uważajcie na pwm, shivadog ma pms

Niegroźnie
Robert O.

Re: uważajcie na pwm, shivadog ma pms

Post autor: Robert O. »

Arkady72 pisze:
Siara pisze: Przeciez wiadomo, ze najlepsze modele zbieraja po 2 klaki.
http://pwm.ukw.edu.pl/viewtopic.php?f=1 ... 23#p378871
Dwie już są.
tutaj też ,co prawda trzy ale w tym jeden mój a pozostałe nie mówiace nic o modelu ,znaczy sie podoba :D
Jaho63

Re: uważajcie na pwm, shivadog ma pms

Post autor: Jaho63 »

Robert O. pisze:
Arkady72 pisze:
Siara pisze: Przeciez wiadomo, ze najlepsze modele zbieraja po 2 klaki.
http://pwm.ukw.edu.pl/viewtopic.php?f=1 ... 23#p378871
Dwie już są.
tutaj też ,co prawda trzy ale w tym jeden mój a pozostałe nie mówiace nic o modelu ,znaczy sie podoba :D
Nie zgodzę się z Twoją opinią. Spiton, moim zdaniem, napisał co myśli o modelu. 8-)
A co do klak. To ja osobiście mam już coraz bardziej personalny stosunek do prezentacji. Np.
Jest świetna, ale modelarz to arogancki kutas - milczę.
Jest niezła, ma małe niedociągnięcia, ale modelarz to przewrażliwiona pipa, na najdrobniejszą uwagę reaguje histerycznie - milczę.
Jest makabryczna (jak ten Messer z Hellera) - milczę, chyba że ktoś inny pisze głupoty. ;)
Awatar użytkownika
JBZ
Posty: 1507
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:06
Lokalizacja: Szczecin

Re: uważajcie na pwm, shivadog ma pms

Post autor: JBZ »

Jahu, ocenia się kawałek plastiku nie lepiacza. Jak ktoś jest nerwowy albo płaczliwy jego problem.
Nie chcę być moderatorem, nie chcę być sędzią LOKu czy innego ZBOWiDu. Wystarczy mi że będę lepił modele.
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: uważajcie na pwm, shivadog ma pms

Post autor: tankmania »

A mnie urzekła magia wintydża. Nie można napisać, że lepi się dla fanu bo krytyka nie interesuje autor i jego priorytety tylko model, ale jak się okazało, że krytycy teoretycy wpadli tym tekstem we własną pułapkę to sobie na fun zrobili nową nomenklaturę która pozwoli im spieprzyć stare maczboksy bez inwestowania w lepsze modele.
W związku z tym robią jeszcze większe gnioty niż frajdolarz, ale w tym przypadku idea jest słuszna... :shock:
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: uważajcie na pwm, shivadog ma pms

Post autor: tankmania »

KFS-miniatures pisze:tak wogóle t na wstpie nalezało by sobie zadać pytanie o cel komentowania..
Dla mnie to jest tylko wyrażenie pozytywnych emocji (jeżeli są). Mam na mysli galerie.
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: uważajcie na pwm, shivadog ma pms

Post autor: KFS-miniatures »

no bo to wintydz to faktycznie dla 99% tych nieuadczników to jest alibi. ja bym rozumiał, ze ktos dzieki takiej rekonstrukcji historycznej (czyli model robiony wyłącznie technikami i materiałami dostpnymi tych 30-40 lat temu)głaszcze swoje sentymenty i miłe wspomnienia. i niech będzie, ze to sie nazywa vintage. natomiast co z tym wspólnego ma sklejanie chujowych zestawów w nieudolny sposób i jeszcze bardziej niestaranne malowanie? to jest po prostu chujowy model, a nie żadne vintage
Siara
Posty: 501
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 14:39

Re: uważajcie na pwm, shivadog ma pms

Post autor: Siara »

Ja bardzo czesto komentuje prace ludzi, ktorzy tworza fajne rzeczy, dodaje im niejako motywacji, by tworzyli wiecej i szybciej.
Nie ma nic bardziej demotywujacego, niz pokazanie czegos naprawde fajnego, nie mowie tu o przecietnych rzeczach, ale o czyms, co w wlasnych oczach wyglada bardzo realnie i jestesmy z tego niezmiernie zadowoleni, a ktos komentuje, ze za bardzo, za malo, za duzo itp. Komentuje przez pryzmat, jak on by to zrobil, a nie komentuje tego co widzi. Przeciez to nie jest wiersz, gdzie czytajac sami ukladamy sobie obraz w glowie. To jest sztuka bardzo wizualna i naprawde nie trzeba autorowi nasuwac wizji. Mowie o autorach prac ponadprzecietnych.
Jeszcze gorzej jak komentarz pochodzi od osoby, ktora nie potrafi zrobic takiego modelu w sposob przynajmniej dorownujacy poziomem do prezentowanego przez autora. W/g mnie taki komentarz jest bezpodstawny.
A wintage- ja to widze jak zatrzymanie sie w czasie. Jak Kamil pisze- mozna w ten sposob ukryc swoje niedomagania techniczne i nikt nam nie zarzuci braku skillu.
Malowanie pedzlem, to jeszcze inna para kaloszy. Jak mozna uprawiac jakies hobby i szczedzic kasy na polepszenie warsztatu i byc z tego zadowolonym, malo, wmawiac innym, ze tak jest lepiej.
To tak jakby jezdzic na nartach i przypinac sobie 2 deski z plotu do nog i mowic, ze sie uprawia narciarstwo wintage.
Na hobby sie nie oszczedza.
Jezeli wiem, ze mozna cos zrobic lepiej i inni tak robia, to staram sie dorownac innym.
Ktos, kto twierdzi ze gorsze jest lepsze nie moze liczyc na jakikolwiek respekt.
Awatar użytkownika
Arkady72
Posty: 1854
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 18:26
Lokalizacja: Nowogard

Re: uważajcie na pwm, shivadog ma pms

Post autor: Arkady72 »

Jaho63 pisze: Nie zgodzę się z Twoją opinią. Spiton, moim zdaniem, napisał co myśli o modelu. 8-)
W zasadzie o tym konkretnym modelu to nie napisał prawie nic, coś tam o wyborze zestawu jedynie.
Siara pisze:Jeszcze gorzej jak komentarz pochodzi od osoby, ktora nie potrafi zrobic takiego modelu w sposob przynajmniej dorownujacy poziomem do prezentowanego przez autora. W/g mnie taki komentarz jest bezpodstawny.
Wiesz ja aż taki wymagający nie jestem, jeśli gość ma wiedzę i komentuje w sposób życzliwy, nienachalny, szanując czyjeś wybory ( o czystej złośliwości i kompleksach nie wspominając - tu wiadomo co mam na myśli) to taka krytyka mnie w żaden sposób nie boli. I wbrew pozorom wcale nietrudno jest znaleźć granicę między prawdziwą krytyką a prezentowaniem przez krytyka swoich kompleksów. Z reguły największy problem z tym mają moderatorzy naszych for. Na Zachodzie już dawno rozwiązano ten problem. Nie jest to kwestia jakiejś wydumanej nadwrażliwości, arogancji czy bycia kutasem.
Obrazek
"Oprócz kobiet i dzieci..."
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: uważajcie na pwm, shivadog ma pms

Post autor: tankmania »

Dla mnie sprawa jest prosta. Warsztat jest po to żeby podpowiadać, sugerować i korygowyć. Galeria to już tylko opinia, a ponieważ nie lubię pisać komuś, że mi się nie podoba co zrobił więc piszę tylko wtedy kiedy jest coś spektakularnego w moim przekonaniu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Niskie stężenie”