[W]MIG - 3 Trumpeter 1:32

Moderator: Tomasz Bień

Awatar użytkownika
MIRO
Posty: 190
Rejestracja: sob 22 wrz 2012, 11:54

Re: MIG - 3 Trumpeter 1:32

Post autor: MIRO »

Tomasz Bień pisze: Z czarno-białych zdjęć nie widać jak było impregnowane drewno (raczej na jakiś ciemny kolor) ale nikt nie jest tego pewien. Generalnie wiemy że farba słabo się trzymała zarówno jednego jak i drugiego materiału.
Impregnat do cz drewnianych był żółciutki.

Obrazek

Generalnie to farba trzymała się całkiem przyzwoicie. Wytarcia występują w standardowych miejscach. Tak się składa, że były to elementy metalowe.

Obrazek
pozdrawiam
Mirek
Awatar użytkownika
Tomasz Bień
Posty: 56
Rejestracja: pt 23 sie 2013, 21:37
Lokalizacja: Lipowa k/Żywca

Re: MIG - 3 Trumpeter 1:32

Post autor: Tomasz Bień »

Własnie tak Danielu planowałem zrobić linie podziału nity i klapki inspekcyjne dam preszajding ciemny szary ale podkład pod okopcenia i smugi zrobię na czarno

niedziela przyniosła może nie wiele widocznych rezultatów ale dłubałem sporo - dużo kłopotu przysporzyły mi ślady po wypychaczach na klapach podwozia, niestety model robię prosto z pudla i nie mogłem sobie pozwolić na ich zeszlifowanie i przyklejenie elementu fototrawionego dlatego mozolnie nakładam szpachlę i szlifuję

oczywiście zrobiłem podkład pod elementy drewniane w kolorze jasnego drewna a nastepnie 'zaipregnowałem'

Obrazek

Obrazek

Obrazek
__________________________________
Tomek
Awatar użytkownika
MIRO
Posty: 190
Rejestracja: sob 22 wrz 2012, 11:54

Re: MIG - 3 Trumpeter 1:32

Post autor: MIRO »

Bardzo ładnie, ale jeżeli chcesz odtworzyć malowanie "technologiczne" do zdrapek to nie tak. Wszystkie powierzchnie sterowe były kryte płótnem, a nie metalowe. Drewniane części skrzydeł i kadłuba były oklejane płótnem, więc kolor drewna jest też nie na miejscu.
pozdrawiam
Mirek
Awatar użytkownika
Tomasz Bień
Posty: 56
Rejestracja: pt 23 sie 2013, 21:37
Lokalizacja: Lipowa k/Żywca

Re: MIG - 3 Trumpeter 1:32

Post autor: Tomasz Bień »

To super że w pore mi to mówisz a powyższe zdjęcie trochę przeczy tej teorii (piszę o kolerze który wychodzi spod zarysowań); a swoją drogą w jakim kolorze było to płótno :?:
__________________________________
Tomek
Awatar użytkownika
MIRO
Posty: 190
Rejestracja: sob 22 wrz 2012, 11:54

Re: MIG - 3 Trumpeter 1:32

Post autor: MIRO »

Płótno pewnie szare (trochę widać na fotce, choć nie mam pewności, czy to już nie fornir), ale pokryte właśnie żółtym podkładem. Czyli zdrapując zielony widzimy żółty.
pozdrawiam
Mirek
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: MIG - 3 Trumpeter 1:32

Post autor: tankmania »

Jak się wpatrzyć w fotkę to najpierw się rysuje lakier na jasną zieleń, następnie wychodzi żółte, a spod tego szary. Mając te trzy kolory można już nieźle zaszaleć. 8-)
Awatar użytkownika
TYTUS
Posty: 202
Rejestracja: ndz 22 lip 2012, 09:58

Re: MIG - 3 Trumpeter 1:32

Post autor: TYTUS »

MIRO pisze: Drewniane części skrzydeł i kadłuba były oklejane płótnem, więc kolor drewna jest też nie na miejscu.
Wątpię. Jaki miało by to cel? Czy możesz zapodać jakieś źródło tej informacji. Drewniane/metalowe stery były zwykle kryte płótnem, ale o takich akcjach jak pokrywanie sklejki dodatkowo płótnem to nie słyszałem. Tutaj w przypadku MiGa skrzydła w całości były kryte sklejką, po co pokrywać je jeszcze płótnem?

Edit
Moim zdaniem na zdjęciu widać sklejkę w kolorze sklejki, na tym żółty podkład i dopiero zielony. Tomek dobrze pomaział, teraz na to jakiś rozdzielacz, żółty, rozdzielacz i zielony i dopiero drapać i obijać.
" SEKCJA SPECJALNA ZAWSZE LOJALNA "
Awatar użytkownika
MIRO
Posty: 190
Rejestracja: sob 22 wrz 2012, 11:54

Re: MIG - 3 Trumpeter 1:32

Post autor: MIRO »

TYTUS pisze:
MIRO pisze: Wątpię. Jaki miało by to cel? Czy możesz zapodać jakieś źródło tej informacji. Drewniane/metalowe stery były zwykle kryte płótnem, ale o takich akcjach jak pokrywanie sklejki dodatkowo płótnem to nie słyszałem. Tutaj w przypadku MiGa skrzydła w całości były kryte sklejką, po co pokrywać je jeszcze płótnem?

Edit
Moim zdaniem na zdjęciu widać sklejkę w kolorze sklejki, na tym żółty podkład i dopiero zielony. Tomek dobrze pomaział, teraz na to jakiś rozdzielacz, żółty, rozdzielacz i zielony i dopiero drapać i obijać.
"MiGi Stalina" Militaria i fakty 28. s str. 22. I trochę zdjęć, ot choćby tu http://mig3.sovietwarplanes.com/mig3/3digits.html. Po co to robiono? Nie wiem.

Edit: To rozwiewa wszelkie wątpliwości. Kadłub to ŁaGG, ale skrzydło z MiGa.

Obrazek
pozdrawiam
Mirek
Awatar użytkownika
TYTUS
Posty: 202
Rejestracja: ndz 22 lip 2012, 09:58

Re: MIG - 3 Trumpeter 1:32

Post autor: TYTUS »

MIRO pisze: "MiGi Stalina" Militaria i fakty 28. s str. 22.
Dzięki za źródło, już zasysam :)
" SEKCJA SPECJALNA ZAWSZE LOJALNA "
Awatar użytkownika
Tomasz Bień
Posty: 56
Rejestracja: pt 23 sie 2013, 21:37
Lokalizacja: Lipowa k/Żywca

Re: MIG - 3 Trumpeter 1:32

Post autor: Tomasz Bień »

z linku o MiGu wynika że samolot w oznakowaniu "za ojczyznę" miał błękitny spód

Obrazek

choć zdarzały się wersje zimowy ze spodem szarym - myśle że ten wskazany w instrukcji C305 byłby właściwy ale ja robie akutrat z hasłem propagandowym;

skromny preszajding i cieniowanie; znalazłem coś zbliżonego to tego błękitu z Gunce C74 próba na łyżce choć nie za bardzo widoczna moim zdaniem - nadaje się

Obrazek

Obrazek
Obrazek
__________________________________
Tomek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tomasz Bień”