Świdnickie Biennale Modelarskie 2018

Spotkania, konkursy, zloty
Awatar użytkownika
stary
Posty: 56
Rejestracja: wt 10 lip 2012, 10:57

Świdnickie Biennale Modelarskie 2018

Post autor: stary »

Świdnickie Biennale Modelarskie 2018
Odbędzie się pod honorowym patronatem Pani Prezydent Miasta Świdnicy

Biennale odbywać się będzie w salach Klubu Bolko w Świdnicy
pl.Grunwaldzki 11, 58-100 Świdnica
GPS 50o50’28,5”N, 16o29’03,5”E
Zapraszamy w dniu 1 września 2018 (sobota) od godziny 9:oo
sekretariat zamykamy o godzinie 13:oo
zakończenie w dniu 2 września (niedziela) o godzinie 14:oo
Biznesmeni, którzy zdecydują się rozłożyć swoje stragany, mogą meblować się już w piątek w godzinach 15oo-18:oo
Prosimy o wcześniejszy kontakt z organizatorami w celu udostępnienia „niekrępującego wejścia”.

W ramach biennale rozegrane zostaną dwa rodzaje konkursów:
1. Biennale Modelarskie – sędziowany metodą uproszczoną
• staranność wykonania oraz poprawność geometryczną
• stopień skomplikowania modelu malowanie i oznakowanie
• wkład pracy
2. Festiwal Modelarski z dokumentacją i oceną punktową
• wg „Przepisy Klasyfikacji i Oceny Modeli Redukcyjnych” LOK

3. Każdy uczestnik może zgłosić swój model do sponsorowanej nagrody specjalnej (wykaz poniżej)

KLASY KONKURSOWE - Biennale

JUNIORZY (do lat 13 – rok ur. 2005-2015):
Aj 1 – modele samolotów z napędem tłokowym
Aj 2 – modele samolotów z napędem odrzutowym
Vj 1 – modele pojazdów wojskowych wszystkie skale
Rj – (reszta) czyli wszystko co nie mieści się wyżej - wszystkie wielkości

MŁODZIK (do lat 18 – rok ur. 2000-2004)
Am 1 – modele samolotów z napędem tłokowym
Am 2 – modele samolotów z napędem odrzutowym
Vm1 – modele pojazdów wojskowych wszystkie skale
Rm – (reszta) czyli wszystko co nie mieści się wyżej - wszystkie wielkości
SENIORZY (powyżej lat 18 – rok ur. 1999-∞)
1. Samoloty/aircraft
A1 – modele samolotów z napędem tłokowym – 1:32-1:24
A2 – modele samolotów z napędem tłokowym – 1:48
A3 – modele samolotów z napędem tłokowym - 1:72-1:144
A4 – modele samolotów z napędem odrzutowym 1:32-1:24
A5 – modele samolotów z napędem odrzutowym 1:48
A6 – modele samolotów z napędem odrzutowym 1:72:1:144

2. Śmigłowce/helicopters
A7 – helikoptery 1:48
A8 – helikoptery 1:72

3. Cywilne statki powietrzne/civil airships
A9 - cywilne statki powietrzne – wszystkie skale

4. Dioramy/ dioramas
D1 – dioramy lotnicze – wszystkie skale
D2 – dioramy kołowe – wszystkie skale

5. Pojazdy wojskowe/military vehicles
V1 – pojazdy wojskowe - kołowe 1:35
V2 – pojazdy wojskowe - kołowe 1:48
V3 – pojazdy wojskowe – kołowe 1:72
V4 – pojazdy wojskowe - gąsienicowe 1:35
V4 – pojazdy wojskowe - gąsienicowe 1:48
V6 – pojazdy wojskowe – gąsienicowe 1:72

6. Pojazdy cywilne/civilian vehicles
CV – środki komunikacji (samochody cywilne, pojazdy, motocykle) - wszystkie skale

7. Obiekty sci-fi /Sci-fi objects
SF – wszystkie skale

8. Figurki i popiersia/Figurines and busts
F1 – figurki wszystkie skale
F2 – biusty wszystkie skale
F3 – figurki fantasy - wszystkie wielkości

9. Różności/Miscellaneous
R – wszystko co nie mieści się wyżej - wszystkie wielkości

KLASY PUNKTOWANE – Festiwal
Obowiązuje dokumentacja modelarska

10. Modele lotnicze
F4IBt – modele samolotów z napędem tłokowym – 1:48
F4ICt – modele samolotów z napędem tłokowym - 1:72
F4IBo – modele samolotów z napędem odrzutowym 1:48
F4ICo – modele samolotów z napędem odrzutowym 1:72

