Warsztaty SF #1 - Łódź 5-7.12.2014 - przygotowanie i tematy

Wyjazdowe spotkania, modelarskie też...

Moderator: Spotter

Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Warsztaty SF #1 - Łódź 5-7.12.2014 - przygotowanie i tematy

Post autor: KFS-miniatures »

Trzeba ustalić jakie będą głowne tematy warsztatów oraz kto na przykłąd przywiezie kompresor. bo wiecej niz jeden bedzie potrzebny

Jak wspominałem, ja mogę po krótce pokazac kilka prostych sposóbów na obróbkę zywicy itd.

Ponieważ Sergiusz wstępnie zapowiedział swoją obecnosc, to można namówic go na zabawe w modulacje czołgutków. On natomiast napewno bedzie chętny na współporady w temacie malowania samolocików. to jestem przekonany ze tu z ajsem będzemy mogli się wykazac.

jeśli chodzi o samolociki, to ja mogę zabrać edkowego spita i jakies tam farpki do niego. czołka to chyba zadnego nie mam. predzej wezme ze sobą jakie duperele do lepienia ludzików

potrzebne bedą kompresory. kto przywiezie?

druga sprawa, uwazam, ze rozsądnym bedzie rozłozenie folii malarskiej na podłodze w tej sali konferencyjnej. ja nie mam, nie pojade kupic, bo to dla mnie wycieczka na drugi koniec miasta. kto zadba o ten drobiazg?
Awatar użytkownika
PawelG.
Posty: 720
Rejestracja: śr 05 gru 2012, 15:58

Re: Warsztaty SF #1 - Łódź 5-7.12.2014 - przygotowanie i te

Post autor: PawelG. »

No dobra przekonaliście mnie kupię folię.
A jeszcze dobrze by było zabrać jakieś podkładki na biurka co by nie pochlapać farbom.

Ajs jeszcze mówił, że chętnie pokaże na jakimś moim modelu nitowanie. Także następny temat będzie...
Pzdr Paweł
Awatar użytkownika
potez
Posty: 1397
Rejestracja: czw 12 lip 2012, 09:46

Re: Warsztaty SF #1 - Łódź 5-7.12.2014 - przygotowanie i te

Post autor: potez »

Ja mogę wziąść sprężarkę. Mam H@S więc jak ktos ma dwójnik to można podłaczyć na raz dwa pistolety bez problemu, uciągnie. Jeśli chcecie sie bawić w nitowanie to moge zabrać komplet różnych nitowadeł - rosie pojedyńcze i podwójne, jakieś czeskie wynalazki i różne nitowadła od RB. Jak chcecie sie pobawić nacinaniem linii to też moge troche fajnych przetestowanych narzędzi zabrać ze soba, łacznie ze sławnymi skrobakami RB 8-)
tak, jestem #ponurymodelaż
Awatar użytkownika
bohdan
Posty: 2852
Rejestracja: czw 21 mar 2013, 11:51

Re: Warsztaty SF #1 - Łódź 5-7.12.2014 - przygotowanie i te

Post autor: bohdan »

Dziękuję Kamil.
zabiorę spręzarkę. Dwa stojaki z lampami foto w blenderach. Tez pomyślcie o oświetleniu. Przedluzaczach jakiś. Chemia narzędzia modele - oczywizm
Jezeli któryś z was ma konto na zbiorniku to dajcie znac. Zabiorę kamerkę i będziemy nadawali live
Oddaje głos
Awatar użytkownika
Robert P
Posty: 883
Rejestracja: pn 09 lip 2012, 08:36
Lokalizacja: prawie Wawa

Re: Warsztaty SF #1 - Łódź 5-7.12.2014 - przygotowanie i te

Post autor: Robert P »

Zajebiście się zapowiada :D

Niestety kompresora nie wezmę bo mam stacjonarny.
bohdan pisze:Chemia narzędzia modele - oczywizm
Dobrze że jest czas aby się zastanowić co zabrać, bo na chwilę obecną to tak z pół warsztatu mi wychodzi.

Trzeba zrobić listę czego człek się będzie chciał dowiedzieć i zobaczyć, co by nie zapomnieć...po co przyjechał :lol:
KFS-miniatures pisze:ja mogę po krótce pokazac kilka prostych sposóbów na obróbkę zywicy itd.
liczyłbym też na pokazanie sposobów pasowania żywic do wyprasek, na co zwrócić uwagę itd...


no i sposoby malowania samolocików i czołgutków mnie najbardziej rajcuje...
Awatar użytkownika
PawelG.
Posty: 720
Rejestracja: śr 05 gru 2012, 15:58

Re: Warsztaty SF #1 - Łódź 5-7.12.2014 - przygotowanie i te

Post autor: PawelG. »

potez pisze: Jeśli chcecie sie bawić w nitowanie to moge zabrać komplet różnych nitowadeł - rosie pojedyńcze i podwójne, jakieś czeskie wynalazki i różne nitowadła od RB. Jak chcecie sie pobawić nacinaniem linii to też moge troche fajnych przetestowanych narzędzi zabrać ze soba, łacznie ze sławnymi skrobakami RB 8-)
Przywieź te wszystkie cuda, może nie zepsujemy :lol:
Pzdr Paweł
Awatar użytkownika
Ajs
Posty: 830
Rejestracja: pn 21 sty 2013, 20:08

Re: Warsztaty SF #1 - Łódź 5-7.12.2014 - przygotowanie i te

Post autor: Ajs »

Mogę zabrać 2 lampki biurkowe + świetłowki 350 W. Kompresor - niebieski jamnik traktor - mogę też zabrać jak potrzeba. Zabiorę też jakiegoś czołga gotowego do malownia. Pomyślmy o nagraniu fragmentów warsztatów, mogę zabrać statyw, kamerę mam popsutą, w ostateczności lustrzanką się magra. Laptopa ktoś przytarga?
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: Warsztaty SF #1 - Łódź 5-7.12.2014 - przygotowanie i te

Post autor: KFS-miniatures »

przedłużacze jeszcze jakies na wszelki wypadek. bo gniazdka to tam będą napewno, ale nie wiadomo jak zlokalizowane

tak generalnie, wybaczcie, ze Wam liste robię, ale ponieważ licze sie z tym, ze bede podrózował komunikacją publiczną, mam ograniczone mozliwoscie w kwestii zabierania jakichś fantów. a wiekszosc z was bedzi jechała na miejsce samochodem
Awatar użytkownika
Robert P
Posty: 883
Rejestracja: pn 09 lip 2012, 08:36
Lokalizacja: prawie Wawa

Re: Warsztaty SF #1 - Łódź 5-7.12.2014 - przygotowanie i te

Post autor: Robert P »

to wezmę jeszcze kamerę ze statywem i poskładanego F14 z Itaki do testów
Awatar użytkownika
potez
Posty: 1397
Rejestracja: czw 12 lip 2012, 09:46

Re: Warsztaty SF #1 - Łódź 5-7.12.2014 - przygotowanie i te

Post autor: potez »

Kamil, moge Cię zabrać z Krakowa. W sumie to tylko 60 km w bok od trasy 8-)
tak, jestem #ponurymodelaż
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztaty SF”