[WARSZTAT] Mi-24W "956" Zvezda 1/72

Moderator: kojot92

Awatar użytkownika
kojot92
Posty: 177
Rejestracja: pn 29 lip 2013, 21:44
Lokalizacja: Białystok

Re: [WARSZTAT] Mi-24W "956" Zvezda 1/72

Post autor: kojot92 »

Witam.
Coś tam sie ruszyło z Milem, bo przez dobrych kilka miesięcy leżał w pudełku. Przybrudziłem łopaty wirnika nośnego i śmigło ogonowe. Skleiłem wszystko do kupy i dodałem kilka kabelków. Tak to się prezentuje. Teraz zabiorę się za najnudniejszą rzecz a mianowicie nitowanie.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Łukasz
Awatar użytkownika
PawelG.
Posty: 720
Rejestracja: śr 05 gru 2012, 15:58

Re: [WARSZTAT] Mi-24W "956" Zvezda 1/72

Post autor: PawelG. »

Fajnie to wygląda. A te plamki brudu na łopatach to jak robione, że się tak zapytam..
Pzdr Paweł
Awatar użytkownika
kojot92
Posty: 177
Rejestracja: pn 29 lip 2013, 21:44
Lokalizacja: Białystok

Re: [WARSZTAT] Mi-24W "956" Zvezda 1/72

Post autor: kojot92 »

Dziękować.
Plamki brudu były robione że tak powiem bardzo intensywnym washem przy pomocy okrągłego pędzla o dość sztywnym włosiu (najlepszy jest taki który już swoje przeżył). Po zanurzeniu pędzla w łosiu wycieram go prawie do sucha, tak żeby zostawiał jeszcze na kartce ślady. Następnie tycałem oto takim pędzlem prostopadle do łopaty. Wsio.
Pozdrawiam
Łukasz
Awatar użytkownika
PawelG.
Posty: 720
Rejestracja: śr 05 gru 2012, 15:58

Re: [WARSZTAT] Mi-24W "956" Zvezda 1/72

Post autor: PawelG. »

Podziękował i zanotował.
Pzdr Paweł
Awatar użytkownika
kojot92
Posty: 177
Rejestracja: pn 29 lip 2013, 21:44
Lokalizacja: Białystok

Re: [WARSZTAT] Mi-24W "956" Zvezda 1/72

Post autor: kojot92 »

Hej.
Ostatnia prosta przed malowaniem. Była mała awaria. Wiatrak znienacka przyziemił mi o podłogę. Fotele powypadali, pasy pospadali, rozkleiła się jedna ścianka na burcie i odpadła podstawa do której przymocowane są oczy. Po wielu godzinach udało się przywrócić wszystko do porządku. Przeryłem prawie wszystkie linie, doszły też nowe. Model został ponitowany. Musze jeszcze przeszlifować nity papierem ściernym bo gdzie niegdzie są zadziory. Poprzyklejałem do modelu różne duperelki, trochę blach. Dorobiłem też na dole po bokach takie dekielki które w rzeczywistości fajnie się odznaczają. Nie wiem czy nie wyszły za grube.
Co do malunków to nie wiem kiedy się za to wezmę. Trzeba jakoś dobrać te cholerne kolory, a co zdjęcie to inny odcień.
No i tyle, tak się prezentuje.
Dorobione dekielki, różne anteny i osłona silnika rozruchowego.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Łukasz
Awatar użytkownika
Ajs
Posty: 830
Rejestracja: pn 21 sty 2013, 20:08

Re: [WARSZTAT] Mi-24W "956" Zvezda 1/72

Post autor: Ajs »

Elegancko, nawet bardzo!

Kurde chce się w końcu zabrać za swojego, ale nie ma w sklepach modelarskich już tych hajndowych kalek Montexu :x Trzeba będzie bezpośrednio do producenta uderzyć...
Awatar użytkownika
kojot92
Posty: 177
Rejestracja: pn 29 lip 2013, 21:44
Lokalizacja: Białystok

Re: [WARSZTAT] Mi-24W "956" Zvezda 1/72

Post autor: kojot92 »

Ajs pisze:Elegancko, nawet bardzo!
Dzięki.
Ajs pisze:Kurde chce się w końcu zabrać za swojego, ale nie ma w sklepach modelarskich już tych hajndowych kalek Montexu :x Trzeba będzie bezpośrednio do producenta uderzyć...
A jakie malowanie przewidujesz, czy to jeszcze dalekie plany z tym Mi-24. A co do kalek to faktycznie jakoś poznikały ze sklepów.
Pozdrawiam
Łukasz
Awatar użytkownika
Ajs
Posty: 830
Rejestracja: pn 21 sty 2013, 20:08

Re: [WARSZTAT] Mi-24W "956" Zvezda 1/72

Post autor: Ajs »

Malowanie to co Ty, mam prośbe zeskanuj jeśli możesz kalki do tego 956, łącznie z szachownicami i resztą inwentarza, ok? W razie W będe kombinował.

Pzdr
Awatar użytkownika
kojot92
Posty: 177
Rejestracja: pn 29 lip 2013, 21:44
Lokalizacja: Białystok

Re: [WARSZTAT] Mi-24W "956" Zvezda 1/72

Post autor: kojot92 »

Poszło PW.
Pozdrawiam
Łukasz
ODPOWIEDZ

Wróć do „kojot92”