Świdnicki "Junior" 2014 - zaproszenie

Spotkania, konkursy, zloty
Awatar użytkownika
stary
Posty: 56
Rejestracja: wt 10 lip 2012, 10:57

Świdnicki "Junior" 2014 - zaproszenie

Post autor: stary »

Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy wraz z władzami miasta mają zaszczyt zaprosić wszystkich modelarzy: młodzików – juniorów – seniorów z całego kraju i zza granicy na:
XVIII MIĘDZYNARODOWY KONKURS MODELI REDUKCYJNYCH
„ŚWIDNICA - JUNIOR 2014"


1. ORGANIZATORZY:
Urząd Miejski w Świdnicy
Sudeckim Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych „S3S”
Młodzieżowy Dom Kultury im.Mieczysława Kozara - Słobódzkiego w Świdnicy ul.Nauczycielska 2,
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Euroregion Glacensis

2. MIEJSCE I TERMIN:
Konkurs odbywa się w ramach w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska-Rzeczpospolita Polska 2007-2013
Konkurs modeli odbędzie się w dniach 22-23.03.2014r w Sudeckim Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych „S3S” w Świdnicy, ul.Długa 33
Rozpoczęcie konkursu w dniu 22.03.2014r (sobota). Przyjmowanie modeli od godz. 10.oo do13.oo.
Uroczyste zakończenie konkursu i rozdanie nagród w dniu 23.03.2014r od godz.13.oo. Wydawanie modeli (po uroczystym zakończeniu) ok. godz.14.oo .

3. CELE WYSTAWY I KONKURSU:
• popularyzacja modelarstwa redukcyjnego plastikowego i kartonowego
• popularyzacja zainteresowań technicznych wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych,
• poszerzenie kręgu osób zainteresowanych lotnictwem i wiedza techniczną,
• promowanie aktywnego spędzania wolnego czasu przez młodzież i osoby dorosłe naszego miasta i regionu .
• propagowanie współpracy transgranicznej Republika Czeska-Rzeczpospolita Polska
• promowanie walorów historyczno-krajobrazowych naszego miasta

4. POSTANOWIENIA REGULAMINOWE:
- w konkursie mogą brać udział modelarze zrzeszeni i nie zrzeszeni.
- w jednej klasie modelarz może wystawić dowolną ilość modeli.
- konkurs w danej klasie zostanie rozegrany, jeżeli zgłosi się minimum 5 modelarzy
- modele, które w poprzedniej edycji konkursu zajęły miejsca 1, 2 lub 3 - nie będą oceniane
- w przypadku małej ilości zawodników w klasie istnieje możliwość łączenia klas i kategorii
Wiekowych.
Organizator zastrzega sobie prawo zmian regulaminowych, jeżeli nastąpi taka konieczność.

5. ZGŁOSZENIA DO KONKURSU I PRZYJMOWANIE MODELI:
• obecność modelarzy nie jest obowiązkowa, modele mogą być dostarczone przez osoby upoważnione.
• modele przyjmowane będą na podstawie karty zgłoszenia otrzymanej w dniu rozpoczęcia konkursu .(karta do pobrania ze strony internetowej http://www.mdk.swidnica.pl)
• w konkursie może uczestniczyć modelarz z dowolna liczba samodzielnie wykonanych modeli w danej klasie startowej. W klasyfikacji końcowej uwzględniony zostanie jedynie najlepszy model zawodnika w danej klasie.
• we wszystkich klasach startowych nastąpi podział na kategorie wiekowe:
MŁODZIK – DO 13 LAT, JUNIOR- DO 18 LAT, SENIOR-POWYŻEJ 18 LAT

