Warsztaty - z czym to się je

Wyjazdowe spotkania, modelarskie też...

Moderator: Spotter

Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Warsztaty - z czym to się je

Post autor: Spotter »

No właśnie, może i jestem nie do końca jarzącym człekiem więc pytam, ale wolę być pewnym i o jeden raz mniej wyjść na idiotę. Jak się przygotować do warsztatów? Zabieram model który tam kleję a później maluję, czy przywożę sklejony ze sobą? No i kwestia zabrania warsztatu - tylko sprzęt, czy chemia też?
Bo generalnie to się zastanawiam i zastanawiam i spać po nocach nie mogę, albo koszmary mi się śnią. No masakra!!!
Aha, o to czy brać %%% to się nie pytam, bo to raczej oczywiste jest :D
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: Warsztaty - z czym to się je

Post autor: KFS-miniatures »

Spotter pisze:Jak się przygotować do warsztatów?
najlepiej solidnie i z głową
Spotter pisze:Zabieram model który tam kleję a później maluję
..tudzież jakikolwiek inny, na któym na przykłąd bez obaw bedziesz chciał potrenowac jakies techniki czy chemię. to wyłącznie twoja decyzja, czy bedziesz sobie sklejał, malował, czy dziubał cokolwiek innego
Spotter pisze:tylko sprzęt, czy chemia też?
wszystko - na dobrą sprawę musisz byc samowystarczalny. Doświadczenie pokzuje, ze dobrze jest miec włąsne dodatkowe oświetlenie biurka

Wiadomym jest, ze nie kazdy moze zabrac kompresor, bo na przykłąd ma taki z 50 litrowym zbiornikiem, albo planuje dojechac do łodzi pekaesem z czterema przesiadkami, ale kazdy, kto moze, hest proszony o przywiezienie swojego sprzetu. nawet jesli sam miał by nie uzywac - moze przydac się komu innemu (temu z pekaesu)

Zupełnie osobną kwestią są ewentualne modele czy tez chemia, którą staram się organizowac na warsztaty. Dla przykłądu, na czwartych warsztatach częśc uczestników robiła modele tołdiego z IBG (wiec nie musiałą zabierac nic swojego, choc w podobnych sytuacjach dobrze jest miec cos dodatkowo, jak by sie skonczyło wczesniej, lub poległo w boju). Do dyspozycji były tez farby od Mr.Paint i z Martoli, wiec teoretycznie uczestnicy tego miniprojektu byli wyposażeni w podstawową chemię.
Na to jednak nie mozna sie nastawiac. szczególnie przy przeszło trzydziestu uczestnikach warsztatów
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: Warsztaty - z czym to się je

Post autor: Spotter »

No i super - teraz jestem mądrzejszy. Zamawiam TIR'a :D
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: Warsztaty - z czym to się je

Post autor: Spotter »

Pytanie o plan warsztatów: o której w piątek zaczynamy i o której w niedzielę zazwyczaj się kończą?
No i jak to wygląda w trakcie warsztatów? Są jakieś panele tematyczne z jakimś planem, czy raczej wszystko idzie na zasadzie "jak będzie to będzie"?
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: Warsztaty - z czym to się je

Post autor: KFS-miniatures »

wpiątek od 18 w opór, w sobote od 10 w opór, w niedziele od 10 mniej wiecej do 13-14 najdalej
bondarek
Posty: 68
Rejestracja: sob 24 maja 2014, 21:30

Re: Warsztaty - z czym to się je

Post autor: bondarek »

Rozumiem, że mam zabrać lodówkę??
Projektor też będzie potrzebny na zapas??
cooper69
Posty: 1497
Rejestracja: wt 20 maja 2014, 07:09

Re: Warsztaty - z czym to się je

Post autor: cooper69 »

Jak potrzeba projektor to dawać znać - ma tzw. short throw czyli z niedużej odległości daje duży obraz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztaty SF”