Kupno statywu - pomóżcie pliiss

Niegroźnie
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Kupno statywu - pomóżcie pliiss

Post autor: Spotter »

Jak w tytule. Póki co wszystkie zdjęcia robię z ręki, ale doszedłem do wniosku że pora jednak robić to stabilnie. Ale gdy zacząłem przeglądać neta, to się za głowę złapałem. Wybór ogromny. Interesuje mnie Velbon ale jaki dokładnie to już nie wiem. Cykam Canonem 350D z obiektywem 17-85 EF-S. A Velbona tylko dlatego, że poprzedniego też takiego miałem i byłem bardzo zadowolony. Ale nie pamiętam jaki to był.
Awatar użytkownika
Ojciec Dyrektor
Posty: 1265
Rejestracja: śr 28 maja 2014, 05:43
Lokalizacja: USGERPETE
Kontakt:

Re: Kupno statywu - pomóżcie pliiss

Post autor: Ojciec Dyrektor »

Jeden kij co kupisz. Zwracaj tylko uwagę na głowicę bo to najważniejsze ogniwo, powinna być demotowalna i ja bym brał 3D. Chyba że będziesz latał w plener i kręcił filmy, wtedy szukaj jak najniższej wagi i głowicy kulowej.

Miałem kilka statywów i dla mnie żadnej różnicy nie ma poza tym że głowica to nr.1 od tego zależy komfort pracy i to element który się najczęściej rozpada.
Awatar użytkownika
potez
Posty: 1397
Rejestracja: czw 12 lip 2012, 09:46

Re: Kupno statywu - pomóżcie pliiss

Post autor: potez »

Głowica najważniejsza. Do fotografii modelarskiej najlepsz jest kulowa, bo pozwala dowolie ustawić aparat. Do twojego zestawu polecam zdecydowanie manfrotto z płytką RC2 (obciążenie 2kg) : http://fotozakupy.pl/product-pol-6318-M ... 0wodHYsLlA
Jeeśli planujesz zakup obiektywu makro to warto mieć wersję z RC4 (obciążenie 4 kg) ale to już jest duzo droższe.
Jeśli nie planujesz statywu wynosić w świat to ważne aż i tylko żeby był sztywny. Więc coś solidnego aluminiowego to minimum.
tak, jestem #ponurymodelaż
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: Kupno statywu - pomóżcie pliiss

Post autor: Spotter »

Kupiłem to: http://www.cyfrowe.pl/aparaty/-ex-530-i-pokrowiec.html
Wydaje mi się, że spokojnie się nada. Nie ma wprawdzie kulki 3d, ale odchylana płytka pozwala dowolnie ustawić aparat. Gdy zajmowałem się spottingiem, używałem podobnego i dawało radę robić dobrze zdjęcia w ekstremalnych warunkach przez płot lotniska. Myślę, że będzie ok. Obciążenie max 4kg.
Awatar użytkownika
potez
Posty: 1397
Rejestracja: czw 12 lip 2012, 09:46

Re: Kupno statywu - pomóżcie pliiss

Post autor: potez »

to jest statyw bez głowicy 8-)
właśnie ten plastik się rozpada OD. Porzxądna głowica to zupełnie inna bajka ...
tak, jestem #ponurymodelaż
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: Kupno statywu - pomóżcie pliiss

Post autor: Spotter »

Wierzę, ale ceny wtedy też zupełnie są inne. Doszedłem do wniosku, że na te ilości zdjęć co ja będę robił, to mi w zupełności starczy. Zwłaszcza, że poprzedni miałem podobny, bodajże za 100,- i działał mi przez kilka ładnych lat. A eksploatowałem go niemiłosiernie, zwłaszcza w okresie zimowym. A rozwaliła mi się w nim noga... a dokładnie jeden z zatrzasków, który przestał blokować.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Niskie stężenie”