[W]Messerschmitt Bf 109E-3 Josef Priller - Trumpeter 1:32

Moderator: Tomasz Bień

Awatar użytkownika
Tomasz Bień
Posty: 56
Rejestracja: pt 23 sie 2013, 21:37
Lokalizacja: Lipowa k/Żywca

[W]Messerschmitt Bf 109E-3 Josef Priller - Trumpeter 1:32

Post autor: Tomasz Bień »

Modelik wymagający - z reguły dłubię równolegle przy dwóch zestawach a ten łikend przesiedziałem tylko nad Meserkiem i w rezultacie w niedzielny wieczór mam gotowy nie cały kokpit i komplentny silnik

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
__________________________________
Tomek
Awatar użytkownika
Lechu-72
Posty: 97
Rejestracja: sob 14 wrz 2013, 12:34
Lokalizacja: Poznań

Messerschmitt Bf 109E-3 Josef Priller - Trumpeter 1:32

Post autor: Lechu-72 »

Ciekawe czy uda Ci się zamknąć osłony silnika - w 1/48 Eduarda było to niemożliwe. Wytarcia na fotelu ok(przydałyby się na krawędziach jeszcze), słabiej na podłodze.
Awatar użytkownika
Ajs
Posty: 830
Rejestracja: pn 21 sty 2013, 20:08

Re: Messerschmitt Bf 109E-3 Josef Priller - Trumpeter 1:32

Post autor: Ajs »

Lechu-72 pisze:Ciekawe czy uda Ci się zamknąć osłony silnika - w 1/48 Eduarda było to niemożliwe.
Możesz rozwinąć myśl?
Awatar użytkownika
Lechu-72
Posty: 97
Rejestracja: sob 14 wrz 2013, 12:34
Lokalizacja: Poznań

Re: Messerschmitt Bf 109E-3 Josef Priller - Trumpeter 1:32

Post autor: Lechu-72 »

W 1/48 eduarda po zamontowaniu silnika nie mogłem zaklapnąć pokrywy - próbowałem w dwóch zestawach, wszystko zmontowane jak się należy zgodnie z instrukcją. Ostatecznie silnik wyleciał i pokrywa bez problemów spasowała się.
Awatar użytkownika
Arcturus
Posty: 945
Rejestracja: wt 03 lip 2012, 17:40
Lokalizacja: San Escobar

Re: Messerschmitt Bf 109E-3 Josef Priller - Trumpeter 1:32

Post autor: Arcturus »

Lechu-72 pisze:W 1/48 eduarda po zamontowaniu silnika nie mogłem zaklapnąć pokrywy - próbowałem w dwóch zestawach, wszystko zmontowane jak się należy zgodnie z instrukcją. Ostatecznie silnik wyleciał i pokrywa bez problemów spasowała się.
Nawet instrukcja nakazuje, w opcji z zamkniętą górną pokrywą, obciąć przednią krawędź silnika. Ja musiałem obciąć znacznie więcej , właściwie do 2/3 długości bloku silnika licząc od przodu.
Awatar użytkownika
Tomasz Bień
Posty: 56
Rejestracja: pt 23 sie 2013, 21:37
Lokalizacja: Lipowa k/Żywca

Re: Messerschmitt Bf 109E-3 Josef Priller - Trumpeter 1:32

Post autor: Tomasz Bień »

Wasza dyskusja wzbudziła mój niepokój w związku z czym wyciąłem z ramek połówki kadłuba i przymierzyłem silnik oraz kokpit; musiałem nieco przeszlifować miejsca w których przechodzą na zewnątrz wydechy poza tym wszystko ok - jeśli chodzi o górną pokrywę to podejrzewam że dało by się ją spasować gdyby wymontować działka; jeśli chodzi o mój model chciałbym zostawić pootwierna wszystko co możliwe - ponieważ nie miało by sensu wykonywanie tych elementów - samolot posiada np kompletną radio stację, butle tlenowe oraz zbiornik paliwa - grzechem było by to pozamykać, górna klapa silnika oraz klapy służące do uzupełniania amunicji w karabinach będą otwarte

Obrazek
Obrazek
__________________________________
Tomek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tomasz Bień”