[W]MIG - 3 Trumpeter 1:32

Moderator: Tomasz Bień

Awatar użytkownika
Tomasz Bień
Posty: 56
Rejestracja: pt 23 sie 2013, 21:37
Lokalizacja: Lipowa k/Żywca

[W]MIG - 3 Trumpeter 1:32

Post autor: Tomasz Bień »

Witam

postanowiłem poeksperymentować z większą skalą i zabrałem jeden z dwóch posiadanych w magazynku modeli 1:32; kupiłem kiedyś ten samolocik ponieważ jak na mój gust ma jedną z najładniejszych brył z myśliwców IIWŚ. Troszkę obawiam się o malowanie na biało ale jak znam życie pewnie będziecie mnie wspierać :D


Obrazek

pierwsze wrażenie to to że plastik tego producenta jest dość kruchy i na początek złamałem poprzeczkę konstrukcji fotela i musiałem ją dorabiać z profilu

ponieważ model jest dość prosty poszło szybko

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

krótkie podsumowanie - skala 1:32 skleja się rewelacyjnie; sam model nie jest idealnie spasowany trzeba się trochę pomęczyć; dużo przyjemniej wydobywa się z detali szczegóły - np tablica zegarów
__________________________________
Tomek
Awatar użytkownika
MIRO
Posty: 190
Rejestracja: sob 22 wrz 2012, 11:54

Re: MIG - 3 Trumpeter 1:32

Post autor: MIRO »

Tomasz Bień pisze: kupiłem kiedyś ten samolocik ponieważ jak na mój gust ma jedną z najładniejszych brył z myśliwców IIWŚ.
Nie sposób sie nie zgodzić.

Akurat w tym zimowym malowaniu za bardzo nie poszalejesz. Biały był fabrycznie nakładany i nie odłaził tak efektownie, jak na przemalowywanych. http://mig3.sovietwarplanes.com/mig3/whslogan1.html
pozdrawiam
Mirek
Awatar użytkownika
Tomasz Bień
Posty: 56
Rejestracja: pt 23 sie 2013, 21:37
Lokalizacja: Lipowa k/Żywca

Re: MIG - 3 Trumpeter 1:32

Post autor: Tomasz Bień »

MIRO pisze: Akurat w tym zimowym malowaniu za bardzo nie poszalejesz. Biały był fabrycznie nakładany i nie odłaził tak efektownie...
na obicia i odrapaniach aż tak bardzo mi nie zależy skupię się bardziej na łoszu i brudzeniu, odnoszę wrażanie że w tym miodelu preszajding powinien być rownież zminimalizowany.
__________________________________
Tomek
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: MIG - 3 Trumpeter 1:32

Post autor: tankmania »

Tomasz Bień pisze: Troszkę obawiam się o malowanie na biało ale jak znam życie pewnie będziecie mnie wspierać :D
Sugeruję w zaopatrzenie się żarówek do zdjęć, przy tym świetle co robisz foty trudno coś oceniać i wyciągać wnioski.
Awatar użytkownika
Daniel-Martola
Posty: 277
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 18:24

Re: MIG - 3 Trumpeter 1:32

Post autor: Daniel-Martola »

Jak D.520 - silnik, potem kilometr pasa startowego i wreszcie kabina pilota ;)
Kibicuję.
Daniel Lachman
Sklep Modelarski Martola
http://www.martola.pl
Awatar użytkownika
Tomasz Bień
Posty: 56
Rejestracja: pt 23 sie 2013, 21:37
Lokalizacja: Lipowa k/Żywca

Re: MIG - 3 Trumpeter 1:32

Post autor: Tomasz Bień »

Ten na środkowym zdjęciu wygląda tak jakby był pomalowany na biało wapnem gaszonym za pomocą wałka i podaczas dwóch lotów wszystko zlazło - nie wiem czy podolam :o
__________________________________
Tomek
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: MIG - 3 Trumpeter 1:32

Post autor: tankmania »

Tomasz Bień pisze: nie wiem czy podolam :o
Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz. :D
Awatar użytkownika
Tomasz Bień
Posty: 56
Rejestracja: pt 23 sie 2013, 21:37
Lokalizacja: Lipowa k/Żywca

Re: MIG - 3 Trumpeter 1:32

Post autor: Tomasz Bień »

Przerwy de facto nie miałem ale jak wielu z nas sklejam głównie w łikendy i luxniejszcze dni a tych ostatnio mi brakuje.

Zmeczyłem parę elementów - myslalem również nad waszymi sugestiami co do wykonania mocno wyeksplatowanej wersji, choc pół roku temu bylem w Bytomiu na pokazie Kamila (nawet siedziałem w pierwszym rzędzie) to chyba sie jeszcze na to nie zdobede; tym bardziej że przejrzałem dokuemntacje techniczną i samolot był w połowie metalowy w połowie drewniany (widać to już na moich zdjeciach ponieważ na srebrno pomalowałem tylko elementy z metalu). Z czarno-białych zdjęć nie widać jak było impregnowane drewno (raczej na jakiś ciemny kolor) ale nikt nie jest tego pewien. Generalnie wiemy że farba słabo się trzymała zarówno jednego jak i drugiego materiału.

a więc krótka relacja przed preszajdingiem choć zastanawiam się czy nie jest on tutaj zbędny - doradzcie?!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

sreberko uzyskałem w sposób nałożenia Tamiyiowskiej 11 a na nią położyłem mocno rozcieńczony Gunze C104
__________________________________
Tomek
Awatar użytkownika
Ajs
Posty: 830
Rejestracja: pn 21 sty 2013, 20:08

Re: MIG - 3 Trumpeter 1:32

Post autor: Ajs »

Jakie malowanie w końcu wybrałeś? Jeżeli jakieś białe to przećwicz sobie preshading malując linie nitów jakimś ciemnym szarym. Szary nie utrudni Ci za bardzo kładzenie białego, a jednocześnie go ożywi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tomasz Bień”