STOLIK BYTOM

Spotkania, konkursy, zloty
Thalgonis
Posty: 2106
Rejestracja: pn 10 wrz 2018, 17:58

Re: STOLIK BYTOM

Post autor: Thalgonis »

Aaaa! No to gitaśno - fajny pomysł :)
====================
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/
Awatar użytkownika
Kosynier
Posty: 338
Rejestracja: wt 26 cze 2012, 14:20

Re: STOLIK BYTOM

Post autor: Kosynier »

Największe podziękowania należą się Panzer'owi, gdyby nie jago zaangażowanie to stolik by pewnie wyglądał podobnie jak w zeszłym roku.
Awatar użytkownika
Krocionorzec
Posty: 1097
Rejestracja: czw 28 lis 2013, 18:51

Re: STOLIK BYTOM

Post autor: Krocionorzec »

cooper69 pisze: Jakbyś zobaczył co było w zeszłym roku inaczej byś mówił.
Szkoda, żeś nie artykuował odczuć jak byliśmy na stoisku :(
No głębsze przemyślenia mam teraz po nocy w domu, toteż je bezzwłocznie artykułuję. Zresztą ze swoją frustracją spowodowaną pustkami na stole się specjalnie nie kryłem. Ciągle uważam że należy mocno przemyśleć w jakim kierunku forum podążyć ma. Obawiam się że zmieniają się czasy. Ludzie podnieśli poprzeczkę w średniej jakości modelach. "Wszystko jest na FB", albo "na jutubie", pojawiają się czasopisma bla, bla, bla. Forum jako takie nie ma już tej funkcji jak dawniej. Jeśli ma się więc utrzymać, a jeszcze lepiej rozwijać, trzeba by było na nim coś czego nie ma gdzie indziej. A tu obawiam się jest już ściana. Bo ja na ten przykład nie mam pojęcia coby to miało być. Tipsy i tricki? Kto je będzie sprzedawał? Ja sam jestem na etapie raczej podpatrywania ich u współmodelarzy a do samodzielnego knucia niespecjalnie dorosłem. I pewnie nie jestem osamotniony w takim podejściu.
Nie mamy otóż na forum topowych modelarzy, którzy byliby jakoś mega czynni. Takich naprawdę topowych. Oni się realizują gdzie indziej, często mają poważniejsze zobowiązania niż fora internetowe, więc nie dziwota że mają w pompie prowadzenie za rękę kilku ewentualnych padawanów. O ścieraniu się z hordami betonu, który sam wie lepiej, nie wspomniawszy. Bo ile można?
Jakem pisał - nie mam pomysłu, mimo że się zastanawiam usilnie. Inne czasy, panowie, inne czasy. Trzeba biec, by nie stać w miejscu. Odwieczna zasada ewolucji.
Obrazek
Panzer
Posty: 1022
Rejestracja: pn 25 cze 2012, 10:44

Re: STOLIK BYTOM

Post autor: Panzer »

Dyskusja nad przyszłością forum już się odbyła. I jakikolwiek byłby jej wniosek końcowy co do jego ulepszenia to i tak bez zaangażowania nic z tego nie będzie. Miarą zaangażowania miał być właśnie stolik. A patrząc na rezultat to dyskusja o forum raczej nie ma sensu.
Komentarze na polskich forach dyskusyjnych? Tak ja to widzę:
Obrazek
Thalgonis
Posty: 2106
Rejestracja: pn 10 wrz 2018, 17:58

Re: STOLIK BYTOM

Post autor: Thalgonis »

Jako padawan mogę jedynie rzucić pytanie: a może za wysoko podnieśliście poprzeczkę?
Co do zaangażowania - a może ScaleFun wydałby jakąś gazetkę (w postaci elektronicznej oczywiście)? Stronę techniczną (przygotowanie i poskładanie tego w całość) mogę zaoferować za friko :-) Zajmuję się tym (DTP) zawodowo i przy kilku gazetach na tapecie jedna więcej nie zrobi wielkiego halo... Dystrybucja takiego czegoś mogłaby odbywać się warunkowo...
No to tyle od padawana :mrgreen:
====================
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/
Awatar użytkownika
timi
Posty: 588
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 21:01

Re: STOLIK BYTOM

Post autor: timi »

Mnie w sobotę nie było, trochę była bida patrząc na inne stoliki, ale teraz płacz po fakcie jest zbędny.
Jeżeli stolik pokazuje w którą stronę to zmierza to jest może z 5 aktywnych człowieków.
Może zamiast walczyć z forum to lepiej ogarnąć grupe Fejsbukową, a forum przerobić na portal z galeriami/warsztatmi/poradami?
Dla pozostałych, gotowych uwierzyć na słowo, mam dobrą wiadomość – tak malować modele potrafi naprawdę niewielu. Zła wiadomość polega na tym, że stale komuś nowemu udaje się doszlusować do niewątpliwie elitarnej grupy prawdziwych artystów modelarzy.
Panie RAV, na szczęście, a może wręcz przeciwnie, Panu umożliwiono zostanie pospolitym gnojkiem. Powiedziałam, nie stać cię, nie odpowiada ci? Omijaj szerokim łukiem
Awatar użytkownika
potez
Posty: 1397
Rejestracja: czw 12 lip 2012, 09:46