6. KLASY STARTOWE I KATEGORIE WIEKOWE – MODELE PLASTIKOWE• S1 samoloty 1:32 i większe -MŁODZIK/JUNIOR/SENIOR
• S2 samoloty 1:48/1:50 - MŁODZIK/JUNIOR/SENIOR
• S3 samoloty 1:72 - MŁODZIK/JUNIOR/SENIOR
• S4 samoloty 1:144 - MŁODZIK/ JUNIOR/SENIOR
• S5 samoloty cywilne (bez podziału na skale) - MŁODZIK/JUNIOR/SENIOR
• S6śmigłowce 1:72 - MŁODZIK/JUNIOR/SENIOR
• S7 śmigłowce 1:48 i większe -MŁODZIK/ JUNIOR/SENIOR
• PG1 pojazdy wojskowe gąsienicowe 1:87 – 1:72 - MŁODZIK/JUNIOR/SENIOR
• PG2 pojazdy wojskowe gąsienicowe 1:35-1:24, - MŁODZIK/JUNIOR/SENIOR
• PK1 pojazdy wojskowe kołowe 1:87 – 1:72 - MŁODZIK/ JUNIOR/SENIOR
• PK2 pojazdy wojskowe kołowe 1:35-1:24, - MŁODZIK/ JUNIOR/SENIOR
• PCO pojazdy cywilne osobowe - MŁODZIK/ JUNIOR/SENIOR
• PCC pojazdy cywilne ciężarowe lub techniczne - MŁODZIK/JUNIOR/SENIOR
• PWR pojazdy wyścigowe i klasy WRC - MŁODZIK/JUNIOR/SENIOR
• DS dioramy lotnicze - MŁODZIK/ JUNIOR/SENIOR
• DL dioramy lądowe - MŁODZIK/JUNIOR/SENIOR
• F1 figurka piesza 1:35-1:24 - MŁODZIK/JUNIOR/SENIOR
• F1k figurka konna 1:35-1:24 - MŁODZIK/JUNIOR/SENIOR
• O1 modele statków i okrętów - MŁODZIK/ JUNIOR/SENIOR
• KOLEJ -modele kolejowe wszystkie skale - MŁODZIK/ JUNIOR/SENIOR

7. KLASY STARTOWE I KATEGORIE WIEKOWE – MODELE KARTONOWE• K S1 - samoloty tłokowe jednosilnikowe - MŁODZIK/JUNIOR/SENIOR
• K S2 - samoloty tłokowe wielosilnikowe - MŁODZIK/JUNIOR/SENIOR
• K S3 - samoloty odrzutowe - MŁODZIK/JUNIOR/SENIOR
• K H - helikoptery - MŁODZIK/JUNIOR/SENIOR
• K OM - okręty i statki motorowe - MŁODZIK/JUNIOR/SENIOR
• K Pk - pojazdy wojskowe kołowe - MŁODZIK/JUNIOR/SENIOR
• K Pg - pojazdy wojskowe gąsienicowe - MŁODZIK/JUNIOR/SENIOR
• K KOLEJ – modele kolejowe - MŁODZIK/JUNIOR/SENIOR
• K B - budowle - MŁODZIK/ JUNIOR/SENIOR
UWAGA!!! podział na skale modeli ustali komisja sędziowska w zależności od ilości zgłoszeń i możliwości organizatora

8. OCENA SĘDZIOWSKA:
- Modele będą oceniane według zasady „podoba się – nie podoba się”. W związku z tym nie jest obowiązkowo wymagana dokumentacja..
- oceny dokona komisja sędziowska zaproszona przez organizatora.

9.PUNKTACJA ZESPOŁOWA:
Punktacja zespołowa ustalana będzie wg. ilości zdobytych wyróżnień.

10. WYRÓŻNIENIA I NAGRODY:
PUCHAR DYREKTORA MDK
TRUTNOWSKI SMOK - ZA NAJLEPSZY MODEL W CZESKICH BARWACH
ŚWIDNICKI GRYF – ZA NAJLEPSZY MODEL W POLSKICH BARWACH
INDYWIDUALNIE:
- wszyscy modelarze z kategorii wiekowej młodzików otrzymują dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
- Najlepszym zawodnikom w danej klasie startowej organizator przyznaje wyróżnienie w formie medalionu i dyplomu uczestnictwa.
DODATKOWE NAGRODY OD SPONSORÓW I ZAPRZYJAŻNIONYCH KLUBÓW MODELARSKICH!
ZESPOŁOWO:
-pierwsze trzy zespoły otrzymują dyplomy i puchary.