11. Modele pojazdów
IIB1K – pojazdy wojskowe - kołowe 1:35
IIB1G – pojazdy wojskowe - gąsienicowe 1:35

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA SPONSOROWANE

Wyróżnienia za I-sze miejsca w poszczególnych klasach w postaci statuetki „Świdnickiego Dzika” i dyplomu
oraz
RFT–Richthofen Trophy - za najlepszy model samolotu z okresu I Wojny Światowej – sponsor IPMS Świdnica i firma Wingnut Wings jako oficjalny sponsor tej konkurencji za 1,2 i 3 miejsce
PBT–Przechodnia Polska Barwa Trophy - za najlepszy model w polskich barwach (wszystko co nosi polskie znaki przynależności państwowej) – sponsor IPMS Świdnica
12 DSZ – za najlepszy model w barwach polskich kontyngentów wojskowych – Nagroda D-cy 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej
Nagroda specjalna od d-cy estadry z Krzesin – za najlepszy model F-16 – bez względu na skalę
Przejażdżka samobieżną haubicą 2S1 Goździk – wyróżnienie za najlepszy model w klasach V1÷V4 ufundowany przez Muzeum Broni z Witoszowa
Nagroda specjalna od AVIADO (aviado.shop/pl) za najlepszy model samolotu w polskich barwach
Vouchery na zakupy w sklepie AVIADO.shop – za pierwsze miejsca w klasach A1÷A3 i A9 ufundowane przez AVIADO
Puchary od Muzeum Lotnictwa w Miniaturze-Szczawno Zdrój – dla Juniorów za modele lotnicze
Puchar od Aeroklubu Ziemi Wałbrzyskiej – za wyróżniony model śmigłowca
Puchar im.H.Pszczółkowskiego – za wyróżniony pojazd cywilny
Nagroda od „Starego Jima” (Milana Vecheta) – za ciekawy model samolotu – specjalny, zdetalowany, otwarty
Lot śmigłowcem nad regionem Świdnicy – nagroda za najlepszy model Śmigłowca – fundowana przez „BEST” Systemy Grzewcze
I inne jak sponsorzy je wymyślą

Postanowienia ogólne
Klasy startowe zostaną rozegrane w przypadku zgłoszenia modeli przez co najmniej trzech lub więcej zawodników. W przypadku mniejszej ilości zgłoszeń organizatorzy zastrzegają sobie prawo łączenia klas.
Organizatorzy dołożą wszelkich starań aby zapewnić modelom bezpieczeństwo, jednak nie ponoszą odpowiedzialności formalno-prawnej za ewentualne uszkodzenia modeli podczas imprezy.
Modele ustawione na podstawkach, lecz nie przymocowane do niej, powinny być w widoczny i wyraźny sposób oznaczone napisem „Model nie przytwierdzony do podstawki” lub napisem o podobnej, jednoznacznej treści.

DECYZJE SĘDZIOWSKIE SĄ OSTATECZNE I NIE PODLEGAJĄ OPROTESTOWANIU.

Jakiekolwiek podważanie decyzji sędziów będzie skutkowało usunięciem zawodnika z listy startowej Biennale.

Szczegółowy regulamin Biennale znajdziesz na naszej
stronie internetowej - http://www.ipmsswidnica.pl
i na facebook’u - http://www.facebook.com/ipmsswidnica/
umieścimy go również na Forach Modelarskich

Elektroniczna rejestracja ruszy 4 tygodnie przed Biemmale (początkiem sierpnia).

zapraszamy
Organizatrorzy
Chcesz znaleźć się w gronie ludzi akceptujących Ciebie takim, jaki jesteś? Przystań do z IPMS Świdnica – ludzi ze Zdolnego Śląska http://www.ipmsswidnica.pl/index.php?op ... &Itemid=17
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1190
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 23:47

Re: Świdnickie Biennale Modelarskie 2018

Post autor: fragles »

No! Jest, że tak powiem, git.
Nareszcie nie ma już tego propagandowego durnego zadęcia o "propagowaniu wśród dzieci, młodzieży i wapniaków..." oraz o poznawaniu historii okolicznych knajp itp.
Po prostu: Jest imprezka - jest zabawa! I krasnale. Też są.
Znakomity termin, na zakończenie lata. Młodzież to lubi na koniec wakacji.
Moim zdaniem należą się pochwały dla pomysłodawców i organizatorów... ale tfu! (przez lewe ramię) - nie chwalmy dnia przed zachodem słońca. Oby się udało - czego życzę organizatorom i uczestnikom.

