Kartka z wakacji.

Niegroźnie
mac eyka
Posty: 202
Rejestracja: pn 25 cze 2012, 13:49

Kartka z wakacji.

Post autor: mac eyka »

Właśnie dostałem pozdrowienia z nad morza.

"W dniu 2012/08/05 o godzinie 05:52:58 (q-wa właśnie wstawało słoneczko) w miejscowości Kozia Góra (nie wiem czy to nawet na mapie jest) gm.Karlino (oczywiście w dawnym Koszalińskim, krainie fotoradarów) kierujący pojazdem bla bla bla jadąc z prędkością 70 km/h (niektórzy to na rowerze tyle zapierdalać potrafią) przekroczył dozwoloną prędkość o 20 km/h"

Znaczy się stówka i 2 punkty.
Oczywiście brak tam wpisu, że jechałem drogą międzynarodową E28 łączącą Berlin z dawną stolicą Prus znaczy się Królewcem.
W Niemczech to autostrada, w Szczecińskim i od mniej więcej Sławna do Gdańska droga szybkiego ruchu.
A w rejonie Koszalina ma ustawiczną piędziesiątkę. Bo jak przy drodze stoją dwa domy to od razu maszt z fotoradarem.
I jak tu żyć.
Znaczy się mandacik był wpisany i tak do budżetu wczasowego bo w rejonie Koszalina to nie da rady. Trzeba by rikszą popylać.
Czarny
Posty: 861
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 15:53

Re: Kartka z wakacji.

Post autor: Czarny »

A kto ci wystawił? ITD czy miejscowi?

ja tez kiedyś dostałem ale na innym krańcu polski. Jakiś czas później w Krako jakas pipa zadzwoniła po stróżów prawa że niby zablokowałem jej zwiazd do kamienicy (prze bramę nawet Smar bez lusterek by nie wszedł) spisujący mnie pan oficyjer zadał standardowe pytanko: czy pan kierowca ma juz jakiś mandat? Tak panie oficyjerze mam zdjęcie z wakacji od Straży Gminnej w Kołaczycy. Odpowiedź pana oficyjera była piekna: A tak, znam to miejsce, też mam podobna pocztówkę w kolekcji.

Swoją drogą SGminna w Kołaczycy ma przesympatyczna panią sekretarkę: Nie wiedziała co to znaczy że jest nazwa ulicy, nymer domu i jeszcze po / jakiś numerek więc go opuszczała wysylając do mnie zawiadomienia a poczta jej to za każdym razem zwracała twierdząc że pod tym numerem jest 40 mieszkań i nie wiedza komu maja to wrzucić do skrzynki. Dopiero za czwartym raze się pani udalo dopisac numer mieszkania. Po za tym nie czóje zabardzo ironii bo jak zadzwoniłe lekko wkurzony że po 4 miesiącach mi przysyłaj takie coś i powiedziałe że chciałebym rozmawiac z lokalnym szeryfem kierującym tym wspaniałum urzędem pełnym kompetentnych stróżów porządku drogowego, pani z uśmiechem na ustach i pelna samozadowolenia odpowiedziała: już łącze z panem komendantem :lol:
Adam Obrębski
Posty: 37
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 14:36

Re: Kartka z wakacji.

Post autor: Adam Obrębski »

Ja mam bardziej przyziemną pamiątkę z wakacji... mandat z próbę spożycia alkoholu - pan władza okazał się człowiekiem jednakże i pozwolił dopić browara. Podczas wypisywania mandatu dostał zgłoszenie o mordobiciu, ale twardo stał na straży porządku i wypisywał mandat! To jest duch i obowiązek stania na straży prawa :lol:
mac eyka
Posty: 202
Rejestracja: pn 25 cze 2012, 13:49

Re: Kartka z wakacji.

Post autor: mac eyka »

Z mordobicia miał co najwyżej szansę na siniaka.
A z twojego mandaciku to zawsze bliżej do premii za wyrobienie normy.
Awatar użytkownika
ROMAN
Posty: 146
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 04:34

Re: Kartka z wakacji.