11. INFORMACJE:
- informacji udziela: MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY w Świdnicy, (58-100), ul.Nauczycielska 2,
tel. (074) 851 33 30, 500632005 w godz. od 8oo do 16oo lub (074) 851 27 56 w godz. 16oo-19oo
E-mail: mdkswidnica@poczta.onet.pl, http://www.mdk.swidnica.pl
Chcesz znaleźć się w gronie ludzi akceptujących Ciebie takim, jaki jesteś? Przystań do z IPMS Świdnica – ludzi ze Zdolnego Śląska http://www.ipmsswidnica.pl/index.php?op ... &Itemid=17
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: Świdnicki "Junior" 2014 - zaproszenie

Post autor: KFS-miniatures »

tak z ciekawości czystej..
stary pisze:• popularyzacja modelarstwa redukcyjnego plastikowego i kartonowego
• popularyzacja zainteresowań technicznych wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych,
• poszerzenie kręgu osób zainteresowanych lotnictwem i wiedza techniczną,
jakimi metodami będą realizowane powyższe cele?
Awatar użytkownika
stary
Posty: 56
Rejestracja: wt 10 lip 2012, 10:57

Re: Świdnicki "Junior" 2014 - zaproszenie

Post autor: stary »

KFS-miniatures pisze:jakimi metodami będą realizowane powyższe cele?
Przyjedź to zobaczysz i przekonasz się organoleptycznie, zapraszam
Chcesz znaleźć się w gronie ludzi akceptujących Ciebie takim, jaki jesteś? Przystań do z IPMS Świdnica – ludzi ze Zdolnego Śląska http://www.ipmsswidnica.pl/index.php?op ... &Itemid=17
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: Świdnicki "Junior" 2014 - zaproszenie

Post autor: KFS-miniatures »

liczyłem na rzeczową i uprzejmą odpowiedź. ale nie mogę powiedziec, ze ta, którą otrzymałem mnie zaskoczyła..
Awatar użytkownika
Arkady72
Posty: 1854
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 18:26
Lokalizacja: Nowogard

Re: Świdnicki "Junior" 2014 - zaproszenie

Post autor: Arkady72 »

KFS-miniatures pisze:tak z ciekawości czystej..
stary pisze:• popularyzacja modelarstwa redukcyjnego plastikowego i kartonowego
• popularyzacja zainteresowań technicznych wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych,
• poszerzenie kręgu osób zainteresowanych lotnictwem i wiedza techniczną,
jakimi metodami będą realizowane powyższe cele?
A jakie do tej pory spotkałeś metody na konkursach na realizację tych celów Kamil?
Obrazek
"Oprócz kobiet i dzieci..."
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: Świdnicki "Junior" 2014 - zaproszenie

Post autor: KFS-miniatures »

nie bywa na zbyt wielu rodzimych imprezach modelarskich, wiec nie znajduję legitymacji, by jakos rzeczowo wypowiadac się w temacie. ciekawi mnie jednak, ze w w preambule niemal każdej imprezy modelarskiej jest ten zapis o 'promowaniu', ale nie chuja nie wiem jak to się odbywa. wycieczi z zakłądów pracy? parady? nie wiem, dlatego pytam
Awatar użytkownika
Bercik
Posty: 294
Rejestracja: pt 29 cze 2012, 21:45

Re: Świdnicki "Junior" 2014 - zaproszenie

Post autor: Bercik »

Jest, bo być musi jeśli chce się zorganizować jakieś pieniądze od administracji lokalnej...
Obrazek
Awatar użytkownika
stary
Posty: 56
Rejestracja: wt 10 lip 2012, 10:57

Re: Świdnicki "Junior" 2014 - zaproszenie

Post autor: stary »

KFS-miniatures pisze:nie bywa na zbyt wielu rodzimych imprezach modelarskich, wiec nie znajduję legitymacji, by jakos rzeczowo wypowiadac się w temacie. ciekawi mnie jednak, ze w w preambule niemal każdej imprezy modelarskiej jest ten zapis o 'promowaniu', ale nie chuja nie wiem jak to się odbywa. wycieczi z zakłądów pracy? parady? nie wiem, dlatego pytam
Do amina:
Spróbuję odpowiedzieć w stylu interlokutora, przepraszam za oczywiste oczywistości.