Tylko takie drobne pytanie: Nie ma przypadkiem pomyłki w opisie konkursów? Nie powinno być raczej odwrotnie? Z opisu wynika, że Festiwal ma być sędziowany wg "Przepisów (...)" LOK, co raczej nijak się ma do idei festiwalu.
Awatar użytkownika
Ojciec Dyrektor
Posty: 1265
Rejestracja: śr 28 maja 2014, 05:43
Lokalizacja: USGERPETE
Kontakt:

Re: Świdnickie Biennale Modelarskie 2018

Post autor: Ojciec Dyrektor »

A co to są przepisy LOK. Tak serio pytam, nigdy nie jeździłem na imprezy w stanie wojennym, pewnie dlatego że jeszcze mnie nie było ma świecie, ale oglądałem np film Miś. Szczerze mówiąc to nawet jestem fanem takich produkcji. Czy to coś na takiej zasadzie? Że dostaje się puchar i śpiewają na koniec 'łubu dubu niech nam żyje...'?
Awatar użytkownika
stary
Posty: 56
Rejestracja: wt 10 lip 2012, 10:57

Re: Świdnickie Biennale Modelarskie 2018

Post autor: stary »

Szanowny Ojcze Dyrektorze
szkoda, że nie zdajesz sobie z tego sprawy ale wg tych kryteriów (LOK) sędziowane są modele np w Bytomiu czy Krakowie. Jest to niestety jedyny funkcjonujący w naszej rzeczywistości regulamin oceny modeli (a szkoda). W dwa tysiące jedenastym roku dzięki inicjatywie IPMS Świdnica został powołany do istnienia IPMS Polska. To organizacja, która powołana jest do reprezentowania ogółu społeczeństwa modelarzy redukcyjnych, plastikowych czy jak się sami nazywają. Bo dobrze by było aby oceny modeli dokonywać wg tych samych kryteriów w Pcimiu Dolnym czy innej metropolii. Jak do tej pory to jedynie Aeroklub a teraz LOK egzaminuje i nadaje uprawnienia sędziowskie w klasach o których jest to całe forum a Ty patronujesz tej witrynie i nie przyznawaj się głośno że nie masz pojęcia co to „Przepisy Klasyfikacji i Oceny Modeli Redukcyjnych” LOK
Chcesz znaleźć się w gronie ludzi akceptujących Ciebie takim, jaki jesteś? Przystań do z IPMS Świdnica – ludzi ze Zdolnego Śląska http://www.ipmsswidnica.pl/index.php?op ... &Itemid=17
Awatar użytkownika
stary
Posty: 56
Rejestracja: wt 10 lip 2012, 10:57

Re: Świdnickie Biennale Modelarskie 2018

Post autor: stary »

fragles pisze:Tylko takie drobne pytanie: Nie ma przypadkiem pomyłki w opisie konkursów? Nie powinno być raczej odwrotnie? Z opisu wynika, że Festiwal ma być sędziowany wg "Przepisów (...)" LOK, co raczej nijak się ma do idei festiwalu.
W ramach Biennale (taka odmiana festiwalu odbywającego sie co dwa lata) rozgrywany jest konkurs dla ambitnych, ot i tyle. To do urozmaicenia oferty.
Chcesz znaleźć się w gronie ludzi akceptujących Ciebie takim, jaki jesteś? Przystań do z IPMS Świdnica – ludzi ze Zdolnego Śląska http://www.ipmsswidnica.pl/index.php?op ... &Itemid=17
Awatar użytkownika
Ojciec Dyrektor
Posty: 1265
Rejestracja: śr 28 maja 2014, 05:43
Lokalizacja: USGERPETE
Kontakt:

Re: Świdnickie Biennale Modelarskie 2018

Post autor: Ojciec Dyrektor »

stary pisze:nie przyznawaj się głośno że nie masz pojęcia co to „Przepisy Klasyfikacji i Oceny Modeli Redukcyjnych” LOK
Właśnie zgodnie z ideą tego forum mam wbite w te przepisy :banana:
Awatar użytkownika
ges
Posty: 53
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 17:18

Re: Świdnickie Biennale Modelarskie 2018

Post autor: ges »

A zielone obrusy bedo?
Kleję, bo lubię...klej.
Awatar użytkownika
stary
Posty: 56
Rejestracja: wt 10 lip 2012, 10:57