Re: STOLIK BYTOM

Post autor: potez »

Krocionorzec pisze: trzeba by było na nim coś czego nie ma gdzie indziej.
nie ma i nie będzie. YT i fejs jeśli wiesz gdzie szukać da ci wszystko kawę na ławę. Beton ma swoje grupy na fejsie i jest szczęśliwy z tego powodu. Raczej juz jest widoczne przekombinowywanie, bo co jeszce nowego można wymyślić? Malowanie zostało już doprowadzone do poziomu absurdalnego efekciarstwa a ten poziom broni się tylko jeśli masz jakieś wyczucie - przepraszam za to słowo - artystyczne. Inaczej to będzie zlepek niezbyt do siebie pasujących technik. Można wymyślać kojene panelinery ale same malowac nie będą. jeśli to wszystko zaczęło się od kafelków i buntu frajdolarzy to po 7 latach nie ma o czym gadać. Większosć ludzia chce malować tak jak to widzieli w weathering magazine i maja to tam kawę na łąwę wyłożone. Co możesz dodać więcej?
Panzer pisze:Dyskusja nad przyszłością forum już się odbyła. I jakikolwiek byłby jej wniosek końcowy co do jego ulepszenia to i tak bez zaangażowania nic z tego nie będzie. Miarą zaangażowania miał być właśnie stolik. A patrząc na rezultat to dyskusja o forum raczej nie ma sensu.
Radek, a skąd się ma wziać ten stolik? Ilu ludzi jest na codzień na forum? Skąd ma się wziąc to zaangażowanie?
cooper69 pisze: Jakbyś zobaczył co było w zeszłym roku inaczej byś mówił.
Szkoda, żeś nie artykuował odczuć jak byliśmy na stoisku :(
jakbyś zobaczył co było w roku 2016 to byś wiedział w czym problem :(
Ewidentnie widać, że jest problem we współpracy jeżeli nie ma jedej osoby, ktora ustawia temat. Co wiecej, fakt, że jesteśmy rozpierdzieleni po całej Polsce utrudnia organizowanie takich eventów. Było już tak, że Bohdan kiedyś jednosobowo robił Łask czy Babarybę. ŁĄtwiejmodelarskiem ze skądtamś wysłąć nawet 2 ludzi ale wiozących dorobek 10 niż zebrac 10 z modelami, żeby każdy przywiózł swoje na czas, na miejsce na pewno.
tak, jestem #ponurymodelaż
Thalgonis
Posty: 2106
Rejestracja: pn 10 wrz 2018, 17:58

Re: STOLIK BYTOM

Post autor: Thalgonis »

Wiesz co jest najgorsze na fejsie? Hejt. Jesten na kilku grupach (otwartych, mo że zamknięte inaczej się prowadzi) i dwóch adminów już się zastanawia czy nie zarchiwizoać ich i zamknąć... Nie są w stania zapanować nad gówniarskim hejtem...
====================
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/
Awatar użytkownika
potez
Posty: 1397
Rejestracja: czw 12 lip 2012, 09:46

Re: STOLIK BYTOM

Post autor: potez »

Wiesz jaka jest opinia o SF w Polsce? a zwlaszcza na modelworku? że tu sami hejterzy siedzą, hardcore i jazda bez trzymanki :lol: :lol: :lol:
tak, jestem #ponurymodelaż
Awatar użytkownika
Krocionorzec
Posty: 1097
Rejestracja: czw 28 lis 2013, 18:51

Re: STOLIK BYTOM

Post autor: Krocionorzec »

potez pisze:
Krocionorzec pisze: trzeba by było na nim coś czego nie ma gdzie indziej.
nie ma i nie będzie. YT i fejs jeśli wiesz gdzie szukać da ci wszystko kawę na ławę. Beton ma swoje grupy na fejsie i jest szczęśliwy z tego powodu. Raczej juz jest widoczne przekombinowywanie, bo co jeszce nowego można wymyślić? Malowanie zostało już doprowadzone do poziomu absurdalnego efekciarstwa a ten poziom broni się tylko jeśli masz jakieś wyczucie - przepraszam za to słowo - artystyczne. Inaczej to będzie zlepek niezbyt do siebie pasujących technik. Można wymyślać kojene panelinery ale same malowac nie będą. jeśli to wszystko zaczęło się od kafelków i buntu frajdolarzy to po 7 latach nie ma o czym gadać. Większosć ludzia chce malować tak jak to widzieli w weathering magazine i maja to tam kawę na łąwę wyłożone. Co możesz dodać więcej?
Bynajmniej tej tezie nie zaprzeczam wszak wręcz przeciwnie. Podoba mi się pomysł Timiego, z forum działającym głównie jako baza galerii. Chociaż mam wątpliwości też. Bo nie będzie fejsbukowych lajków...
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy/Wydarzenia”