Spitfire Mk IXc, 1:48 Eduard

Moderator: Kuba

Awatar użytkownika
MIRO
Posty: 190
Rejestracja: sob 22 wrz 2012, 11:54

Re: Spitfire Mk IXc, 1:48 Eduard

Post autor: MIRO »

A nie boisz się, że pogryzie się to jak położysz kamo, bo będziesz jak rozumiem malował Extracolorami?
pozdrawiam
Mirek
Kuba
Posty: 275
Rejestracja: sob 16 lut 2013, 12:26

Re: Spitfire Mk IXc, 1:48 Eduard

Post autor: Kuba »

Keine Angst :lol: .
Mam zestaw Gunze farb RAF i od początku do końca nimi tu maluję. Stąd taka swoboda w poczynaniach.
Awatar użytkownika
Ajs
Posty: 830
Rejestracja: pn 21 sty 2013, 20:08

Re: Spitfire Mk IXc, 1:48 Eduard

Post autor: Ajs »

Też chciałem poeksperymentować na spicie i zapodać czarnego łosza na surfecera. Tylko Ty Kuba zrobiłeś taki "olejny kolorowy preshading", a ja chciałem pozostawić łosza w zagłębieniach i nitach i bez malowania pre psiknąć już właściwe kolory kamuflażu. Następnym razem się przełamie ;)
Kuba
Posty: 275
Rejestracja: sob 16 lut 2013, 12:26

Re: Spitfire Mk IXc, 1:48 Eduard

Post autor: Kuba »

Ja właśnie zrobiłem czarny/brązowy wash w linie i nity tylko na uprzednio podmalowane / pocieniowane powierzchnie. Zobaczymy jak to wyjdzie i czy takie coś ma sens :).
Kuba
Posty: 275
Rejestracja: sob 16 lut 2013, 12:26

Re: Spitfire Mk IXc, 1:48 Eduard

Post autor: Kuba »

Po niemal dwóch tygodniach bawienia się i cudowania ostatecznie mam kamuflaż skończony. Zdjęcia są teraz takie i nie będzie lepszych. Sorry.
Większość z tych cudowań z washem, cieniowaniem itd z poprzednich wpisów się ładnie schowała ale efekt nadal jakoś przebija i nachalny nie jest. Nawet mi się podoba i bardzo dużo fajnych rzeczy się nauczyłem co się przyda następnym razem. Wszystko malowane jest z wolnej ręki, bez maskowania.

Teraz malowanie pasów inwazyjnych i pozostałych oznakowań identyfikacji i czas na kalki. Ale o tym potem będzie (przyznam w sekrecie, że roundle kupiłem techmodu, żeby moja Pat była bardziej Royal od Waszych :lol:

Obrazek
Obrazek
(tak, to są zdjęcia niskiej jakości, wiem, takie są i takie być muszą niestety przynajmniej teraz :( )
Awatar użytkownika
Daniel-Martola
Posty: 277
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 18:24

Re: Spitfire Mk IXc, 1:48 Eduard

Post autor: Daniel-Martola »

A co tu się ma nie podobać???
Daniel Lachman
Sklep Modelarski Martola
http://www.martola.pl
Robert O.

Re: Spitfire Mk IXc, 1:48 Eduard

Post autor: Robert O. »

wiem Kuba ze nie masz mozliwosci zrobienia lepszych fotek choc nadal uwazam ze wyniesienie na dwór spita poprawi ich jakosc,na tych sorry ale oprocz kamo nic tam nie widze ,zadnego cieniowania i innego cudowania :(
Awatar użytkownika
Ajs
Posty: 830
Rejestracja: pn 21 sty 2013, 20:08

Re: Spitfire Mk IXc, 1:48 Eduard

Post autor: Ajs »

A tam nie ma warunków, dwie lampki biurkowe, które po wszystkim można wjebać do skrzyni wyra, dwie świetlówki, niewielki statyw i kawałek białego brystolu. Koszt wszystkiego ze 200 zeta... Z czasem można zainwestować w lepszy aparat i cieszyć fajnymi zdjęciami.
Kuba
Posty: 275
Rejestracja: sob 16 lut 2013, 12:26

Re: Spitfire Mk IXc, 1:48 Eduard

Post autor: Kuba »

Ciesząc się fajnym modelem i unikając fotografowania postępów - tego nie mogłem sobie darować:

Obrazek

Powolutku ale do celu.
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: Spitfire Mk IXc, 1:48 Eduard

Post autor: tankmania »

Kuba pisze: blisko ukończenia :)
Obrazek
https://www.youtube.com/watch?v=yf5Wmo_eXn4
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kuba”