Re: Świdnickie Biennale Modelarskie 2018

Post autor: stary »

...a jakżeby nie, bedą bedą i świeżutki "Opat" prosto z Broumova tyż
Chcesz znaleźć się w gronie ludzi akceptujących Ciebie takim, jaki jesteś? Przystań do z IPMS Świdnica – ludzi ze Zdolnego Śląska http://www.ipmsswidnica.pl/index.php?op ... &Itemid=17
Awatar użytkownika
stary
Posty: 56
Rejestracja: wt 10 lip 2012, 10:57

Re: Świdnickie Biennale Modelarskie 2018

Post autor: stary »

Ojciec Dyrektor pisze:A co to są przepisy LOK. Tak serio pytam, nigdy nie jeździłem na imprezy w stanie wojennym, pewnie dlatego że jeszcze mnie nie było ma świecie, ale oglądałem np film Miś. Szczerze mówiąc to nawet jestem fanem takich produkcji. Czy to coś na takiej zasadzie? Że dostaje się puchar i śpiewają na koniec 'łubu dubu niech nam żyje...'?
Wędruje sobie po necie, zaglądam na fejsie do zaprzyjaźnionych i znajduję takie coś:

https://www.facebook.com/Modelarstwo.Ko ... 35/?type=3

to zdjęcie z VII Chełmżyńskiego Festiwalu Modelarskiego (właśnie trwa) i oznaczenia klas wg klasyfikacji LOK, nie wszyscy widać są ignorantami jak z całym szacunkiem Ojciec Dyrektor, któremu wydaje się pewnie że jest jedynym specjalistą od oceny modeli w stylu wolnym.
W 1980 roku, jako jedyni wśród ówczesnych modelarzy tzw. „plastikowych” w Polsce w trzech (Wrocławski Klub Modelarstwa Redukcyjnego) ukończyliśmy kurs sędziowania na III tříde (to po czesku) organizowany przez Czechosłowacki SVAZARM (odpowiednik naszego LOK’u). W 1981 roku po uzgodnieniu z APRL’em przyjęliśmy właśnie takie oznaczenie F4IA,F4IB i F4IC dla konkursowych klas lotniczych w skalach 1:32, 1:48,1:72.
Październikowy Wrocławski Konkurs Modelarski w 1981 roku odbył się już wg unormowanego sędziowania.
Chcesz znaleźć się w gronie ludzi akceptujących Ciebie takim, jaki jesteś? Przystań do z IPMS Świdnica – ludzi ze Zdolnego Śląska http://www.ipmsswidnica.pl/index.php?op ... &Itemid=17
Awatar użytkownika
Ojciec Dyrektor
Posty: 1265
Rejestracja: śr 28 maja 2014, 05:43
Lokalizacja: USGERPETE
Kontakt:

Re: Świdnickie Biennale Modelarskie 2018

Post autor: Ojciec Dyrektor »

A co ma wspólnego oznaczenie klas z systemem oceny?
Widywałem różne imprezy modelarskie i niekoniecznie takie na których obradowało najwyższe konsorcjum sędziowskie LOK z kawałkami kremówki między mocowaniem państwowych zębów i nie trzeba tu arcydedukcji żeby zrozumieć prosty fakt iż wynika to z chęci utrzymania ładu na stołach.

Zupełnie nie w temacie kryterium oceny modeli. Ja nie jestem ekspertem ani za takiego się nie uważam. Dla mnie modelarstwo to hobby w którym nie ma zasad a jeżeli twierdzę że coś mi się podoba to pierwsze skrzypce gra moje własne poczucie estetyki. Pojęcie zupełnie obce sędziom z LOKu.

Mnie nie reprezentuje żadna grupa ani przepisy, moje plastikowe zabawki stoją w witrynie i jak mam ochotę to włączam światełko i sobie popatrzę sącząc orenżade. Nie są objęte żadnymi przepisami i normami, jak wszystko w tym kraju zresztą, ciągnące się od czasów rozkwitu śmiesznej organizacji lok pierdyliardy urzędów podzielonych na mniejsze urzędy, stanowisk i regałów uginających się pod papierami.
O ile muszę z tym wszystkim walczyć codziennie pracując i żyjąc w normatywach, to jednak pozwolą szanowni państwo że hobby, które uprawiam w wolnym czasie nie będzie wspisywało się na listę waszych zasad, które zresztą w moim drzewie priorytetów nie zwisają nawet na żadnej gałęzi. Co najwyżej są tam gdzieś pod liściem na trawniku.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy/Wydarzenia”