mi-2 1/48 aeroplast

Moderator: hacz

Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: mi-2 1/48 aeroplast

Post autor: Spotter »

Fajny, podoba się i to bardzo. A możesz mi przybliżyć malowanie? Co to, skąd się wzięło itp? Bo skoro szachownica, to znaczy że należy do wojska. Ale kolorki takie nie wojskowe.
Awatar użytkownika
hacz
Posty: 340
Rejestracja: sob 03 sie 2013, 21:52
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Re: mi-2 1/48 aeroplast

Post autor: hacz »

Lotnictwo morskie i nasza Polska wariacja kamuflażu na ten temat. Z reszta jak wpiszesz Mi-2 2947 to wujek G podrzuca sporo fotek. A faktycznie kamo mało doceniane wśród modelarzy, wszyscy jak już to klepią albo białego morskiego albo wojska lądowe w trzy kolory.
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: mi-2 1/48 aeroplast

Post autor: Spotter »

Na branżowym portalu zdjęcie jest tylko jedno:
https://imgproc.airliners.net/photos/ai ... .jpg?v=v40
Ale to nie wyjaśnia skąd się wzięło takie malowanie. Ale dzięki za wyjaśnienie :)
levee

Re: mi-2 1/48 aeroplast

Post autor: levee »

to jest idealny kamuflaż do działań w pasie przybrzeżnym zatoki gdańskiej, a w zasadzie zatoki puckiej - patrząc od dołu kadłuba - ciemnopiaskowa plaża, biała grzywa fali rozbijającej się o brzeg, morze, mierzeja helska, morze :lol: :piwo:
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Rozpierdalator od środka
Rozpierdalator od środka
Posty: 2558
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 06:34
Lokalizacja: Zielona wyspa pełna OWIEC

Re: mi-2 1/48 aeroplast

Post autor: Szydercza Gała »

Twoje rozumowanie zawiera poważny błąd logiczny... Śmigłowiec ratowniczy ma być WIDOCZNY :lol:
Chłopaki na bazie najpierw rozpracowali litra, a potem poszli do szafy z farbami, taka jest moja teoria :lol:
NUR FüR MASON!!!!!
ZŁO SQUAD
Obrazek
Awatar użytkownika
Krocionorzec
Posty: 1097
Rejestracja: czw 28 lis 2013, 18:51

Re: mi-2 1/48 aeroplast

Post autor: Krocionorzec »

Fiju fiju! Ładniejszy niż prawdziwy!!
Obrazek
Awatar użytkownika
Ajs
Posty: 830
Rejestracja: pn 21 sty 2013, 20:08

Re: mi-2 1/48 aeroplast

Post autor: Ajs »

Fajnie zmalowany. Brawo Albercik!
Rafał B
Posty: 1703
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:13

Re: mi-2 1/48 aeroplast

Post autor: Rafał B »

levee pisze: pn 19 lip 2021, 10:02 to jest idealny... :lol: :piwo:
:lol: :piwo:
Szydercza Gała pisze: pn 19 lip 2021, 10:11 Chłopaki na bazie najpierw rozpracowali litra, a potem poszli do szafy z farbami, taka jest moja teoria :lol:
...i to by się chyba zgadzało, bo przy robocie najwyraźniej za bardzo wzięli sobie do serca słowa: "Morza szum, ptaków śpiew, złota plaża pośród drzew..." :lol:
Awatar użytkownika
hacz
Posty: 340
Rejestracja: sob 03 sie 2013, 21:52
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Re: mi-2 1/48 aeroplast

Post autor: hacz »

Spotter pisze: pn 19 lip 2021, 09:45 Na branżowym portalu zdjęcie jest tylko jedno:
https://imgproc.airliners.net/photos/ai ... .jpg?v=v40
Ale to nie wyjaśnia skąd się wzięło takie malowanie. Ale dzięki za wyjaśnienie :)
No tak, prawda jest taka, że mnie to średnio zastanawia, kto takie fajne kolorki wymyślił i pod wpływem czego w danym momencie był. Fakt jest jeden moim zdaniem o niebo lepiej wygląda tak niż niebiesko-pomarańczowy sokół. No ale i tego też mam w planach 8-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „hacz”