Post autor: ROMAN »

Ja w lipcu zaliczyłem 500 na konto gminy Warszawa. Tam mają taki most, wiecie, taki przez rzeke :D co niby zamknięty jest dla ruchu ale otwarty dla zamiejscowych bo sprytnie ukryta jest informacja, że zamknięty. Co by się takie jak ja łapały na program wyborczy bufetowej. W sieci po powrocie żonka wyczytała, że takich jak ja gamoni na tym moście to zhyclowano coś koło 25 tysięcy a ostatnio doszły mnie słuchy, że na nagrody dla urzędników (w tym straż miejską) w gminie Warszawa poszło 12 mil. zł a nie na przedszkola czy autobusy niskopodłogowe.
Najbardziej rozbawił mnie strażnik miejski. Wręczając mandat rozpostarł ramiona i rzekł: panie po coś pan wjechał na ten most, przecież mamy tyyle mostów w Warszawie ...

Przez moment poczułem się jak na Manhattanie ;)
Awatar użytkownika
JBZ
Posty: 1507
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:06
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kartka z wakacji.

Post autor: JBZ »

Maćku, nie wiem czy wiesz (bo ja już wiem) że fotoradar z Koziej D.. Góry robi fotki w tył samochodu. Straż Miejska z Karlina wsławiła się w zeszłym roku na całe Zachodniopomorskie skierowaniem sprawy do Sądu Grodzkiego dla kierowcy jadącej na sygnale karetki.
Kraina fotoradarów to zdecydowanie Lubuskie.
Nie chcę być moderatorem, nie chcę być sędzią LOKu czy innego ZBOWiDu. Wystarczy mi że będę lepił modele.
mac eyka
Posty: 202
Rejestracja: pn 25 cze 2012, 13:49

Re: Kartka z wakacji.

Post autor: mac eyka »

ROMAN pisze:Ja w lipcu zaliczyłem 500 na konto gminy Warszawa.
Romuś a co ja mam powiedzieć.
W tym roku jestem recydywa i zaliczyłem już dwa mandaty w tym jeden polski.
Drugi w Berlinie u faszystów z enerdowa znaczy się.
Jade ja sobie przez te ich stolice a tu raptem zwężenie i dwa z trzech pasów zablokowane przez komando (folks) policajów.
I każdego Polaka, a sporo nas było bo kierunek na Szczecin, aut na bok.
Podchodzi taki ichny grupefirer i coś szwargocze.
Ja do niego grzecznie o co kaman.
Dobrze, że mi pomógł inny Polak, też shaltowany i rzecze: Albo 60 ojrasów albo laweta.
Ja go grzecznie, ale za co.
A on, że nie mamy ichniego, teutońskiego przeglądu. Bo w Berlinie to trzeba takie zielone kółko na czole mieć przyklejone.
No i q-wa musiałem ze skarpety 60 eurobaksów wysupłać i faszyście dać.
Wypisał mi dwa takie blankiety wielkości A4 z tą ich czarną wroną co bym se w ramki obstalował i nad małżeńskim łożem powiesił zamiast stylowego lanszafcika z jeleniem.
Oczywiście po powrocie do domu w internecie przeczytałem, że to jakoś tak od pewnego czasu trzeba te nalepki mieć.

A co do warszawskich mostów, to kilka ich nawet jest.
I jeden tunel co to go przez pomyłkę wzdłuż Wisły wykopali zamiast w poprzek. Nie zmieniło to faktu, że go woda podmyła i ostatnio na dłużej zamknięty jest.

A przy okazji.
29 sierpnia to ogólnopolski dzień Straży Miejskiej.
I znowu pójdzie kasa z podatków na nagrody, bankiety czy inne mendale.
Awatar użytkownika
Daniel-Martola
Posty: 277
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 18:24

Re: Kartka z wakacji.

Post autor: Daniel-Martola »

Maciulek - jakie qrwa naklejki w Berlinie?? Toż to euroland i przegląd krajowy jest ważny wszędzie.
Nie skubali po prostu z kasy???
Daniel Lachman
Sklep Modelarski Martola
http://www.martola.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Niskie stężenie”