Do KFS zatem:
... z tej wypowiedzi widać żeś mało inteligentny jesteś Pan Panie Strabała i słoma z butów Ci wyłazi, choć samo pytanie jest już pozytywnym zjawiskiem i świadczy o nurtującej Cię potrzebie poszerzania horyzontów intelektualnych.
Oczywiście jak zwykle chłopie szukasz przy okazji zaczepki, bo naturę masz taką a pozytywne myślenie nie bardzo Ci idzie a przy okazji szukasz większego chama od siebie.
Ale śpieszę rozjaśnić Ci horyzonty i wyjaśniam, że zapis sam w sobie nie jest pusty gdyż przybycie na taką imprezę człowieka z ulicy jest już zjawiskiem popularyzacji (na przykład takiego indywiduum modelarskiego jak Ty, jeśli pojawisz się gdziekolwiek), jeśli jest to dla przybyłego zderzeniem ze zjawiskiem, którego nie zna.
A skoro już zabierasz głos na wielu forach, choć specjalnie jak twierdzisz nie masz do tego legitymacji to może rusz także 4-ry litery i bywaj częściej to niektóre zjawiska będą dla Ciebie „na chuja” wiadome.
A jak będziesz sympatyczny, to przy najbliższej okazji pobytu u ludzi ze Zdolnego Śląska zorganizujemy Ci wycieczkę do jakiejś okolicznej fabryki abyś poczuł się spopularyzowany.
Chcesz znaleźć się w gronie ludzi akceptujących Ciebie takim, jaki jesteś? Przystań do z IPMS Świdnica – ludzi ze Zdolnego Śląska http://www.ipmsswidnica.pl/index.php?op ... &Itemid=17
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1190
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 23:47

Re: Świdnicki "Junior" 2014 - zaproszenie

Post autor: fragles »

Też jestem stary, a na tym forum - oprócz jednego młodego, który tu akurat nie zagląda - sami "starzy". Staram się omijać takich dziwnie zachowujących się gości, ale czasem to jednak się nie da. Więc, w sposób zrozumiały dla starych...
KFS zadał krótkie, proste i logiczne pytanie. Dostał odpowiedź krótką, prostą, w sensie: "Jeśli nie wiesz, to pocałuj mnie w dupę." A następnie, Panie Stary, przejechałeś się po KFS-ie w sposób, za jaki moraliści z zaprzyjaźnionych forów oferują zwyczajne złapanie w ryj. [ http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=721&t=62411&start=30 ].
Natomiast wyjaśnienie, które w końcu z siebie wydałeś jako "oczywiste oczywistości":
stary pisze: Ale śpieszę rozjaśnić Ci horyzonty i wyjaśniam, że zapis sam w sobie nie jest pusty gdyż przybycie na taką imprezę człowieka z ulicy jest już zjawiskiem popularyzacji...
jest takie, jakby Putin objaśniał, że najazd na Ukrainę jest w celu popularyzacji internetu.

Być może jestem mało inteligentnym chamem i też słoma mi z butów wyłazi, ale te pierdoły, które macie zapisane w punkcie 3. regulaminu (tj. cele wystawy i konkursu), też budzą we mnie chęć poznania uzasadnienia. Być może nie są to pierdoły, lecz tylko ja mam problemy ze zrozumieniem?
No bo jak to jest zorganizowane, że współpraca dwóch państw, Republiki Czeskiej i Rzeczypospolitej Polskiej, jest propagowana na tym konkursie? Będą przedstawiciele obu rządów, i będą jakoś współpracowali na "ŚWIDNICA - JUNIOR 2014"? Wśród organizatorów nie widzę rządów obu państw, ani ich przedstawicieli.
Albo na czym będzie polegać promowanie aktywnego spędzania wolnego czasu przez młodzież i osoby dorosłe? Na aktywnym siedzeniu w oparach kleju i farb? I dlaczego to aktywne spędzanie jest ograniczone tylko do "młodzieży i osób dorosłych naszego miasta i regionu", skoro konkurs jest Międzynarodowy, i coś tam jeszcze jest o transgraniczności?
Albo te "walory historyczno-krajobrazowe" to jak będą promowane? Krajobrazowe, to jestem sobie w stanie wyobrazić: jak będzie ładna pogoda, to można gdzieś usiąść w parku i napić się herbaty, podziwiając widoki. A historyczne, to jak?
Albo dlaczego zaproszenie do konkursu "ŚWIDNICA - JUNIOR" jest adresowane także do seniorów?

No, po prostu Panie Stary, musk, kurwa, mały, a Pan tu jebiesz na odlew interlokutorów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy/Wydarzenia”