Jak 3 - Zvezda, 1:48

Moderator: Kuba

Awatar użytkownika
Arkady72
Posty: 1854
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 18:26
Lokalizacja: Nowogard

Re: Jak 3 - Zvezda, 1:48

Post autor: Arkady72 »

Preshading faktycznie mocno zanikł ale wciąż trochę go widać, wash to uwypukli z pewnością. Spróbuj jeszcze zrobić te rozjaśnionka, które opisywałem na MW. Robię je właściwie tuż po zasadniczym malowaniu, można by rzec "mokre w mokre" przez co łatwiej kontrolować efekt rozjaśniania gdy jaśniejsza farba nie jest na tyle "sucha" ( :lol: ) by robić znaczny kontrast. Potem możesz jeszcze szybkimi ruchami aerografem porobić cienkie smugi na skrzydłach w kierunku lotu.
Żeby jeszcze złamać monotonię jednego koloru po washach-srashach możesz zrobić pierdonkę i inne cuda-niewidy olejami.
Obrazek
"Oprócz kobiet i dzieci..."
Robert O.

Re: Jak 3 - Zvezda, 1:48

Post autor: Robert O. »

Kuba zobacz tutaj fajnie jak pomalowany http://modelforum.cz/viewtopic.php?f=57 ... 6&start=60
Kuba
Posty: 275
Rejestracja: sob 16 lut 2013, 12:26

Re: Jak 3 - Zvezda, 1:48

Post autor: Kuba »

O fajny! Tak będę działał :)
Ja się nie martwię, że spód zbladł, bo na żywo inaczej wygląda niż mi na zdjęciu wyszło ale to potem olejnymi poprawię tak jak Artur rzekł. To wyjdzie fajnie.
Zaraz namaluję czerwony nos i Wam współzaprezentuję! :)
Kuba
Posty: 275
Rejestracja: sob 16 lut 2013, 12:26

Re: Jak 3 - Zvezda, 1:48

Post autor: Kuba »

Dziś pomalowałem czerwony nos.
Najpierw oczywiście biała farba albowiem prawie każdy wie, że nic nie kryje tak słabo jak farba czerwona jakiejkolwiek by nie była marki...

Obrazek
Biała Tamiya, kryje ślicznie i świetnie się poleruje.

Obrazek
Efekt przewidywalny, po prostu jest biało...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pod czerwoną farbę pomalowałem kreski dwóch kolorów - hull red i potem na poprawkę czarny. Cieniowanie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Tak jak wcześniej pisałem - skończyłem z lekko przesadzonym efektem i magiczne farby po wyschnięciu ładnie się stonowały.
Cuda jakieś? Malowałem Tamiya XF-7

Zdjąłem maskowanie z modelu, farba sobie schnie i zobaczę jutro w dziennym świetle jak to wyszło. Zawsze mogę podmalować jeszcze jedną cienką warstwą czerwonej farby albo podmalować jakimś jaśniejszym kolorem czerwonym, kilka mam.

Ciekaw jestem, co mi z tego wszystkiego wyjdzie... :lol:
Awatar użytkownika
TYTUS
Posty: 202
Rejestracja: ndz 22 lip 2012, 09:58

Re: Jak 3 - Zvezda, 1:48

Post autor: TYTUS »

A ja bym.... napisał, że zacnie to wygląda.
" SEKCJA SPECJALNA ZAWSZE LOJALNA "
Siara
Posty: 501
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 14:39

Re: Jak 3 - Zvezda, 1:48

Post autor: Siara »

A ja bym....jeszcze to troche rozjasnil.
Robert O.

Re: Jak 3 - Zvezda, 1:48

Post autor: Robert O. »

Ajabym tez rozjaśnił tak jak Artur pisał ze spodem ,łosz i lakiery to sciemnia zdecydowanie
Kuba
Posty: 275
Rejestracja: sob 16 lut 2013, 12:26

Re: Jak 3 - Zvezda, 1:48

Post autor: Kuba »

W tym sęk, że ten spód już może być za jasny. Niestety ten testors nie odpowiada kolorowi, jaki powinien być na spodzie Jaka.
Jak się zorientowałem, ten ruski niebieski był głękitny ale taki nasycony.

Obrazek
http://sovietwarplanes.com/board/index.php?topic=1197.0

Teraz się obawiam, że już mam za jasny niebieski, bardziej w stronę RLM 78 i jak na to dam rozjaśnienia to będzie bardzo jasny i pastelowy ten spód.
Farby olejne to dodatkowo zszarzą a nie ściemnią.

Nie wiem, czy to obawy słuszne czy nie, ale kiedyś nie trafiłem zupełnie z niebieskim na Corsairze i mimo zabiegów z filtrami i niebieskimi (ciemno niebieskimi) olejnymi nie wyszło jak trzeba.

Co do czerwonego, spróbuję na koniec go nieco rozjasnić, zobaczę jaki kolor będa miały gwiazdy.
Robert O.

Re: Jak 3 - Zvezda, 1:48

Post autor: Robert O. »

Kuba z tym czerwonym jak pisałem rozjaśnic to myslałem o rozjasnieniu pszczegolnych paneli -cieniowaniu
Kuba
Posty: 275
Rejestracja: sob 16 lut 2013, 12:26

Re: Jak 3 - Zvezda, 1:48

Post autor: Kuba »

Muszę doczytać sobie jak swoim aparatem mogę zrobić maksymalnie wiernie oddające wygląd modelu zdjęcia.
Nie chcę kupować żadnych namiotów i innych historii bo mam na to o wiele za małe mieszkanie. Bardziej potrzebna byłaby jakaś lampka, może dwie do dobrego doświetlenia stanowiska.
Jakieś jarzeniówki? Halogeny?

Trudno mi pokazać model w nadziei dobrej rady od Was, bo widzę sam jak bardzo zdjęcia przekłamują.
Np. nos jest bardzo mocno kontrastowy, ten preshading mocno przebija.
Spód także nie jest taki blady jak na zdjęciu. Jak to dalej będe podmalowywał to będzie już dość kuriozalne, chociaż może być ciekawe :)

Prędzej czy później model pewnie pokażę na żywca, wezmę go może na tą Fiestę w Warszawie to będzie można zobaczyć w świetle dziennym.

W każdym razie zabawa jest, radość jest, dziś sobie pomaluję górę na szaro! :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kuba”