M51 Isherman, Dragon 1/35

Moderator: Krocionorzec

Awatar użytkownika
Krocionorzec
Posty: 1097
Rejestracja: czw 28 lis 2013, 18:51

M51 Isherman, Dragon 1/35

Post autor: Krocionorzec »

Idę za ciosem, kolejny ulepek z hałdy gratów przygotowanych z grubsza do malowania. No i kolejny piaskowy. Sklejony "spudełka" - lista niezbędnych poprawek jakie trzeba byłoby zrobić żeby był prawdziwą miniaturą M51 jest zbyt długa jak dla mnie. Odświeżony stary model Dragona, poprawili zawieszenie HVSS (miliard części i durne sprężyny umożliwiające teoretyczną ruchomość), fakturę odlewu na kadłubie i wieży (tak, była przedtem jeszcze brzydsza!) oraz dorzucili trochę blach, z których spora część w ogóle nie daje się zastosować. Do tego spore problemy z dopasowaniem osłony transmisji do reszty kadłuba. Robota ciągnęła się dzięki temu jak jeżyna po dupsku. Zdecydowanie nie polecam. Stare Academy albo nowa Tamiya zdecydowanie fajniejsze.
Model pomalowany podkładem z czymś w rodzaju preshadingu. Jak wyjdzie, nie wiem. Próbować warto. Na to pójdzie sugerowany przez producenta kolor.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Krocionorzec
Posty: 1097
Rejestracja: czw 28 lis 2013, 18:51

Re: M51 Isherman, Dragon 1/35

Post autor: Krocionorzec »

Chwilowy brak funduszy lampowo-żarówkowych. Ale jakieś widoki na przezwyciężenie trudności obiektywnych już mam :)
Obrazek
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: M51 Isherman, Dragon 1/35

Post autor: tankmania »

Nie wiem czy wy tam macie pole czy dwór, ale wyjdź przed chałupe naprzeciw słońca daj coś co światło dobija, ustaw się tak żebyś miał słońce po jednym boku człowieka, odbijacz po drugim boku człowieka i cyknij na próbe.
Awatar użytkownika
bohdan
Posty: 2853
Rejestracja: czw 21 mar 2013, 11:51

Re: M51 Isherman, Dragon 1/35

Post autor: bohdan »

z lepszo żarówką

Obrazek
Awatar użytkownika
micmal
Posty: 576
Rejestracja: śr 27 cze 2012, 23:49

Re: M51 Isherman, Dragon 1/35

Post autor: micmal »

Oooo, to, to, z tą lepszą żarówką to mi się podoba.
Awatar użytkownika
Krocionorzec
Posty: 1097
Rejestracja: czw 28 lis 2013, 18:51

Re: M51 Isherman, Dragon 1/35

Post autor: Krocionorzec »

W rzeczywistości jest bardziej ciemny, ale faktycznie z lepszo żarówko więcej widać. Mam nadzieję że po pokolorowaniu wyjdzie mniej więcej to co chciałem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Krocionorzec
Posty: 1097
Rejestracja: czw 28 lis 2013, 18:51

Re: M51 Isherman, Dragon 1/35

Post autor: Krocionorzec »

Jeju, ostatnie zdjęcia z kwietnia. Wczoraj po remontach w chałupie wreszcie mi się udało odgruzować aerograf. Wymalował się czołg tak jak na poniższych zdjęciach. Farby Gunze nie mają faktycznie sobie równych. Cholera, fotki mi wychodzą ciągle kiepskie.
Obrazek
Obrazek

[podmieniłem fotki na lepiej obrobione]
Obrazek
Awatar użytkownika
Krocionorzec
Posty: 1097
Rejestracja: czw 28 lis 2013, 18:51

Re: M51 Isherman, Dragon 1/35

Post autor: Krocionorzec »

Wysmarowałem detale różnymi farbami, po czym zabrałem czołg na ogródek z nadzieją na lepsze zdjęcia. Ciut lepsze może i są, za to jestem już prawie pewien że obiektyw mi się zrąbał i nie ostrzy...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
bohdan
Posty: 2853
Rejestracja: czw 21 mar 2013, 11:51

Re: M51 Isherman, Dragon 1/35

Post autor: bohdan »

skąd pewność że nie ostrzy?
czołgutek zaczyna wyglądać :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Krocionorzec”