w twj chwili nie wiem czy ktoś robi kalki, a error master już ich nie produkuje :oops:
Ewentualnie jakikolwiek malowanie 62nd Fighter Squadron z 56th Fighter Group.

odbierz meila to bym jutro maski wyciął
Dla pozostałych, gotowych uwierzyć na słowo, mam dobrą wiadomość – tak malować modele potrafi naprawdę niewielu. Zła wiadomość polega na tym, że stale komuś nowemu udaje się doszlusować do niewątpliwie elitarnej grupy prawdziwych artystów modelarzy.
Panie RAV, na szczęście, a może wręcz przeciwnie, Panu umożliwiono zostanie pospolitym gnojkiem. Powiedziałam, nie stać cię, nie odpowiada ci? Omijaj szerokim łukiem
Awatar użytkownika
Ajs
Posty: 830
Rejestracja: pn 21 sty 2013, 20:08

Re: [W] Dzbanek x 3 |Tamiya, 1/48|

Post autor: Ajs »

Olśniło mnie :lol: Podpis pod tym małym zdjęciem na dole.
Obrazek
żródło: Poro investigation :lol:

Jeżeli DG kładli na OD, który jest dość ciemnym kolorem, to ta zieleń DG mogła przybrać taki ciemno zielony odcień :!: Trzeba spróbować na boku jak to będzie wyglądać :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „!ce///an”